Dcéra na drogách

Príspevok v téme: Dcéra na drogách
mona111

Neviem, ako zacat, ani vlastne neviem, preco sem pisem. Nepotrebujem uz rady, na tie je uz neskoro, ale asi to potrebujem dostat zo seba von.

Mam dceru, o dva mesiace bude mat 15. Dnes som pochopila, CO su vlastne drogy. Najhorsie je, zo som to zbadala prave na nej.
Uz som dnes vela plakala, ale oddnes nemam pocit hnevu, uz sa len bojim a stale som v soku. Ale hlavne ma to velmi bolí.
Ten pohlad na nu, to, co sa dnes odohralo, to, co sa s nou stalo... kto nezazil, nepochopi.

Pohlad na vlastne dieťa, ktoré sa nahodou po tyzdni nezvestnosti objavi v meste pri vasom aute, vyzera ako posledna nafetovana kurva, to je nieco hrozne. Nikdy sa mi ten obraz nevymaze z hlavy, kaslem na to, ze mi to ubralo sto rokov zivota, ale ten hrozny pocit bezmocnosti a zlyhania... to si nikdy neodpustim.
Ako sa to mohlo stat? Ako jedna mater dokaze nechat klesnut svoje dieťa tak hlboko? Nepochopim to, nenavidim sa. Ale o moje pocity nejde. Ide len a len o nu. A ja sa o nu velmi bojím.

A mam chut vrazdit. Ist a vystrielat vsetkych tych dospelych ludi, ktorí ponukli decku drogu a udrzuju ho na nej.

blondi123

mona 111. no mas to tazke skoro totozni pripad som prave prezila a teda stale prezivam. nechcem radit ani sudit musis cez to prejs sama. ale je skoro 100% ze ju do pondelka doma neudrzis. ALE MUSIS. aj ked na silu nesmie sa uz dostat von. ak by si si nevedela uz poradit muz nech ju drzi a ty volaj RZP oni ju zoberu na psychiatriu a pocka tam do pondelka. viem o com hovorim u mna to bolo takto pred nedavnom. inak ju nezastavis vermi.

klarkaaaa

ked tvojej dcere skonci dojazd, bude si chciet zase fuknut (pripadne pichnut) piko! tak na nu davaj pozor, sleduj ju dokym ju v pondelok pojdes zaviest na to liecenie! lebo inak to z tvojho pisania lepsie nez smrtou v blizkej buducnosti nemoze skoncit.

m8

mona, my s tym mame skusenosti, rovnake peklo s chvalabohu štastnym koncom ak sa chcete poradit, nechajte e-mail tu na seba

m8

mona

vy ste nezlyhala, ked chcela fetovat, fetovala by aj tak aj tak len keby ste ju priviazala k radiatoru možno by nefetovala. Je to hrozne ked decko začne fetovať. nepomožu mudre reči, prednašky od poliacajta, od lekarov..nič..nepomože. ani detox ani trojmesačna kura. ako komu. malo komu...Bude sa to opakovat a vy nesmiete rezignovat ani sa s tym zmieriť ani ju ľutovať.. Musite byt na nu prisna, žiadne zlutovanie. Škoda že ma 15. Dajte ju na detsku psyciatriu aby tam bola aspon do 18tky a potom ju treba nechat rozhodnut sa čo chce dalej. Lebo ked ako 15ročna niečo vyvedie vy budete zodpovedna! Pojdete za nu do basy? Žijete s jej otcom? Ak nie aj tak nevadi, ale keby ju otec poriadne zreval, pamatala by si to. Samozrejme ani to nepomože, ale musi vedieť, že to čo robi je to najhoršie na svete. že ju za to nikto lutovat nebude ani zachadzat s nou v rukavičkach. Nepozerrajte teraz na to či si dokonči školu, čo bude s jej životom. Ona musi najprv tu do tej dospelosti prežiť. A najlepšie ked si na tom povyraža všetky zuby aby ked dospeje, otvori oči, viudela ake zle to pre jej život bolo. Hocičo sa jej tam vonku može stať. Daju jej nekau sra*ku a zlyha jej srdce, predaju ju do cudziny ako šlapku, nakazi sa žltačkou c alebo nebodaj hiv. povykrada auta aleboniekoho zabije, budete zodpovedna? Treba ju dať asopon na rok dva preč. To mi verte na 100% nech plače nech sa hadže o zem. Alebo sa prestahujte niekam do zapadakova ale na ambulantnu liečbu ke jej budu sledovat moč nezabudnite

Fleur-de-lis

uf, no je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Ako tu niekto písal, treba sa prestať obviňovať a nariekať nad sebou a svojimi chybami, ale spraviť to čo je potrebné TERAZ.
jej problém s drogami nie je jej problém, je to váš rodinný problém. Vaša nefungujúca rodina, zlá výchova plus možno nejaké jej vrodené predpoklady. Jednoducho vaše problémy (teba a exmanžela) sa prejavujú na nej.
Samozrejme nie každý s takým "dedičstvom" takto skončí, ale proste je to logické, že prečo nie. Rodičia, ktorí jej mali dať istotu, bezpečnosť a pripraviť ju na zodpovedný život zlyhali. Rozmaznali ju, spôsobili jej neustáli pocit neistoty (hádky a rozvod), možno sa aj vo vnútri obviňuje, či toho nie je príčinou. Nepomohli ste jej so správnym postojom k životu, pretože kto má všetko zadarmo si nebude nič vážiť.
Ja neviem, ale byť v takom stave - že si neviem nič vážiť, rodičia sa nenávidia, a kto vie, čo ešte ju trápi, no možno by som aj ja ušla k drogám.
Prestaň ju trestať a snaž sa ju pochopiť.
Možno ťa nenávidí lebo ťa viní za to, kým je. To potrebuješ nejak akceptovať a neriešiť to teraz. Sústreď sa na pomoc, choď na terapiu, nechaj si poradiť ako máš pristupovať k nej a čo na sebe potrebuješ zmeniť.
Tu nejde o to, že máš teraz nad tým nariekať, ale treba pochopiť, aké chyby ste spravili a začať na tom pracovať. Ty a tvoj manžel zrejme potrebujete pomoc ešte viac ako ona. Takže kým ona bude na odvykačke, ty by si sa mala rovnako intenzívne venovať terapii. Pretože ak sa ona vráti do rovnakého prostredia, je možné, že sa vráti späť k drogám.
A na mieste je aj prísna láska, áno, ale nie v zmysle, že 14 ročnú zbiješ! Malé decko ľapnúť po riti je niečo iné, keď sa mu niečo ešte nedá slovami vysvetliť. Ono na to aj zabudne a nebude mať z toho nijakú traumu. Ale pri väčších deťoch a tobôž pubertiakoch je to poníženie - ukazuješ im tým, že máš navrch, že sú niečo menej ako ty.
Uč sa dcéru milovať takú aká je, pomáhaj jej ale mysli na to, že najväčšia pomoc je "naučiť chytať ryby a nie dať rybu". Príliš veľa rodičov si myslí, že robia pre dieťa dobro, keď im všetko dajú. Taký prd. Dieťa treba učiť zodpovednosti a aby si vážilo veci a ľudí. Tak bude mať úspech v živote.

zewa

Neviem, ci je to aj pripad tvojej dcery, ale ak sa dieta takto spusti, uteka, droguje a je jej jedno co je s nou, s ludmi okolo, mozno si zela zomriet. Straca sa, nevie co urobit, nevie sa najst v nicom, ani najst uspokojenie pre dusu. Ak uteka z domu, mozno utecie aj z ustavu. Treba sa na to pripravit. Potrebuje psychiatra a DOBREHO terapeuta. Uz si nic nevycitaj. Ona ta potrebuje tu a teraz, pripravenu. Nie matku uplakanu a zahrabanu v myslienkach na to, co mohla urobit inak. Prajem ti, aby uz bolo iba lepsie. A daj vediet, ako sa vam dari ;)

Outlast830

Je to tvoja chyba ako si si ju vychovala tak ju mas uz je neskoro plakat nad rozliatym mliekom tot vsio mozte lock

hfcbb

je to hrozne co prezivas, nechcem byt zla, ale ona to asi ma po svojom otcovi alkoholikovi...
vyzera to zle ale myslim ze ste na dobrej ceste. nekric na nu, bud silna, stoj pri nej.. ona si to uz uvedomila ze takto zit nemoze, uz padla na dno a uz sa tam nechce vratit spat. to liecenie jej pomoze. ostan s nou doma alebo v tej nemocnici dokym nepojde na liecenie. zamkni ju, skryj kluce. skontroluj mobil a udaj tych jej kamosov na policiu.
odkial ma peniaze na tie drogy? su celkom drahe..
mozem sa opytat odkial ste?

vebe

Tazko sa to cita, nieto priamo preziva. Nikto si nemysli, ze by nieco take mohol sam zazit. Teraz hlavne aby sa ti ju podarilo dostat do tej liecebne. Tvoje miesto tam pri nej a tam aj si, robis to co treba.