Stava sa z neho namysleny snob

Príspevok v téme: Stava sa z neho namysleny snob
neista som

Priatel sa vratil po pol roku z Irska. No po navrate je ako vymeneny. Zmenil sa v spravani, je velmi sebavedomy a doslova namysleny. Pohrda vsetkym v meste a stale porovnava s mestom kde za ten polrok zil. Vsetko je tu na svk biedne, mizerne, nemoderne a zaostale. On sam sa zacal obliekat tak ako sa dovtedy neobliekal. Predtym nedbal velmi na vyzor a teraz chodi zrazu do kadernictva, nakupuje satstvo lebo ako vravi musi byt cool nie ako slovenski dedinski gacovia, chodi len do vyberanych restik a kaviarni lebo on sa chce najest na urovni. Pohrdat zacal aj mnou. Vraj niesom velmi na urovni, nemam sa bavit s tou a tou, co to mam za blbe kamosky, mam si najst novu pracu a nie taku podradnu, pracujem ako predavacka v textile ale ja som rada, ze v dnesnej dobe vobec pracu mam a niezeby som este frflala ako on. Keca mi do toho ako sa mam obliekat co predtym nerobil a bolo mu to v podstate jedno. Este aj do ucesu mi zacal kecat. Ja ho nespoznavam. Meni sa v snoba a lezie mi na nervy z toho aky mudry a sikovny je zrazu, ze vsetko vie len on najlepsie, len on to dokaze, len o vie ako co treba spravit, len on on on ....
Tam pritom robil len na sklade a potom kdesi v pristave s rybami a neskor v jednej restauracii. Boli tam viaceri a spolu s nim este dvaja z naseho mesta. Aj na nich vidim, ze sa zmenili povahou a spravanim. Vsetci su taki snobski odrazu az sa s nimi neda vydrzat. Len sa hadame. Chcela som s nim ist na jedne trhy ktore sa u nas v meste konali pred par tyzdnami tak mi povedal ze to tu u nas niesu ziadne fest trhy ale brakovina. Potom som chcela ist s nim na kolotoce s mojou neterkou a sestrou a on ze take kolotoce ake su na svk su naprd ze to som este nevidela kolotoce v prateri. Lebo medzitym uz bol s kamosmi aj tam. On stale len tie fest restiky, kaviarne, len butiky s oblecenim a kozmetikou. Bavi sa len s ludmi na urovni ako to on nazyva. Prestavame si spolu rozumiet a viac sa vieme nezhodnut v nazoroch ako zhodnut. Mna to uz nebavi a neviem co bude dalej. Co mi radite, ma to s nim este nejaku buducnost. V decembri ma ist opat do Irska, ze vianoce na svk nestoja za nic ani silvester. Ze Dublin je super pocas vianoc vyzdobeny a silvester je tam fasa. Uplne zacal pohrdat svojou rodnou zemou a vsetkym co s tym suvisi. Najradsej by som mu jednu vylepila a vykricala mu vsetko do tvare co si o nom myslim. Ma 31 rokov. Sme len priatelia aj ked neviem ako este dlho :(
Dakujem ak ste to docitali dokonca. Rada si precitam vase nazory, dakujem.

Harold

Po prečítaní tvojho textu Neistá, to vyzerá tak, ako keď nejakému začinajúcemu umelcovi stúpne sláva do hlavy. Nejako podobne to vyzerá aj s tvojím priateľom. Skúsil život v cudzine a už si o sebe veľa namýšľa. Írsko vyzdvihuje ako super krajinu a vlastný domov a ľudí v ňom zatracuje. Len, aby sa mu to nevrátilo po druhom pobyte v Írsku. Karta sa môže kedykoľvek obrátiť a jeho to zrazi k zemi.

MultiLevel

Nuz, necitala som ostatne prispevky, ale ako clovek zijuci mimo Slovenska ti poviem len jedno. Ani odchod do zahranicia, spoznanie niecoho noveho, "otvorenie oci", "vytriezvenie" a neviem co vsetko este, nedava cloveku pravo aby sa k niekomu, koho lubi, spraval ako totalny blbec. Tiez som odchodom prec vela ziskala, oci som sice otvorene mala uz pred tym, ale zacala som inak premyslat ako napriklad kamarati, ktori nikdy neboli na dlhsi cas z domu. Avsak vratit sa spat a mysliet si o sebe, ze som majster sveta, tak to uz je predsa len na zamyslenie....
To, ze objavil, zazil nieco nove a ma teraz uplne iny pohlad na zivot na Slovensku, to mu nikto neberie. Lenze poznam takychto xy ludi a nepostrehla som, zeby sa niekto z nich spraval podobne povysenecky ako tvoj priatel. Ponal to velmi zvlastnym a nespravnym sposobom. Opat co uznavam, clovek, ktory si odzije zahranicie a potom pride TU, kde jeho blizka rodina casto zivori, kde su podmienky naozaj zle, kde nefunguje nic a stat je jedno obrovske Kocurkovo, v takom pripade clovek moze porovnavat, moze hodnotit, moze tuzit po inom zivote, lebo vie, ze niekde sa zit da aj inak....ale opat, to mu nedava pravo aby sa k tebe spraval ako k nejakej handre.
Pekne sa s nim o tom porozpravaj a posnazte sa obaja o pochopenie tej druhej strany. Rozchod by som riesila az v momente, kedy ta nebude schopny akceptovat, vnimat, ked si bude trepat len to svoje a na tvoj nazor nebude zvedavy "lebo si nieco menej ako on". Nesmie sa prosto spravat arogantne, ani coby prezil rok vyvaleny na plazi na Havaji. Ak v tej svojej arogancii bude pokracovat, aspon vies, ze mas docinenie s nezrelym clovekom, ktory nevie este spravne spracovat rozne podnety, ktore mu zivot prinasa. A bud budes trpezliva a pockas si, az si to uvedomi, alebo si dajte zbohom...

nastya

to si robíš srandu ? snob nieje , je to chudák čo sa na snoba hrá , keby si hned nereagovala na mňa/ nechápem prečo ja mám otvoriť oči/ :D tak vieš , že si o ňom dobré nemyslím ..!!! a otvorené oči mám bohužiaľ ....až príliš , takže asi toľko k tomu

mascarpone

Neista som otvor si oci, tomu chlapcovi viac zalezi natom ako vyzera a posobi pred inymi. Je to snob ako hora. Ja co som bola v usa na dva roky pracovat a po navrate som zo seba taku snobku nerobila ako on co bol len v irsku. A to som pracovala v new yourku.
Usb ja mam zase najradsej ludi, ktori si o sebe myslia vela lebo maju pracu na dobrom mieste a pritom sa tam dostali pomocou konexii. To je tiez casty jav u slovakov :-D

slavina

Sú len dve možnosti.1: rozídeš sa s ním a Tvoj život bude pokračovať ďalej spokojne,zostanú Ti všetci kamaráti.
2: Zostaneš s ním,prispôsobiš sa mu a prídeš o všetkých,ktorých si kedy mala rada!
Lebo keď sa raz niekto začne meniť tak rapídne a to pri tom ešte nič nedokázala,tak sa už nezmení späť.RAz Ti povie,že Ty nie si pre neho dosť dobrá a budeš trpieť TY!

usb

Na slovensku je kopa takych snobov, ktory si o sebe strasne vela namyslaju uz len tym, ze trosku viac postupia v praci alebo skoncia vysoku ci len nejaky kurz. Snobstvo je na slovensku pomerne rozsirena choroba.

nastya

Hmm... vieš , podľa mňa samotné správanie kryje komplex , že sa mu rozšíril obzor o niečo viac a videl ekonomicky vyspelejšiu krajinu od tej svojej ... mne osobne je to smiešne , hrať sa , byť cool ....tieto slová ani nepoužívam respektívne ich ani nepoznám ... ale to značí o jeho úrovni k sebe samému snaží sa zabiť a zatieniť toho kým v skutočnosti aj sám je "ako to sám uvádza" , pravda bude taká , že on sám nevie , kde tkvie úroveň a bude to iste len nejak časovo obmedzené zistenie :) alebo bude úplny tĺk a ako jeden z mnohých sa snaží ostať niekto iný? nebude ani prvý ani posledný .... ja by som s ním ukončila na nejaký čas kontakt s mysľou upätou na fakt , že " poznaj svoju cenu , "úroveň" váž si sebe sama , krajinu odkiaľ si atď , lebo je to jediné z čím hráš ! nenechaj nikoho ako on , to obkecať je to trápne .. divadlo ... ale platí zas len pre určitých hercov