Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kamarátstvo s výhodami, ktore je dnes uz založené na láske

Príspevok v téme: Kamarátstvo s výhodami, ktore je dnes uz založené na láske
Luciiaa89

Prosim po precitani, ma neodsudzujte, nesmejte sa mi, potrebujem aspon jeden nezavisly nazor, lebo sa momentalne nachadzam na razcesti...Pomaly poslednu dobu nespim, lebo mam pocit, ze nieco nie je v poriadku.
Mala som 7 ročný vzťah, plný emócií, viac v tom negatívnom zmysle, podvádzania, aj viacnásobného, bol to človek, ktorý mi na prvom stretnutí učaroval charizmou, intelektom, tým, že je abstinent, nepije z presvedčenia, nefajčí, športovec, milovník detí a pod. Dávala som mu veľkú nádej v budúcnosť. Avšak, postupne som si s ním veľa "prežila", pred rokom som to dokázala ukončiť, odsťahovala som sa.
Od toho rozchodu to ide zvlastnym smerom. Nieze by som lutovala rozchod, to nie, takto je mi lepsie bez neho, uz toho bolo na mna dost, ale ... myslela som si, ze som si zacala zivot uzivat, slobodu, aj som sa citila stastna, slobodna, nezavisla ... az donedavna ... Kym moje vedomie dokazalo spracovat informaciu, ze som naozaj opat prepadla laske, ziadnej chvilkovej emocii, laske! Ide o dlhoročného kamaráta, s ktorým sme šli spoločne bývať na privát. Boze, som v tom po usi, vsetko to upevnilo aj to, ze som sa mu cela dala, zazila obrovsku nehu a lasku, ktoru som pri byvalom nikdy nemala. Ale aj mimo "toho" mam pocit ze by mi dal aj modre z neba, velmi mi pomaha aj v domacnosti, ked som unavena (co sa u byvaleho nedalo povedat), je mi viac ako len kamarat, to uz dnes viem s istotou povedat. Kazdy den mam krajsi uz len preto, ze je tam so mnou. Momentalne si len tazko viem predstavit den bez neho. Jeho charakter mi zbural vsetky mnou zidealizovane predstavy o partnerovi, proste je uplne obycajny, nicim vynimocny, jedine ak v tom, ze mi ponuka fakt len nesmierne dobre srdce a lasku, lubi ma, uz skor mal o mna zaujem, no ja som vtedy este nemala k nemu iný cit, než len kamarátsky. Dnes je tomu inak ....
Avsak, mam uz fakt dost rokov 26, ja uz nechcem skusat vztahy na baze pokus/omyl. A kedze ho poznam aj z druhej strany, ako dlhorocneho kamosa, viem, ze niektore veci sa absolutne priecia mojim viziam, mojej osobnosti. Viem, ze ja sa nikdy nenaucim tolerovat pozitivny vztah k alkoholu, lebo mi alkohol znicil takmer celu rodinu (prisla som o otca a mama je na najlepsej ceste za nim), bohuzial ja to nedokazem uz viac v sebe spracovat, potlacit, proste to nedokazem, ja uz som x krat lutovala, ze ma zivot takto obmedzil, spracoval skusenostami a zazitkami. Trapi ma to, ale co mam teraz robit? :-( mam niekedy pocit, ze mna zivot skutocne vyformoval tak, ze budem musiet ostat sama? Boze, pre niekoho nepodstatna vec (ak si clovek sem-tam "vypije"), no pre mna velky vnutorny boj.
Ja ani tak nepotrebujem pocut, ze sa mam dat dokopy, viem, ze je chyba vo mne ale uz x krat som sa o to pokusala, nejde to. Mam z opilej spolocnosti, cloveka silny vnutorny stres (s trasenim a zvysenou srdcovou frekvenciou, a spravidla ma potom chyti aj silna bolest hlavy, mierny zavrat).
Ma vyznam pre mna taky vztah? Pytam sa, lebo ten vztah sice oficialne nezacal (nikto z okolia este o tom nevie), ale realne vlastne par mesiacov fungujeme na baze vzajomnej lasky, nehy, pomoci, najskôr sme to brali len ako kamarátstvo s výhodami, ktore je dnes uz zalozene na laske ... Bojim sa trochu, nechcem oboch zatahnut do vacsej vzajomnej zavislosti. Nechcem mu ani ublizit, on je veľmi dobry clovek.

Luciiaa89

-Agnes

Je to o kompromisoch,samozrejme. On tu nema zlu pracu, teda po financnej stranke je vcelku spokojny, len organizacia je vraj onicom. A nevyhovuje mu mesto,skor dedina. Ja by som sa domov isto nechcela vratit, ja som cely zivot chcela co najskor z domu zmiznut aj z prostredia, z ktoreho mam zle spomienky. Ja som tu stastna, mam svoj zivot. Ale fakt, nechcela by som aby zil niekde kde nie je stastny...
Ak ide o to pitie, nechodi ozraty, naposledy bol asi min.rok. Teraz len zmierna ale pivo nie, nema rad, radsej palenku(vodku) neviem ci to je to iste, nevyznam sa.
Hmmm a Na psychologicku by som asi nemala peniaze,,...aby ma dala dokopy, aj ked ktovie ci by sa to podarilo...

Agnes989

Laska a vztah je vzdy o kompromisoch, nikdy sa nestretnu taki dvaja, co sa zhodnu uplne vo vsetkom. Ak by ste sa rozhodli spolu zit, musite sa dohodnut kde chcete zit. Bud mu ty pomozes najst dobru pracu kde ste, alebo on tebe tam, kam chce ist. Jeden bude musiet ustupit. a s tym pitim, ak si vypije fakt len obcas a nechodi domov tak, ze nevie trafit kluc do dveri, nie je agresivny ked si vypije, tak by som to nejako moc neriesila. 100% abstinent je malokto, takeho fakt tazko najdes. Ked si da obcas s kamosmi par piv, tak z toho sa nestriela. Ono to ma u vacsiny ludi klesajucu tendenciu, ak slope jak duha ked ma 18, nemusi znamenat, ze rovnako bude slopat aj o 10 rokov neskor. Vacsinu to do vacsej miery prejde. Horsie by bolo, keby pil kazdy den, keby sa ozieral tak, ze nevie stat na nohach, keby bol agresivny. Ale obcas si trocha vypije skoro kazdy. Alkohol nie je zly, niektory je dokonca liecivy, ak sa pije s mierou. Mozno by si sama mohla zacat chodit k nejakej psychologicke, aby ti pomohla odburat tu velku averziu voci kazdej malej kvapke alkoholu.

Luciiaa89

-MultiLevel

Ano mas pravdu, asi sa s nim o tom porozpravam. Je este jedna vec, ktora by nas potencialne rozdelovala, a to ze jemu je dobre doma, v nasom rodnom meste, mne zas (kvoli rodine) je lepsie v meste, kde pracujeme, dialka medzi mestami dost podstatna. Tiez by ma zaujimalo nakolko by to ovplyvnilo perspektivu. On je racionalny typ a hovori na strane jednej, ze v rodnom meste robit za 400 eur nebude,na strane druhej vidim, ze tu, kde pracujeme nie je stastny a asi ani nebude, ja by som odtialto odist nechcela, mam tu dobru pracu... :-(

MultiLevel

Chapem ta. Je to skutocne len na tebe. Moze to byt typ chalana, ktory si da alkohol raz za cas a nikdy nebude mat sklony siahat po nom viac ako je potrebne. Ale tak isto sa moze stat aj opacna situacia. Viac ako toto by som vsak v tvojom pripade riesila to, co o nom 100% vies a teda, ze ma niektore vlastnosti, s ktorymi sa mozete v buducnosti vo vztahu dost pasovat, teda ty.
Mozes tomu dat sancu, ale musis mu normalne povedat o svojich citoch. O tom, ako to vnimas, ako vnimas jeho, preco ti je s nim dobre, preco tuzis po jeho spolocnosti ale zaroven coho sa presne bojis. Normalne mu o tom povedz. Ak je dostatocne zrely, pochopi to, bude nad tym uvazovat, mozno mnohe veci zmeni....Byt uprimny sa oplati viac...skutocne. Najme, uz nemas 15 aby si riesila vztahy ledabolo.

Luciiaa89

-MultiLevel:

ďakujem za názor. Moje city som analyzovala dlhšiu dobu, tiež som si najskôr myslela, že je to len pre to, aký ku mne je, teraz mám z toho naozaj iný pocit, aj keď nikdy nič vylúčiť nemôžem.
Viem, som mladá, ale nerada spoznávam nových ľudí, mám aj tak vo všeobecnosti strach zo spoločnosti (veď kde sa dnes nepije), každopádne som introvert, mám "svoj svet" ako niekto hovorí, a nepustím doň nikoho, len zopár ľudí. Stačí mi okolo seba pár. Nepotrebujem ich veľa. Ja cítim akoby ma veľký počet ľudí a spoločnosť vyčerpávala, sala zo mňa energiu, je mi lepšie doma a samej. Takýmto prístupom si už tažko len niekoho nájdem, ale budiš, ak by to tak dopadlo a ostala by som sama.

Luciiaa89

- alkaA:

ako často, no keď bol mladý hodne, teraz už len keď sa stretne s kamarátmi po určitej dobe. Aktuálna situácia nie je hrozná, ale bojím sa že život môže priniesť hocjaké situácie, a ak raz človek vie piť, hrozí čokoľvek, určitá situácia vie človeka stiahnuť aj na dno. A toho by som sa teda dožiť nechcela :(

Nikolassi

Viem o čom hovoríš.Užívaj si život a kazdy jeden den. Mam 41 som sam. Urobil som chyby ktore nema vyznam lutovat. Dnes som v zahranici budujem si novy zivot ,priatelov a snazim sa zit naplno. :-)Ži aj Ty . Strach Ta ubíja. Radost rozvija. Drzim palce.

MultiLevel

Ahoj Luciiaa :) V prvom rade by som ti poradila, aby si sa tolko netrapila. Neodsudzuj sa za to, ze ta zivotne okolnosti naucili nenavidiet alkohol a si tym v urcitom zmysle obmedzena. Na jednej strane je to fakt tazke, najst v spolocnosti ludi, ktori nepiju, ale na strane druhej, nie je to zle, ze takto premyslas. Prave naopak, vnimam to pozitivne, pretoze sama som vyrastala v rodine, kde dedko velmi pil a som stastna, ze som si nasla muza, ktory ma problem vypit maly pohar sampanskeho na Silvestra :) Prosto ked ti to takto vyhovuje a vies, ze alkohol moze narobit vela problemov, preco sa za to nejakym sposobom "trestat"? Si "obmedzena" len tym, ze je prosto malo takto zmyslajucich muzov, ale to neznamena, ze neexistuju. Vid priklad byvaly....
Je sice krasne, ze si v kamaratovi/spolubyvajucom nasla oporu, ze ti pomaha, avsak nezabudaj na to, ze to, co sa ti momentalne na nom paci, je vsetko to, co si pri byvalom nepoznala. Aspon mne to z tvojich slov vychadza. Nelubis ho ako cloveka, nemilujes ho pre jeho vnutro, pre jeho vlastnosti, prosto sa ti paci, ze pri nom zazivas nieco ine, na co si bola zvyknuta. Kedze ho poznas, vies, ze ma urcite vlastnosti, ktore sa ti nepacia a mozu byt skutocnou prekazkou v buducnosti. Ono, aj keby si si teraz povedala, ze o nic nejde a ze to nejak utiahnes, dobehne ta to. Casom presne narazis na tie veci, ktore sa ti na nom nepacia a zistis, ze to prosto nejde dokopy, ze to nie je na dlhe spoluzitie. Mozes tomu dat sancu, mozes to s nim skusit, ale garantujem ti, ze casom pridu problemy kvoli tomu. Mozem sa mylit, ale pisem len z vlastnej skusenosti. Tiez som sla do vztahu, kde som vedela, ze nie sme az tak podobni v nazoroch, ze niektore jeho a moje vlastnosti sa budu "bit", ze sa mi nieco na nom nepaci...ale bol to nesmierne laskavy a dobry clovek a nepoznala som dovtedy nikoho takeho. Chcela som to skusit. Skoncilo to samozrejme rozchodom, lebo nech som sa akokolvek snazila a on nech bol akokolvek super clovek, neslo to dokopy....na dlhe spoluzitie to nebolo. Takze moja rada, pokial citis, ze je ti s nim sice dobre, ze ti robi radost ako ti pomaha, stara sa o teba, nezabudaj, ze ho poznas a ze sama logicky vies odovodnit preco to s nim nemoze do buducnosti dlhodobo fungovat... :)
Drzim palce

alkaA

A s tým alkoholom je to ako? Ako často si vypije? Ty sa musíš rozhodnúť, lebo ty budeš zodpovedať za svoje rozhodnutia, ak máš skutočne odpor k alkoholu, tak sa to bude len zvyšovať, si veľmi mladá, čiže lásku určite ešte stretneš, len sa neponáhľaj, len aby bolo.