Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nechápem to...

kafe

nessi10, po strašne dlhej dobe som si tu prečítala úplne že skvelú otázku :) Dobrý človek, akého opisuješ vyššie je buď príliš mäkký, alebo podceňuje sám seba. Ak je človek mäkký, život s ním zamätá ako s handrou vo vetre. Pevný človek, s pevnou vierou v ... (Alaha, dobro, prírodu, HareKrišnu..) a s radosťou v srdci, takémuto človeku sa život akoby prispôsobuje presne v tých veciach, ktoré on od života chce. Preto politici sú tak "úspešní" a darí sa im, lebo majú v sebe drzosť a istotu. Keby boli makký ako handrová bábika, v živote by nič nedokázali (a nikoho neoklamali svojimi sľubmi, nespreneverili by toľko peňazí a pod.). V tomto by si z nich dobráci mali vziať príklad.

V našich končinách je dosť blbým výchovným zvykom deti úplne ubiť podceňovaním a výsmechom tak, že je dospelý človek potom neistý sám sebou, myslí si o sebe aký je blbý, že neni dosť dobrý.. proste komplexi na entú, ktoré sa niekedy považujú za pokoru. Zdravé sebavedomie (taký ten stred) je ohromne dôležité. Ak ho človek nemá alebo ho má prehnané, je to veľká brzda.
Môj skromný názor je ten, že v živote človeka sa deje veľa vecí podľa toho, akú pevnú vieru/názory človek má (a to o čom je presvedčený sa mu potom aj v živote deje) a akú zdravú sebalásku človek pestuje v sebe.

Fleur-de-lis

zle veci sa diať budú každému. Svet nie je dokonalý. Aj keď si predstavíš dokonalého človeka, ľudia okolo neho nebudú dokonalí, takže niekto sa vždy nájde čo spôsobí zlo.

Ide o prístup k životu a teda aj o prístup k tým zlým veciam.

Psychológ V. Frankl, ktorý bol 3 roky v koncentračnom tábore vo svojej knihe napísal: "Život znamená prebranie zodpovednosti za správne odpovede (reakcie) na životné otázky, za splnenie úloh, pre ktoré každého jednotlivca život postaví, za splnenie požiadaviek danej chvíle."
A ešte: "Vlastne nikdy a nijako nezáleží na tom, čo môžeme ešte od života očakávať, ale záleží jedine na tom, čo život očakáva od nás."

To je prístup k životu, ktorý ťa nikdy nesklame, je to prístup, kde máš svoje šťastie viac menej pod kontrolou, pretože každá udalosť dokáže v niečom človeka obohatiť, niečomu naučiť, nejako posilniť, atď...

no2

To, čo je opísané nižšie, som už niekde čítal, keď som študoval filozofiu.
Existuje duchovný svet a hmotný svet. Ľudia stále premýšľajú nad tým, do akej miery ovplyvňuje duchovný svet ten hmotný.
Tak, ako za každým zlom, sa neskrýva diabol, tak ani za všetkým dobrým sa neskrýva v pozadí Boh.

anjelik *

Nessi, dobrým ľuďom sa preto dejú zlé veci, lebo nie sú natoľko dobrí, aby ich vedeli predvídať, aby sa im vedeli vyhnúť a aby vedeli intuitívne odhaliť pravdu. Logicky, nie si natoľko dobrá, ako si o sebe myslíš. Ale to nevylučuje, že si milá, príjemná a láskavá, súcitná, otvorená, priateľská a máš rada zvieratká a vážiš si starých ľudí a separuješ odpadky. Ale to je asi tak všetko. Ale byť skutočne dobrá, aby sa ti zle veci nediali, by znamenalo, byť spojená sama so sebou, plne sa ovládať v každej jednej sekunde, vedieť v okamihu vyskladávať každý jeden podnet, mať prístup ku všetkým spomienkam celej svoje evolúcie..potom sa dá povedať, si dobrá. :o))) A zlé veci sa ti diať nebudú. ;o)

_meno

Ahoj nessi10

Realita je taká, aká je.

Naše si myšlienky sú len rezonancie v mozgu. Je rozdiel medzi myšlienkou "človek je dobrý" a daným človekom samotným. Podobne ako je rozdiel medzi "myšlienkou na pomaranč" a pomarančom.

Svet je usmerňovaný Bohom (Boh je nekonečná láska vždy taký bol je bude ... spadneš, odrieš si koleno - súdiš smola .. ideš do nemocnice, spoznáš tam nového priateľa - súdiš šťastie. o pár rokov ťa tento človek zradí a opustí - súdiš smola. o pár rokov spoznáš ešte lepšieho priateľa - súdiš šťastie.

Realita bola taká, aká bola (vždy nekonečná láska), iba ty si ju súdila.

Ale samozrejme že každý človek má slobodnú vôľu. Sused robí zle susedovi. Sused sa môže zdvihnúť a odísť. Alebo môže zostať a súdiť "svet je zlý".

Sama sa zamysli nad tým, že sú kvázy len 2 entity čo žijú v tomto svete - Boh a ľudia.

Veci prosto nie sú zlé alebo dobré. Sú také akými myšlienkami ich odsúdime. Alebo môžeme nechať veci vecami a myšlienky myšlienkami ;) a nemiešať to dokopy.

Prajem ti veľa oddychu, zábavy a smiechu nessi10 :)

no2

Človek, ktorý prejde počas života ohňom, je na inej úrovni ako človek, ktorý žiadne utrpenie nezažil.
Každý človek zažije v živote utrpenie, hlavnou príčinou utrpenia je túžba po tom po hentom, chceme mať všetko, sme nenažraní.
Ide o to, či ten jed vypiješ naraz alebo po malých dávkach (oveľa častejší prípad).

Naray

Berieš to ako nejakú zákonitosť že keď je človek "dobrý" tak sa mu nič zlé nemôže stať? Možno keď sa na to pozrieš z iného uhla tak sa ti to bude zdať ako nová skúsenosť s ktorou sa máš vysporiadať. A ono to býva niekedy tak že to čo ty považuješ za dobré a správne môže nevedomky uškodiť druhému...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.