PN na vysoky krvny tlak, chrbticu

Príspevok v téme: PN na vysoky krvny tlak, chrbticu
kacer123456

Arteriálnu hypertenzia mam 1.stupna-tlak oklo 160/100 /chodim na pravidelne kontroly k odbornemu lekarovi.Liecim sa na vysoky TK asi 20 rokov.Sucasne sa aj licim s krcnou chrbticou na neurologii/MR zmeny a blokacie na 3,4,5,6,7 stavcoch.Obvodna lekarka mi tvrdi,ze to mam chronicke a na to mi neda Pnku,iba ak by som mal nieco akutne.Nejako mi to nehra.Podla mna akutne stavy patria do nemocnice a na pohotovost,ale ako ja mozem vediet co je podla nej a pre koho akutne?Nedochadza tu sucasne aj k zneuzivaniu pravomoci?Otazka znie teda ci mam narok na PN.

ddana

Xxxxxxxxxx, nikto nikomu nič nezávidí (nemám čo závidieť, sama som na ID :-(
stačí si dať do googla správne frázy a vyhodí kopec neschválených dôchodkov aj II. stupňa hypertenzie. Apropo, otázka znela či má nárok na PN, nie na invalidný dôchodok a to je rozdiel :-)

Xxxxxxxxxxxx

Ako som pisala, poznam cloveka co je 6 mesiacov na PN z tychto dovodov a vybavuje si ID. Je pravnik tak asi si zistil ze je to mozne.
Tiez mam priatelku po 3 operaciach chrbtice,platnicky ma preukaz ztp a invalidny dochodok ale neviem kolko percent.

Ked moze mat tolko ludi pn a id na vselijake nebolestive diagnozy, preco zavidite v pripade platniciek, ktore pri kompresii nervov ukrutne bolia

ni-ka

ddana-pozor aby si aj ty nedostala titul "uboha, co zavidi PN"...:-)
ja som napisala to iste co ty,na hypertenziu sa PN ani ID nedava (to by musel byt velmi vazny stav) a problem s krcnou chrbticou je asi vyrieseny,alebo stabilizovany,kedze je po operacii a rehabke...

ddana

PN na hypertenziu je v prípade, ak dôjde k tzv. hypertenznej kríze, keď lieky už nezaberajú a tlak je stále príliš vysoký a spôsobuje problémy. Ak užívaš lieky a si stabilizovaný, tak PN sa nedáva. Čo sa týka chrbtice, dal si príliš málo info. Zmeny na MR, CT má každý druhý človek - zvlášť so stúpajúcim vekom. Ak si ako píšeš po rehabilitačnej liečbe, tak to s Tebou nie je až tak zlé. Blokácie sú výsledkom nevhodnej životosprávy človeka - nepíšeš, ako pracuješ - či manuálne, alebo za PC - od toho potom vyplývajú adekvátne blokácie. Nato je veľmi dobré a kvalitné každodenné cvičenie, čo si na rehabke určite aj mal a bol si poučený.

ni-ka

no chcela by som vidiet ako ma niekto invalidny na hypertenziu...to by bol invalid kazdy druhy...
mnohi ludia co maju rakovinu nedostanu ID...
a neporovnavaj dvoch rozlicnych ludi...to ze ma niekto za sebou operaciu neznamena ze je na tom horsie,praveze to moze byt naopak...

Xxxxxxxxxx

Ni-ka, Ty musis byt velmi ubohy clovek, ze zavidis aj pn... radsej sa nevyjadruj kd sa nevyznas.
Ja mam kolegu co ma presne tieto diagnozy a vybavuje si invaliditu. pritom stav ma urcite lahsi lebo operovany nikdy nebol.
Urcite nie je lahke pracovat pri takychto tazkostiach, asi by som zmenila lekarku - za taku co lieci aj chronicke choroby nielen akutne

vitavi

Zanesené cievy i blokácie v nervových dráhach majú spoločnú príčinu - husté, lepkavé tuhé tuky. Ak si toto neodstránil, nedivím sa, že 20-ročná "liečba" vysokého tlaku k ničomu neviedla.
Tieto tuky sú nielen v mäsových výrobkoch, ale hlavne v mliečnych výrobkoch a mlieku a v "rastlinných" priemyselne upravených maslách a tukoch, ktoré sa pridávajú i do keksov a pekárenských výrobkov.

hehe1

to ta bavi byt doma? ked mas velke problemy, preco nejdes na operaciu? je lepsie byt zdravy... na vysoky tlak ti pn nedaju... a ked sa ti nepaci, poukaz na problem, ak nepomoze zmen lekara... ake jednoduche...

ni-ka

kedze ti na krcnej chrbtici nieco nasli,kvoli comu si bol operovany,tak sa po operacii a rehabke asi stav upravil a uz nie je nutne aby si bol na PNke,nie?
a hypertenziu ma kazdy druhy...

kacer123456

S chrbticou som bol PN do skonceni rehabilitacie a vysetreni MR.Inokedy obvodna precitala a zapisala nalezy na pc.Posledne nalezy iba zalozila do karty.Nebolo mozne nevsimnut si tejto zmeny. Neviem su dve moznosti,bud chrbtica alebo ten tlak.Tazko povedat.