Introverti...

Príspevok v téme: Introverti...
dixit

možno to bude príliš všeobecná otázka, ale skrátka neviem, ako na neho... sama som introvert, no priateľ je ešte väčší a vždy, keď ho dačo trápi (špeciálne niečo týkajúce sa nás oboch, či nášho vzťahu), tak sa odmlčí a neozýva sa, a keď mu napíšem ja, tak reaguje veľmi stručne, dakedy dokonca vôbec... iba ak už vidí, že sa oňho začínam báť, tak mi napíše, že je ok, ale inak... vídame sa väčšinou len cez víkendy, keďže ešte študujem; cez týždeň si zvykneme písať, ale teraz má zasa mlčanlivé obdobie a ja - ako vždy - neviem, ako to spracovať (len toľko je mi jasné, že ho nemám bombardovať dotieravými otázkami či mu robiť nejaké výčitky :)). keď aj tuším, čo ho trápi, ale chcela by som vedieť, či je lepšie ho nechať úplne na pokoji a nepísať mu, kým sa sám neozve, alebo mu môžem aspoň dať najavo, že som tu pre neho, že ho ľúbim atď... alebo sa mám pokúsiť "vypáčiť" z neho, v čom je problém? to asi nie... aj keď, raz už som ako prvá pomenovala, čo ho trápilo (keďže vtedy som sa s tým aj ja vyrovnávala) a bol mi za to vďačný, že sám by o tom asi nezačal, ale keď som začala ja, tak sme sa o tom porozprávali...

hmmm... máte niekto s takýmto typom mužov skúsenosti, viete mi k tomu niečo poradiť?

dixit

bože môj, už zasa... keď sme boli naposledy spolu, tak sme sa už aj celkom dôverne porozprávali, zároveň bol celý čas (tj. 48 hodín) úžasne milý, pozorný, o všetko sa staral, no proste od samej lásky by ma zjedol. a teraz zas ticho, ledva niečo raz za deň vypotí, aj to len akoby z povinnosti. ja už proste neviem... pri najbližšej príležitosti sa ho spýtam, o čo mu akože ide, keď sa takto správa, že jeden týždeň mi x-krát za deň vypisuje, na nete aj sms, a druhý týždeň sotva dá vedieť, či žije... viem, že to má teraz ťažké v práci, ale to mal už aj inokedy a ku mne sa správal normálne, takže to nebude jediný dôvod jeho divného správania...

no nič... len som sa potrebovala niekde posťažovať...

dixit

vďaka, jordin, možno to nabudúce skúsim :D akurát že ja som taká istá, takže by mohol aj on tresnúť po hlave mne. ale to našťastie neurobí, lebo je gentleman, takže je to v suchu :D

jordin

tresni mu niecim po hlave, mna take baby neskutocne rozculovali casom a co viem tak zeny to neznasaju este viac na chalanoch ked len čučia a nic zo seba nevysypu, tiez som skor introvert ale vo vztahu treba byt chlap a normalne sa porozpravat, to rovno mozes chodit s polenom a osoh je rovnaky

dixit

Prezyvka, nechcela som to tu do detailov rozoberať, myslím, že by to nepomohlo, a navyše som taký introvert, že mám problém sa zdôverovať ešte aj na anonymnom fóre :-D

ale tak, moja pôvodná otázka sa týkala toho, či je lepšie, keď sa chlap-introvert na pár dní prestane ozývať, resp. píše len stručné správy typu dobrú noc a pod., či ho mám bombardovať otázkami typu čo sa deje, alebo ho nechať tak a počkať, či sa sám bude chcieť zdôveriť. zatiaľ sa zdá, že lepšie funguje to druhé :-D

nuž a čo nás teraz oboch trápi je, že nám je ťažko sa poriadne porozprávať o takých vážnejších veciach, otvoriť sa jeden druhému, proste vedieť sa zdôveriť. lebo aj by sme chceli, ale ide to len horko ťažko, čučíme do zeme a cítime sa rozpačito. musíme sa to nejak naučiť skrátka...

Prezyvka055

dixit zalezi co chces riesit, pises v hadankach neda sa ti presne poradit ani odpovedat. Bud priama ak chces nejaku radu.

dixit

ďakujem, pompas, aj tukabel...

zvláštne, že dnes ste túto tému oživili svojimi odpoveďami, lebo už zasa je to tu... som si istá, že ma veľmi ľúbi (pravda, v rámci možností, keďže sme spolu stále ešte relatívne krátky čas, takže je to dosť aj o tej prvotnej zamilovanosti, atď, ale... to je jedno...), a ja jeho... máme veľa spoločného, sme si blízki, a predsa zároveň tak vzdialení, akoby bol medzi nami celý vesmír... tak by som chcela, aby sme sa vedeli od srdca porozprávať, zdôveriť jeden druhému, ale je to tak ťažké... musíme sa ešte veľa učiť :(

pompas

Introverti vseobecne nepotrebuju kazdy svoj cin a myslienku nahlas oznamovat su zamerany do svojhi vnutra a vyzaduju vela sukromia presne taka som aj ja.len mu povedz ze ho milujes a potrebujes sa v niktorych veciach s nim zorientovat aby si vedela na com si aby ti odpovedal na tvoje otazky lebo ti zalezi na nom lebo ho milujes.

tukabel

Ja si naopak myslím že nie je dotieravé ak mu slušne oznámiš že problémy vo vztahu treba komunikovať a riešiť. Aby vztah fungoval je to dôležité. Malo by to byť aj v jeho záujme. Tak nech si pánko uvedomí že máš v podstate právo chcieť od neho odpovede kedže sa to týka aj teba a vášho vztahu. Keby som bol napr. jeho kamoš poviem mu toto a ešte dodám že "dobré ráno stará mama" aby si oči otvoril.

dixit

tak vďaka za rady, ale že ich teda veľa nebolo :D

ale bolo to, ako som tušila - niečo mu vŕtalo v hlave a musel si to utriediť, potom mi sám od seba napísal dlhú správu... vlastne hneď na druhý deň, ako som to tu riešila. a problémik sme medzitým už stihli aj vyriešiť