Štúdium na LF + príjmačky

Príspevok v téme: Štúdium na LF + príjmačky
OliverHealth

Čaute, chcem sa spýtať či mi viete poradiť na akú lekársku fakultu sa mám hlásiť. Chcem študovať všeobecné lekárstvo. Môžete mi poradiť takú ktorá si myslíte že má najväčšiu kvalitu(výučby, uplatnenia absolventov atď.). Poradte mi prosím lekársku resp. lekárske fakulty na Slovensku a aj v Česku.

Ešte mám taký menší dotaz. Nebude problém dostať sa na LF ak som neštudoval na gymnáziu ale študoval som resp. stále študujem na SOŠ. Konkrétne študujem informatiku. Ale som ochotný pre to aby som sa dostal na lekársku fakultu spraviť naozaj veľa.

Čo som napríklad čítal tak na LF UK v BA berú na základe testu ktorý má 100 otázok z biológie a 100 otázok z chémie.

Na LF SZU v BA berú na základe testu ktorý má 80 otázok z biológie a 80 otázok z chémie.

Stačí mi teda na prijatie na LF spraviť testy na výbornú?

Momentálne som ešte len v 3. ročníku na SŠ ale kedže idem z SOŠ tak sa začínam pripravovať už teraz.

Mám šancu že ma niekde prijmú?

Vopred ďakujem za rady

OliverHealth

Elsa ale ako vidím ty nemáš moc dobré poznatky.

Aj na technických školách sa učí filozofia, psychológia a pod. (obsah učiva občianskej náuky) i keď nie v takom obsahu.

Medicína na titul MUDr. sa študuje 6 rokov a nie 7 rokov ako si písala. ;)

5.5 elsa

knaja ošetrovateľka a doktor je veľmi veľký rozdiel na ošetrovateľku stačí kurz alebo zdravotnícka škola doktorka je veľmi zodpovedné povolanie tá škola trvá 7 rokov s tým že musí mať poznatky už keď príde sú šikovnejší múdrejší už medzi gymnazistami alebo stredná zdravotnícka škola vyberajú ....

5.5 elsa

ja mám gymnázium ako strednú školu to učivo nezvládne je ťažké čo tam chce napríklad len filozofiu,psychológiu si zoberme atď nemá požadovanú školu ani predmety ktoré daná škola potrebuje nemá šancu uspieť ani sa na prihlášku nepozrú keď tam uvidia technika:D na smiech čo si myslíš že medicína je sranda nemá základné poznatky laboratórne práce,prax a podobné predmety môže snívať a ísť na takú školu akú si vybral tam ho určite nezoberú už gymnazisti idú podľa známok musia mať olympiády rôzne súťaže má si vybrať vš technickú tam určite nie

knaja

No nemusi to byt celkom tak. Moja spoluziacka chodila so mnou na strojarsku priemyslovku a na poslednom stretku nam povedala, ze v 40-tke dost takemuto zivotu! Do skoly len kvoli ocovi chodila. Tahalo ju to k zdravotnictvu a dovtedy ze otravovala v nemocnici, az ju prijali ako osetrovatelku a s nou boli maximalne spokojni az si dala prihlasku zrejme na zdrav. skolu a skusky robi na same jednotky a naozaj ju to bavi - splnila si sen a aj s nou su spokojni. Tak zazraky sa diat mozu.

5.5 elsa

oliverHealt ty sa zobuď!!!! z informatiky na medicínu??? nemáš základné poznatky biológia chémia fyzika matematika a gymplácke učivo čo tam chceš choď smerom ktorý si si vybral skúšky 100% nespravíš lebo na to nemáš vedomosti vyber si vš na technické zameranie,alebo niečo príbuzné ......