Introverti...

Príspevok v téme: Introverti...
dixit

možno to bude príliš všeobecná otázka, ale skrátka neviem, ako na neho... sama som introvert, no priateľ je ešte väčší a vždy, keď ho dačo trápi (špeciálne niečo týkajúce sa nás oboch, či nášho vzťahu), tak sa odmlčí a neozýva sa, a keď mu napíšem ja, tak reaguje veľmi stručne, dakedy dokonca vôbec... iba ak už vidí, že sa oňho začínam báť, tak mi napíše, že je ok, ale inak... vídame sa väčšinou len cez víkendy, keďže ešte študujem; cez týždeň si zvykneme písať, ale teraz má zasa mlčanlivé obdobie a ja - ako vždy - neviem, ako to spracovať (len toľko je mi jasné, že ho nemám bombardovať dotieravými otázkami či mu robiť nejaké výčitky :)). keď aj tuším, čo ho trápi, ale chcela by som vedieť, či je lepšie ho nechať úplne na pokoji a nepísať mu, kým sa sám neozve, alebo mu môžem aspoň dať najavo, že som tu pre neho, že ho ľúbim atď... alebo sa mám pokúsiť "vypáčiť" z neho, v čom je problém? to asi nie... aj keď, raz už som ako prvá pomenovala, čo ho trápilo (keďže vtedy som sa s tým aj ja vyrovnávala) a bol mi za to vďačný, že sám by o tom asi nezačal, ale keď som začala ja, tak sme sa o tom porozprávali...

hmmm... máte niekto s takýmto typom mužov skúsenosti, viete mi k tomu niečo poradiť?

skorosenior

Ako starý muž ti dám jednu radu. Ohľadom vzťahu ako takého nevieme čítať myšlienky a za normálnych okolností o tom rozmýšľame menej ako ženy takže ak sa ti zdá niekde problém, rozprávaj sa s ním. Muž sa tiež ozve ale pravdou je že mnoho vecí jednoducho nepovažujeme za problém hodný diskusie a prehliadame.
Ohľadom sexu mnohí muži vyznávame princíp dobrovoľnosti, to znamená čakáme istý (častý) záujem aj na druhej strane. Pokiaľ sa nám zdá že partnerku musíme niekam tlačiť kam až tak nechce, ak sa dá, veľmi rýchlo zmeníme krčmu kde kde čašníčka nosí pivo pomaly a neochotne :)
Takže rozprávaj o problémoch čo najviac ale nechaj aj jeho nech má čas sa vyjadriť

dixit

PS: ešte mi napadlo, že sa vlastne možno takto správa nie kvôli tomu, že je introvert (hoci ním naozaj je), ale kvôli tomu, že je skrátka muž :-D

tak som zvedavá, na vaše názory