Zdrave stravovanie a chudnutie - vymena skusenosti a dobrych rad

mimma

Caute, no ja mam nazor taky, ze netreba si uplne odopierat sladke, lebo neskor pride este vacsia chut a pojete toho este viac.. tak ako Carey pisala minule, ze porusila dietu sladkostami

Kilecko drzim palce ;)

Ja vcera: R: maliny, mango
D: banan
O: vyvar, kur.maso+ryza, gulicky z orechov a sus.hrozienok
V: cottage, acidko

odpovedam

ahojte, baby. ako sa drzite? ja stale chora, dva tyzdne bez fitka a viem, ze este tak skoro nebudem moct ist :-/

kilecko, akonahle ides pod hranicu svojho bazalneho metabolizmu, je to zle. nemam niekedy zial tolko casu kazdu z vas tu sledovat a ratat, ale mam dojem, ze niekedy jes malo. mala by si denne prijat 1408 kalorii, aby tvoj bazalny metabolizmus fungoval. To je vsak uplne minimalna hranica. Ak chces zdravo chudnut, tak na tvoju vysku, vahu a vek by si mala denne prijat okolo 1650 kalorii v zlozeni:

sacharidy 142g, bielkoviny 127g, tuk 64g a zvysok je vlaknina 32-40g.

viem, ze malokomu sa chce jedlo vazit, ale po case ziskas odhad a nebudes musiet premyslat. mas aj etikety na jedlach, kde ti pise gramaz, vies sa podla toho orientovat. pokojne si to zapisuj, ak ti to ma pomoct.

Co sa vsak tyka pohybu, samotny aerobny pohyb je trochu zavadzajuci. Nie je podstatne, ci je aerobny, ale to, ci je konstantny alebo intervalovy. VZDY robte pohyb intervalovo. ked cvicite, nemusite sa nim zaoberat, lebo cvicite vzdy v intervaloch (= v seriach, cize chvilku cvicite, chvilku si date pauzu). Ale ak behate/korculujete/bicyklujete, nikdy ten pohyb nesmie byt konstantne rychly. Aj pri tomto type pohybu VZDY chodte intervalovo - trebars polminuty naplno/najrychlejsie a potom si dajte napr. 2-minutovy oddychovy interval, kedy tempo bude volne. A takto dookola. Akoby ste cvicili.

Dovod je ten, ze konstantny aerobny pohyb pali svalovu hmotu. vy potrebujete svalovu hmotu nabrat a palit tuk. tak drzim palce ;-). viem, ze je to tazke. Ale ak si budete ratat makroziviny, tak viete, ze ak si date (v pripade kilecka) jeden kolacik, ktory ma 140g, tak dalsie sacharidy si pocas dna uz nedate. udrzite si kaloricky prijem a viete chudnut aj tak. Len ak mate v strave malo bielkovin, chudnut z tukov nebudete...

kilecko

Maoam ,mas pravdu.
Ja som mala zvyk fakt zjest toho vela tie 2 ks torty a 2 kolace boli za 2 dni ,ale ja nemam zjest ich aj na posedenie a nalepsie si dat medzi tym nieco z maskom a zas sladke ,bomboniera na posedenie nie je problem a k tomu normalna strava a preto sa musim drzat na uzde,lebo takymto prejedanim by som mala 100kg.Ze necvicim ,bola som seknuta ,krize ,koleno ma bolelo a stale na mna nieco liezlo na cvicenie nie som leniva cvicim rada .Aj som sa snazila jest zdravo sama dusena zelenina a rano ovocie vypustila som ,pecivo,ryzu,zemiaky a cestovinu aj som schudla 3 kg a potom som pridala prilohy a zacalo ma zapekat a 1,5 hore.Vody vypijem 2 litre denne no maximalne 2,5 litra 3 litre je uz na mna vela jedine ak by som intenzivne cvicila.Carey minule pisala ze jej trener povedal ze zemiaky nie radsej ryzu.

Inac skusim ten post 1 krat tyzdenne ,to bude pre mna fuska a polovicne porcie zvladnem .Co by si mi radila ako si mam rozdelit obed mam zjest najprv polievku ,alebo druhe ,alebo naopak co si mam vziat do prace a co zjest doma.Veceru uz len dusenu zeleninku ,alebo cottage .Bolo by to dobre stravovanie a na obed len masko so zeleninou ,alebo ryby so zeleninou ,alebo syr a zelenina toto by som v pohode zvladla .Inac viem ta oslava ma vratila spat a tak som bola dobre nastartovana .Ale da sa jest stale zdravo to ano ,ale bez priloh a cestoviny mnam .
Inac boli obdobia ked som chodila do posilky aj do telocvicne aj doma som pravidelne cvicila ,ale teraz som akasi rozsypana vsetko ma boli,kosti ,krize citim sa do stareho zeleza .Pohyb denny moj 1 az 1,5 hodina rychlej chodze denne to mam pravidelne aj brusaky som zacala cvicit ,len to chce vsetko pravidelnost.
Vsetko viem co mam robit ,ale aj ked to robim nevidim pre mna az take vysledky aj ked za 2 tyzdne dole 3 kg bol riadny uspech ,ale bola som si vedoma ,ze tak sa dlho stravovat nevydrzim a vaha isla pochopitelne hore a tak som stale v zacarovanom kruhu.
Tak snad sa uz pohnem ,viem vsetko je to na mne .
Dievcata vam to ide super ,no musim to zvladnut aj ja ,mne sa uz o tom zdravom stravovani celu noc snivalo ,nocna mora.
Maoam dakujem za rady.

Maoam

caute baby,
vidim, ze sa vam prevazne dari, Carey gratulujem ku stahovaniu, zdravim vsetky baby a hlave Mimmu ;-)

kilecko - uz si tu dostala milion pätsto rad, apelujes na to, aby ta nikto nezdrbal, ale ja ti aj tak napisem, ze si za vela veci opakovane mozes sama - napr. tie oslavy, nehnevaj sa, ale 2ks torty, 2 kolace a este ostatne 'normalne' jedlo k tomu...ako to do seba vobec napraces? myslim co sa objemu tyka?

co takto vyskusat dva dni v tyzdni post? iba tekutiny, zelene a odstavene ovocne stavy BeZ cukru, cisto len toto?
kazdy tyzden dva dni?

a pohyb potrebujes, bez toho sa nepohnes

vyhybaj sa CESTOVINAM, vysoky glykemicky index

mohla by si pre zaciatok vyskusat aj FDH (friss die Hälfte - zer polovicu) = vsetky porcie jedal na 1/2

a pohyb, tekutiny aj tri litre denne

podla mna potrebujes obcasny post, pravidelny, den-dva v tyzdni nic nejest, iba pit, nakoplo by to organy, ktore vylucuju, od criev, cez pecen, oblicky a celkovo detox pravidelny, zvys prijem VLAKNINY, cim viac vlakniny za den, tym lepsie, lebo ta to zasyti a ulahci vylucovanie traviaceho traktu vratane toxinov

ja neviem, ale preco nevyskusas ine jedla, zeleninove polievky, smoothies, z priloh napr. iba zemiaky, obcas trocha ryze, pohanka, ale male porcie a k tomu pohyb, pohyb, pohyb, hyb sa proste

ty potrebujes aerobny pohyb, vsetko doteraz boli skor posilovacie cvicenia, ale tebe treba spalit TUK

Helus

Ahojte dievcata ja dnes soobeda hrusku+jablcko,obed bol neskorsi pecene hranolky v trube+ kapustovy salat.A vecera 2 platky chlebika so syrom+ paradajky.Hranolky som nejedla uz veelmi dlho,ale dneska som kupovala pre manzela,a dostala som na ne chut.Booli velmi dobre.teraz idem este von na rychlu chodzu sa prevetrat.pekny zvysok vecera vam este prajem.

kilecko

Carey tesim sa s tebou zit so svojou laskou je krasne a tych veci to poznam ber si len to co potrebujes nevyhnutne nezahadz sa zbytocnymi vecami.
To ,ze cvicis a mas trenera ti zavidim ja na to nemam financie ,ale mohla by som aj doma viac pocvicit ,ale pridem domov taka unavena z prace ,ze sa mi nechce .Chodze mam dost zisli by sa mi cviky na koberci ,ale je fakt ,ze clovek ked chce tak by sa dalo.
Rozmyslam nad tym ako sa dostanem cez 70 kg hranicu uz som mala aj 70 kg ,ale ked som pridala prilohy ako ryzu a zemiaky a cestovinu tak zas 1,5 kg sa mi vratilo mam pocit ,ze som v zacarovanom kruhu terajsia vaha 71,5 kg .Chcela by som nejaku radikalnu zmenu a mam pocit ,ze cely vikend aj cez tyzden len rozmyslam ako to spravim .Dieta drasticka ,obmedzit zas prilohy ,ci fakt cvicit intenzivne mam pocit z cvicenia ,ze mi este aj nohy hrubnu.No neviem co mam robit ,depka .Mam pocit ,ze ked som mala nadvahu skoro85kg tak to islo fajn zaprela som sa v jedeni a dala som dole kila vsetci ma obdivovali co vam poviem stuplo mi sebavedomie .Aj teraz ma pozoruju po 2 rokoch ,ze u mna nenastal jojo efekt ,ale ja som sa najlepsie citila ked som mala 67kg ,ale teraz sa k nim neviem vratit som v patovej situacii.Mam pocit ,ze zdravou stravou nechudnem a to mam pitny rezim dobry ja sladenu vodu vobec nepijem ,len cistu z vodovodu a caj detoxikacny ,bylinkovy cisty bez cukru ani med si nedam mne taky chuti.
Dievcata poradte co by mi zabralo 50 uz skoro nakrku vyska 175cm a ako mam sa vratit k vytuzenym kilam.LEn ma nesprdnite ,ale poradte potrebujem rady ,akekolvek.
Dakujem ,doschudnutia.

carey

Inak Kilecko vcera som jedla na ranajky ryzovy chlebik so sunkou, mocarellou light a rajčinakmi, desiata pomaranč po dlhej dobe, obec kuracie stehno s knakobrotmi, potom trening a vecer uz len protein, fazulovu polievku a 2 knakobroty. A vo stvrtok som si dala kuracie maso so zelen.salatom a trochu varenych zemiakov a trener ma sprdol ze zemiaky nepatria do diety, ale ako bezne rozmyslajuci clovek si myslim ze raz za cas treba jest vsetko, preto si idem podla seba (samozrejme dam na jeho radu) ale niektore veci si myslim inak

carey

Ahojte, peknu rannu sobotu prajem. Ja som sa zabudla dneska odvazit, uz som jedla tak nic ale odmeriam si miery zajtra, kedze na byte nemame vahu tak sa budem orientovat podla oblecka. Inak fain sa mi teraz zas dari, to cvicenie ma velmi naplna a dava silu to vsetko vydrzat. Buduci tyzden bude narocny extremne, ale musim to zvladnut. Idem opat balit veci, ako ja nerozumiem kolko veci moze clovek napchat do skrin :D ale tak za tie roky ze :) Krasny den prajem ja sa musim vecer opat ucit do prace na skusku, ale v nedelu by som sa rada isla niekam prejst trosku na vzduch, ked nam pocasie dopraje

kilecko

Ahojte
ODPOVEDAM dufam ,ze ti je uz lepsie a chripka je na ustupe a ty z coho chudnes ved ty si fit .

Baby piste vsetko co jete nech sa inspirujem.

Tak ja vypustam z ovocia banany nerobia mi dobre ,ale citrusove polody mozem.Ja jem zas vsetko ako masko aj prilohy ,ale mam pocit ,ze by som sa mala vratit k zeleninke ,nie dlhodobo ,ale zas tak aspon na 2 tyzdne bez priloh.

Vahu mam nemennu troska ma to aj stve ,ale do jari to zvladnem .
DOSCHUDNUTIA

Helus

Ahojte dievcata.
Carey super tesim sa s tebou,budes to mat dobre,ked budete spolu byvat.Ja stale strava rovnako doobeda ovocie a obed bude pecene kuracie stehno+zemiaky+salat kapustovy.A medzi tym nejaka uhorka,a vecera polievka pohankova s kuracim masom.
Recept na polievku-nadrobno nakrajat 1 cibulu+ 2 struciky cesnaku ,120g kuracieho masa ,60 g pohanky.postup na oleji osmazime cibulu+ cesnak pridame kuracie maso+pohanku poopekame a zalejeme 8dl vyvaru,a varime do mekka pohanky+masa.Dochutime stipkou kari a petrzlenovou vnatou.Ja som nemala kari,tak som dala kurkumu.Pekny den vam dievcata,ja dneska vecer koncim a hura vikend volny turistika vola.