Zdrave stravovanie a chudnutie - vymena skusenosti a dobrych rad

andrea000

Prosím o vyplnenie môjho krátkeho dotazníka, kvôli školskej práci. Veľmi mi tým pomôžete ak tomu venujete chvíľku svojho času. Ďakujem. :)

www.survio.com

kilecko

Ahojte dievcata a je tu november 2016 a ja zas zacinam chudnut a zdravo sa stravovat.Poucila som sa z vlastných chýb no to sa uvidi.Pred 2tyzdnami som začala cvičiť a upravila stravu ale robim stále chyby.Pred 2týždňami vaha 76kg teraz 74 kg .No uvidim kolko dám dole ,viem ze sa to da dokázať ,ale udržať to je pre mna ťažké.Takže znova idem zabojovať.

MonPiqueNique

Ahojte!

mojim receptom na peknu postavu a zdrave telo je strava zalozena na prirodnych a predovsetkym rastlinnych potravinach. Nie som fanusik ziadnych zazracnych diet ani pocitania kalorii. Verim, ze ked zakladom vasho stravovania bude vela zeleniny a ovocia, strukoviny, obilniny a menej masa, tuku a mliecnych vyrobkov, dosiahnete prirodzene a zdravo svoj ciel, pretoze telo postupne samo odbura nepotrebne kila. Navyse to moze prispiet aj vasmu zdravotnemu stavu - viete sa takto zbavit problemov s pletou, napravit nedostatok vitaminov, odlahcit organizmus a traviaci trakt. Odporucam pouzivat hlavne "sedliacky rozum" a vyhybat sa rafinovanym potravinam, cukru, nezdravym tukom atd.
Na svojom blogu monpique-nique.co.uk publikujem moje oblubene recepty, upravene tak aby obsahovali co najviac prirodnych ingrediencii a mali pozitivny prinos pre organizmus. Blog je sice v anglictine ale mozno vas oslovi/ inspiruje. :)
Mon

lipoxal

Tabletky na chudnutie - -odkaz odstránený- ja berem uz Zelená kava viac ako mesiac…schudla som viac ako 11kg

prútik

Dievčatá kde ste sa stratili? Prečo ste to vzdali? Pre Maoam? Predsa vás nemôže rozladiť. Máte na viac ako ona. Rada čítam vaše komentáre, sú inšpiratívne, sama chudnem, len sa nezapájam do príspevkov. Určite chýbate viacerým. Ako sa vám darí? Napíšte

miki26

Viac menej osobne si myslím, že človek ktorý chce ísť na vysnenú váhu a má už v pohode váhu tak môže skoro všetko. Nezáleží na tom už veľmi, čo je, ale zvyšné percenta sú v pohybe a nie veľmi v strave. Sme všežravci a tak by sme mali vystupovať a aj bude to trvácnejšie.

Pri normálnej váhe nechápem, prečo sa trýzniť obmedzeniami napr.kilecko, lebo by sa nemalo už pribrať, pokiaľ to funguje nejaký rok na dobrej úrovni a veľké výkyvy tam nie sú, čo nemáš a občas aj hriechy môžu pomôcť. Stravovanie je zrejme OK. S obmedzeniami sa žije ťažko a naopak pokiaľ vieš, že môžeš už všetko samozrejme, že tie horšie jedlá nejesť deň, čo deň resp. mesiace tak dá sa. Samozrejme stačí len neprepchávať sa potom to ide. Resp. zhrešiť a potom zvoľniť, ale nie zas príliš.

Osobne vidím to trebárs na sebe od Vianoc, napchával som sa cez ne veľa (cca.2 týždne) a mnoho. Myslel som, že to rozhupem, ale nerozhupal som a ani nezničil nič. Práve naopak, dosahujem pekné výsledky a toto by som bral pred Vianocami, koniec koncov svoj cieľ som v januári aj tu napísal. Poviem tak,že podarilo sa mi ho vylepšiť za nejaké 2 mesiace a nedá sa povedať, že by som sa obmedzoval vo stravovaní.

Maoam

* nielen dosli, ale v ten den proste praskli

a prave preto koncim celkovo, lebo som narazila na svoje hranice, takze vas tu uz nebudem otravovat a urcite nechcem, aby si kvoli mne z temy odchadzala - odchadzam ja, kvoli sebe a kvoli a faktu, ze sa chcem venovat inym veciam

Maoam

kilecko: odpovedam az dnes, chapem, ze to, co som napisala a ako som to napisala nevypalilo najlepsie, lepsie povedane uplne inak, ako bolo z mojej strany chcene - z mojej strany slo cisto o to, ze ja osobne-subjektivne som mala dost - coho? toho, ze som opakovane narazala na pytanie si rad, vyzvy o rady, tipy, nakopnutia atd. z tvojej strany a ked ti boli dane - ciastnocne plnym priehrstim, realne si si z toho vzala minimum a v praxi pretavene este menej. Je mi jasne, ze som to mohla napisat inak. Ak som sa ta dotkla ci ak ta to, co som napisala zranilo, je mi to luto, lebo to som nechcela.
A uz vobec neslo z mojej strany o potrebu povysovat sa nad tebou alebo ta zaplavit aroganciou.
Nemam to za potrebu, pretoze ja sama mam XY veci, na ktorych musim makat a je predo mnou dlha cesta.
S odstupom casu to u seba vidim ako skutocnost, ze mi dosli nervy.
Uprimne to priznam.
Moze si to precitat aj cele forum.
Napriek tomu, ze mne osobne dosli nervy, prajem tebe aj ostatnym babam velmi vela zdaru a uspechu.

Helus

Ahojte dievcata ale mi trvalo,kym som si vsetky prispevky precitala.ja sa stravujem stale rovnako,a uz nechudnem,ale sa udrziavam.CHodim na rychku chodzu,von aj vecer som bola.Dnes som mala kukuricne cestoviny na obed s omackou zeleninovou,a horsie som este nejedla.No odnesiem otcovym sliepkam,oni si hadam pochutia na nich.Ja som nemala cestoviny mozno aj 10 mesicov,tak som dostala chut,ale nikdy viacej.Su bezlepkove,ale nie pre mna.To si radsej uvarim 2 zemiaky.Ja si jedlo nemozem vazit,nebavi ma to,uz som to skusala.

kilecko

Carey bola som zvedava ake stanovisko zaujmes ty kedze si s Maoam kamosky.Som rada ,ze si ma pochopila .Ja sa v podsatate na Maoam nehnevam ,ale na styl ako to napisala som nechapala .Ze uz mi nebude davat rady ,ked si to robim po svojom a ze strata casu citila som z toho aroganciu .Odhliadnuc odo mna tak pomohla svojimi radami urcite viacerim zenam v chudnuti ,ved tu jedna napisala ,neviem uz ako sa vola ,ze nas uz vyse roka cita a urcite sa najdu viacere co sa inspituju touto strankou aj ke to tu nenapisu.Nie kazdy vypisuje ako ja ,ale potom by tema upadla .
ODPOVEDAM vobec ma Maoam nenakopla skor som mala pocit ,ze som ta hlupa co neviem sa poriadne stravovat ,co je aj pravda ,keby mi vynadala tak to zoberiem v pohode .Ja nie som robot som len clovek co robi chyby,ale snazim sa z nich poucit .Teoreticky mam zdrave stravovanie zmaknute ,len prax je niekedy ina som si toho vedoma.
Dievcata nevzdavajte sa chudnutie aj ked s chybami ma vyznam a bez chyb velky uspech.
Inac pracujem na sebe .
DOSCHUDNUTIA.