Dcéra na drogách

Príspevok v téme: Dcéra na drogách
mona111

Neviem, ako zacat, ani vlastne neviem, preco sem pisem. Nepotrebujem uz rady, na tie je uz neskoro, ale asi to potrebujem dostat zo seba von.

Mam dceru, o dva mesiace bude mat 15. Dnes som pochopila, CO su vlastne drogy. Najhorsie je, zo som to zbadala prave na nej.
Uz som dnes vela plakala, ale oddnes nemam pocit hnevu, uz sa len bojim a stale som v soku. Ale hlavne ma to velmi bolí.
Ten pohlad na nu, to, co sa dnes odohralo, to, co sa s nou stalo... kto nezazil, nepochopi.

Pohlad na vlastne dieťa, ktoré sa nahodou po tyzdni nezvestnosti objavi v meste pri vasom aute, vyzera ako posledna nafetovana kurva, to je nieco hrozne. Nikdy sa mi ten obraz nevymaze z hlavy, kaslem na to, ze mi to ubralo sto rokov zivota, ale ten hrozny pocit bezmocnosti a zlyhania... to si nikdy neodpustim.
Ako sa to mohlo stat? Ako jedna mater dokaze nechat klesnut svoje dieťa tak hlboko? Nepochopim to, nenavidim sa. Ale o moje pocity nejde. Ide len a len o nu. A ja sa o nu velmi bojím.

A mam chut vrazdit. Ist a vystrielat vsetkych tych dospelych ludi, ktorí ponukli decku drogu a udrzuju ho na nej.

nickcik

Luc
naco si otvorila staru temu , musis sa nudit,
TIE TVOJE VYMYSLENE TEMY
Chod sa dat uz liecit a nerob zo deba narkomanku

LucLuc

Mona111 ...mám 23 rokov a od 15.-tich som mamine robila peklo .... Je mi ľúto,ze to musím povedať,ale...Cakaju vás roky trápenia este....CLOVEK BY NIKDY NEVERI CO TO JE ZA SRACKU TO PIKO :'( !
S maminou je už všetko ok teraz,ale NIEKTORE VECI PROSTE CLOVEK NEVRATI A ...a tak :'( ...do dnešného dňa keď som na SR sa vždy nafetujem...automatika......(robim v zahraničí...) ...Strašne veľa veci uniká keď to človek bere...A ta ľahostajnosť....A KAZDEMU BY SOM ZELALA TAKYCH VYNIMOCNYCH RODICOV A VYCHOVU V DUCHU LASKY ..LASKY...LASKY.....nie je to o vás....proste je to masaker to piko a ..mení to hodnoty ...charakter...A niektoré dobre veci odidu z človeka nenávratne .... :'( ...Mimochodom..aj teraz som nafetovana a priznávam...mám problém..rodina a známy to na prvy pohľad nevidia...ale keď ono sa to vždy aj tak odrazi a ukaze na tom ako si človek zariaduje veci a život
..škola...práca..povinnosti,zodpovednost..atď..nemám svedomie ...aaaa...asi budem ty kokos vyhľadať odbornú pomoc....pretože nejde o to,ze sama to nezvládnem,ale teraz si uvedomujem,ze som nekonečný alibista a...NO NEBUDEM TU DRAMATIZOVAT TERAZ ZAS AKOZE,JA SOM UUUPLNE V POHODE....;-) ..TO URCITE :-| !!!!! :'(

0vecka

RNG ako ty dokazes selektovat informacie je uzasne... ja napr nepoznam absolutne nikoho kto by skoncil ako fetka... poznam viacero co si zacallo s pervitinom ale vsetci do jedneho prestali a ludia co nejako neboli v tej partii ani nevedia ze nieco brali.. preto obvinovat vladu ze ludia beru drogy je strasna blbost... fetovala sa aj za komancov

RNG

Nuz ja som vyrastol kedysi davno, ked drogarske problemy prakticky neexistovali. Nie ze by neexistovali drogy, ved sa pestovalo vo velkom konope, mak a ine, ja sam som zo zvedavosti narezal makovicu a dal si na jazyk tu bielu stavu z nej, co obsahuje surove opium, a ked mi strpol jazyk, tak som to viac neopakoval. Tiez sme ako decka fajcily stonky konope, akoze cigary a po par slukoch sa mi zatmilo pred ocami a dogrcal som sa. samozrejme druhe decka nebol;i tak zvedave a ani ich nenapadlo robit take vylomeniny ako som robil ja zo zvedavosti. To ale neznamena, ze by to viedlo k drogarstvu, lebo distributorov drog v tom case trestali mnohorocnymi vazeniami v pracovnych taboroch
Dnesny problem z drogami je vysledok benevolentnej politiky vlad, sudov, a demoralizacii sirenej cez tlac, televiziu , filmy a celu spolocnost.

kukucka666

Ešte by som chcela napísať len, že dcére musíš ukázať, že v živote jej nič nepadne k nohám len tak, že za svoje činy sa piká. Musí pocítiť tú nechuť zo seba, to špinavé svedomie čo na ňu dolahne. Musí si to odpikať na duševnej psychickej sfére, a nie len na báze liečenia. Až keď to reálne precíti, bude sa na svet pozerať triezvimi očami. A liečením sa tá cesta nekončí, to je len odhalenie problému. Odstrániť sa musí príčina- prečo?(nájsť dôvod prečo začala) a objasniť jej ho. Tie drogy ju budú mátať ešte dlho dlho, ostane to v mysli zakorenené poriadne. Priprav sa, že dcéra bude mať depresie, pocity beznádeje, úzkosti atď. ale to musí vydržať, to sa len stále díva na svet pokrivenými očami, pretože bez drogy jej nič neurobí dlho radosť, všetko sa jej bude zdať nezaujímavé. V tomto šedom období by si mala nájsť, nejaký koníček niečo čím by si vykompenzovala svoje doterajšie hobby. Zatvárať ju doma nasilu a zamikať nieje dobré, a trestať bitkou ani nehovorím, pretože u takýchto typoch detí je to ako liať benzín do ohňa, čím viac trestáte, tým viac v nich vyvoláte túžbu ukázať im, že oni sa len tak nedajú. Ale keď sama naozaj bude chcieť, tak to pôjde ľahko, a ona nájde tú správnu cestu:). Len sa nevrátiť ku starým partiám, lebo kamaráti ovplyvnia fúkne si a je zase tam kde na začiatku, na to veľký pozor! A ako som už napísala, je to dlhodobý proces a keď sa ti dcéra bude zdať už v pohode ver mi, je to iba zdanie ona ešte nevie uvažovať triezvo...ludia čo beru drogy mávajú po ich vysadení často dlho po tom paranoje, namyšlanie vecí, psychozy a podobne. Ale keď týmto všetkým prejde a nájde tú správnu cestu, a ja viem, že ju nájde, tak toto obdobie bude mať veľkú lekciu do života a začne na sebe pracovať. Ľudia čo padli niekedy v živote na dno to v živote dotiahli najďalej! ..Ak nieje hlúpa, tak je to možno aj jej prípad :)
Veľa nervov pri odvikaní :)

kukucka666

V žiadnom prípade by som si nedávala za vinu to, že matka alebo rodičia môžu za to, že dieťa začne drogovať. Je veľa detí čo začnú od nudy, alebo z dôvodu, že chcú cez drogy spoznať nové skúsenosti, poprípade len zabiť voľný čas a zabaviť sa. Často sú to práve decká, čo majú v detstve všetko, sú rozmaznávané a rýchlo ich všetko prestane baviť. Po čase príde každý čo "droguje" na to, v čom vlastne kráča, no nikdy nieje neskoro začať odznova. Nikdy, nikdy! Vždy sa dá, nech tá cesta bude akokoľvek dlhá oplatí sa ju absolvovať. Často sú to tie zlé skúsenosti, čo nás posunú najďalej, a tvojej dcére to takisto po čase dôjde, to mi ver ;) Verím, že to všetko dopadne v poriadku a raz z tvojej dcéry bude šťastná, úspešná žena :)

mona111

bccb, ach, dakujem, ale to si nemyslim, mozno keby som bola ina od zaciatku, nedostali by sme sa az sem. Nas vztah sa pokazil a aj v tom vidim pricinu, ze sa toto vsetko stalo

mona111

Zuzi, dakujem.

Hcc b: viem, ze ma moze oblbnut, ale este nejako nemala na to prilezitost, akurat teda ze slubovala ze ak pojde domov na tyzden, tak nikam nepojde, ale to sme teda vyriesili tym, ze bude lepsie ked tam zostane. Viem, ze by jej ten pobyt doma mohol uskodit a boli by sme zase na zaciatku.
Samozrejme, nie je tam vsetko dokonalé, niekedy aj protestuje, nie vzdy sa jej vsetko paci, ale v podstate sa tam ma dobre. Cita uz tretiu knihu odkedy je tam. Doma necitala. Ma tam aj ucebnice, sama sa uci, je este len deviatacka. Ale hlavne viem, ze si uvedomuje, ze jej tam je ovela lepsie ako za posledny mesiac, co bola doma, vlastne lepsie povedane - prakticky na ulici.

A ja? Ja to zvladam zatial sama, snazim sa. Kazde dva tyzdne tam chodim na komunitne stretnutia pre rodicov, tam sa rozpravame a radime si navzajom. Stretavaju sa tu rodicia, riaditel aj vychovavatelia, a dost to pomaha, ked mozete preberat veci s ludmi, ktori su na tom tak isto ako ja.
Niekedy depkujem, zapalim sviecku, pocuvam pesnicky typu 'tak sa neboj, mama' a placem a placem a potom idem uplne vysilena spat. A rano je vzdy lepsie, lebo viem, ze je tu dalsi den a cim viac dni prejde, tym viac sa blizime k vysledkom

hcc b

len si daj pozor aby ta neobalamutila recickami ako je. vsetko v. poriadku. mozno to vsetko len hra len aby sa cim skor dostala domov. mozno sa tam k nej spravaju dobre atd. ale povedz, ktore dieta by chcelo byt niekde zavrete? nevychvaluje si to tamas prilis len aby ju pustili skor domov? daj na rady skuseneho lekara a osetrovatela. vianoce si mozte urobit aj potom. kup jej nejake knihy, mozno doteraz necitAla ale tam mozno zacne.
drzim ti palce aj tvojej dcere, bud silna matka a premoz sa a maj na pamati ze to je pre jej dobro. ste na dobrej ceste a zvladas to super. nie kazdy rodic to tak zvladol ako ty. urcite napis ked je nieco nove. ked mas pocit ze to nezvladas, skus pokecat s psychologom.