Zdrave stravovanie a chudnutie - vymena skusenosti a dobrych rad

kilecko

Odpovedam kalorie ma nebavia pocitat to sa uprimne poznam aj keby som teraz napisala ,ze budem sa snazit tak uz teraz viem ,ze nie .Uprimnost nadovsetko.
Ranajky 1 chlebik cerealny so suchou salamou 2 kolieska

desiata to iste ,ale malo byt ovocie aj mam len som rano zabudla zobrat si

obed,masko s ryzou a zelenina

olovrant ,polievka ,1 pomaranc ten co mal byt rano

vecera,dusena mrkva s brokolicou na cibulke ,1 vajicko ako prazenica na brokolici a 8 dkg tvrdeho syra nakrajaneho na kocky,

2 litre vody,2 kavy a pol litra caju detoxikacny

Je to dobre stravovanie dnes ci mam z niecoho ubrat

kilecko

Ahojte dievcata.
Dobre rady.Mate pravdu nie som az tak stara coze je to 50tka a tu este nemam ,choroby boli aj budu ,na stitnu zlazu sa nevyhovaram,hormony su este v pohode bude aj horsie,klby ma bolia zvysila som vitamin D.A s manzelom som sa porozpravala a on ze co blbnem a vymyslam diety ,ze mam dobru postavu ,len mi je treba sa menej obcas prejedat a inac je to v pohode ,ze on mi povie ked bude zle.
Inac s vahou som ako na hojdacke sptember2012 85kg
januar 2013 79kg
marec 2013 73kg
april 2013 71kg
maj 2013 68kg
jun 2013 67kg
august2013 72kg
september 2013 71kg
januar2014 75kg
februar 2014 71kg
april 2014 72kg
januar2015 73kg
februar 71,5kg
Prestavam rozmyslat o vahe i ked odvazit sa treba a zacinam sa zdravo stravovat ,doma cvicit a uvidim .

Maoam

P.S. Kilecko a sportom odburas stres...to mas dalsiu obrovsku vyhodu, plus prav. sport ta nauci seba-discipline, vydrzi, zlepsi sa ti mysel, pamät, kondicia...a kopa inych veci

a budes vyzerat lepsie a mladsie ;-)

zabijes X much jednou ranou, tak si to premysli - v tvoj vlastny prospech

Maoam

odpovedam - dik, tebe vsak prenechavam tvoju cinnost tu, ja sem pisem, iba co ma napadne + osobne skusenosti a pozorovania

ono poznam fakt vela pacientov, ktori NAPRIEK velmi vaznym ochoreniam a tu sa nebavime o ziadnych beznych, robia pre svoje telo, co mozu, ako stravou, tak aj pohybom - ako mozu, ako vladzu a ako je odobrene lekarom rsp. trenerom, su aj rehabilitacne centra, kde pracuju fyzioterapeuti s diplomom trenera, ti su extra zamerani na ludi s ochoreniami rozneho druhu

proste neakceptujem vyhovorky, ono aj permanentka sa da fin. zvladnut, staci mesiac co mesiac zapisovat VSETKY vydavky, kazde euro...
keby si, Kilecko za kazdu NEkupenu sladkost alebo zmeneny nakup stravy, kde usetris par eur, vhodila tu sumu do buksy, mala by si iste AJ financie na tu vysnenu permanentku

alebo nieco predaj, alebo NEkup, alebo setri tymto sposobom a uvidis

musis sa motivovat SAMA, nie stale cakat na supsnutia z okolia, a preto, ze si prave ten typ, ktory sam doma neschudne, potrebujes trenera a dohlad - a cvicit spravne

ty si presne ten typ cloveka, ktory by mal ist na permanentku do fitka, vid Carey - ta to dala hlavne pre to + sama chce

su ludia, ktori potrebuju dohlad a Kilecko je ten pripad, tak sa podla toho zariadim - logika

toto nie je mienene proti tebe Kilecko, ale mesiace utekaju a ja vidim, ze sa moc toho nedeje a uznas sama, tymi Vianocami a vypekanim a vyjedanim si si sama uskodila, ale nechcela si o tom ani pocut

podla mna by si mala urobit vsetko pre to, aby si prachy na permanentku NASLA - to uz ostava na tebe, kde uskrtit, ono uz len nekupovanim somarin je to rocne pekna suma, ktoru clovek moze nasetrit a tym myslim cisto jedlo

Maoam

odpovedam - dik, tebe vsak prenechavam tvoju cinnost tu, ja sem pisem, iba co ma napadne + osobne skusenosti a pozorovania

ono poznam fakt vela pacientov, ktori NAPRIEK velmi vaznym ochoreniam a tu sa nebavime o ziadnych beznych, robia pre svoje telo, co mozu, ako stravou, tak aj pohybom - ako mozu, ako vladzu a ako je odobrene lekarom rsp. trenerom, su aj rehabilitacne centra, kde pracuju fyzioterapeuti s diplomom trenera, ti su extra zamerani na ludi s ochoreniami rozneho druhu

proste neakceptujem vyhovorky, ono aj permanentka sa da fin. zvladnut, staci mesiac co mesiac zapisovat VSETKY vydavky, kazde euro...
keby si, Kilecko za kazdu NEkupenu sladkost alebo zmeneny nakup stravy, kde usetris par eur, vhodila tu sumu do buksy, mala by si iste AJ financie na tu vysnenu permanentku

alebo nieco predaj, alebo NEkup, alebo setri tymto sposobom a uvidis

musis sa motivovat SAMA, nie stale cakat na supsnutia z okolia, a preto, ze si prave ten typ, ktory sam doma neschudne, potrebujes trenera a dohlad - a cvicit spravne

ty si presne ten typ cloveka, ktory by mal ist na permanentku do fitka, vid Carey - ta to dala hlavne pre to + sama chce

su ludia, ktori potrebuju dohlad a Kilecko je ten pripad, tak sa podla toho zariadim - logika

toto nie je mienene proti tebe Kilecko, ale mesiace utekaju a ja vidim, ze sa moc toho nedeje a uznas sama, tymi Vianocami a vypekanim a vyjedanim si si sama uskodila, ale nechcela si o tom ani pocut

podla mna by si mala urobit vsetko pre to, aby si prachy na permanentku NASLA - to uz ostava na tebe, kde uskrtit, ono uz len nekupovanim somarin je to rocne pekna suma, ktoru clovek moze nasetrit a tym myslim cisto jedlo

odpovedam

Maoam, z teba by mohol byt motivator a nakopavac. teraz, ked marodujem, sama mam hroznu stravu (jem malo), normalne si vravim po precitani tvojich prispevkov, ze s tym musim nieco spravit :-). Ja som dakedy davno zacinala naozaj pisanim si potravin na papier a dneska nemusim, viem, ako si to mam nastavit podla potreby. Ak neviete napr. vykryt bielkoviny (to je najcastejsi problem), tak si mozete kupit proteinovy prasok (srvatkovy izolat alebo koncentrat) a mate chutny napoj.

Inak tie tabulky na vypocty bazalneho metabolizmu a na nastavenie stravy podla ciela (chudnutie/udrzanie/priberanie) su v hojom pocte na nete. Ja osobne doverujem webu iifym.com. Je to sposob, ako si udrzat ciel a mat dostatok zivin, ktore kazde individualne telo potrebuje. Pri chudnuti treba stlacat sacahridy, ale treba mat dost bielkovin, aby sa vam nepalila svalova hmota. A, ako aj Maoam pisala, dost vlakniny. Ja osobne si doplnam kolostrum, probiotika a mikrovlakninu (najdete ju ako zmes v lekarni a aj niektorych potravinach - je to strava pre probiotika). preto je fakticky mikrovlaknina potrebnejsia nez probiotika. Pretoze bez stravy nepreziju. No ale to uz asi odbieham. Len som chcela tiez podotknut, ze problem moze byt aj v traveni. Preto tie probiotika, vlaknina a mikrovlaknina.

ASDFW - mne u teba vysla hodnota bazalneho metabolizmu 1160 kalorii na den. Toto je vzdy minimalne cislo, v ziadnom pripade netreba byt na tejto hranici, ale jest viac. Nepises, aky mas ciel. Predpokladam, ze chudnut nechces... lebo prave od ciela sa odvija nastavenie makrozivin.

asdfw

otázka pre "Odpovedam": prosim mohla by si aj mne vypočítať bazálny metabolizmus:
33 rokov, 161 cm a 48 kg.
Ďakujem

Maoam

kilecko - a este nieco, pises, ze 'na stare kolena', fuu, mas o 13r. viac ako ja...ja viem, ze v tvojom veku smerom k 50tke to uz nie je jednoduche, ze telo sa po 40tke beztak meni aj hormonalne, to caka aj mna...kazdu z nas, ja mam do 40tky uz iba pät rokov

viem ale, ze su zeny, ktore aj v tomto veku vramci svojho veku vyzeraju vyborne, iste, zena uz nema telo 25tky, ani 30tky, ale stale moze na svoj vek vyzerat velmi dobre, mam znamu, je med. asistentka a ma 45 rokov, uprimne? jedna krasna zena (jasne, vidno par vrasok, nechodi na botox ani na nic ine), vidno, ze je po 40tke, ale jej postava vsetka cest, ale je to vysledok aktivneho ako pise odpovedam - intervaloveho treningu, pritom pracuje full time a ma narocny job, lebo den v tyzdni asistuje pri velkych operaciach,
je aj sladke, viem to, lebo ju poznam, ale proste na nej vidno, ze sa o seba stara a to ma dost malo casu

da sa to...ja viem, vela robi konstitucia, ale kazde telo sa da zmaknut, nie kazdy moze byt tenky ako nitka, ale je to hlavne o voli a o systematickosti

ona ma lepsiu postavu, ako vela ovela mladsich zien, nie je dokonala, ale proste klobuk dolu, ked o 10r. budem cca. aspon tak vyzerat, mozem byt stastna (ak dozijem)

ale robi pre to nieco, to je cele
a nie, nie je to typ, ktory je posadnuty svojim zjavom, pisem, ma dost malo casu ale vidis - da sa to...

skus sa nakopnut, vramci svojich moznosti z toho urobit maximum, viem, ze mas boliestky a problemy, ale su aj ludia s ovela tazsimi diagnozami a nie je to vyhovorka na to nic so sebou nerobit

mozno keby si mohla plavat...aspon raz do tyzdna, cez vikend, aj keby si mala ist dalej ako vramci okolia

hocico je lepsie ako nic

a v strave skus vynechat aspon tie eskapady vramci oslav, ono to nie je normalny objem stravy na jednu oslavu, a ni na svadbu, cloveku, ktory nie je zvyknuty prepchavat sa, by uz v polovici prislo zle

Maoam

kilecko - odpovedam je odbornik, radi ti dobre, drz sa jej rad, pytaj sa, pytaj sa, ked bude mat cas, iste odpise

mne udrelo do oci, ze mas problem s travenim, beztak som uz na to myslela (vid aspon jeden den v tyzdni post - odstavene ovocie, zelenina, atd.) a hlavne som ti prizvukovala vela vlakniny a vela vody

podla mna mas traviace problemy, tak to vyzera, mozno ti chybaju enzymy, jes privela varenej stravy, preco nevyskusas napr. kazdy bozi den cerstvy zel. salat BEZ salatovych omacok (napr. so smotanou), len cisto s olivovym olejom a napr. balsamico -octom a koreninami? koreniny, bylinky, vsetko je uplne super ako pre telo, tak aj pre travene, napr. curry dost nastartuje travenie, ale ine tiez

aj keby si denne zjedla kilo zel. salatu, nepriberies ani gram, ale zasyti ta to, je tam vela vlakniny

rob si polievky, aj hustejsie - ale BEZ zaprazky, strukoviny, zelenina, ja osobne preferujem zemiaky PRED ryzou, ryza iba obcas, nie vzdy mi dobre padne, zemiaky vzdy, je to aj kazdeho osobna vec, co zvlada - kazde telo je ine

obed - nemiesala by som polievku s hlavnym - bud jedno, alebo druhe

jedlo dokladne prezuvat, nechat si CAS, nehltat, si zvyknuta jest vela, mal by sa ti asi trocha zmensit zaludok, k tomu privela premyslas nad jedlom - mentalne sa VKUSE tocis okolo jedla a je zname, ze vtedy chuti este viac a podla mna by si mala svoju mysel obratit inym smerom, zaoberat sa uplne inymi vecami

jedlo NIE JE centrom tvojho z ivota, venuj sa sebe, svojmu vyvoju, zdrave jedlo automaticky patri k tomu, telo ti samo povie, co UZ NIE a pomaly ale isto si odvyknes

obcas kazdy potrebuje nieco sladke, nieco co nie je az take zdrave, to je normalne..nad tym sa netrap

ale nie do seba natrieskat pol stola z oslavy, to je dalsi extrem

ty akoby si mala problem najst rovnovahu - zlaty stred, kolises sa z extremu do extremu a mozno aj preto sa nedari

rozmyslam aj, kedy mas tolko casu tolko toho zjest, mozno keby si mala INE zaujmy, ktore by ti vyplnili cas...a ak zajedas UNAVU, skus unavu vyriesit inak - sprav si relaxacny kupel vo vani doma...zapal sviecky, zavri oci, pusti si hudbu

neodburavaj stres a unavu jedlom