Opravna skuska autoskola a lexaurin

Príspevok v téme: Opravna skuska autoskola a lexaurin
stresujuca25

Zdravim. O tyzdne mam opravnu skusku na vodicak a som si takmer ista ze ju nespravim znova pretoze mam pri nej nenormalny stres, z policajta, instruktora, z toho ze to nedam, ze sklamem rodicov ..ale v soferovani si vobec neverim..chcem sa opytat ci by mi nepomohlo dat si predtym 1,5mg lexaurinu? pripadne len polku tablety? Tym by som sa zbavila stresu a uzkosti a mala vacsiu sancu to spravit. Niekto skusenosti??

Slobodna

Chcela som ti tým dať takú radu, že ak nie si schopná naplniť to čo som ti napísala, si hrozbou pre účastníkov cestnej premávky. Ďalej je na tebe čo s tým spravíš - buď sa zatneš a budeš sa to chcieť naučiť, začneš to mať rada a tým sa zmení celý tvoj prístup alebo....presne to čo si si vybrala - sa urazíš, nahneváš, všetko odsúdiš, celú vinu zvalíš na okolie a stres.

stresujuca25

Mas pravdu, nemam k tomu vztah ale potrebujem sa naucit soferovat kvoli dochadzaniu do prace atd. A pochybujem ze vsetci co spravili skusky na autoskole mali taky vztah ku tomu ako ty a takisto pochybujem ze vsetci co k tomu mali vztah spravili skusky na prvy krat. Vela robi aj policajt, niektori vyhadzuju za banalne chyby ktore vobec nie su ohrozujuce bezpecnost.A vela robi aj stres, tebe gratulujem ze nie si clovek co stresuje pri skuskach a mas talent na soferovanie ale za to ma nemusis hned odpisovat ze nemam vyjst na cestu. Vobec sa nevies vzit do mojej situacie a nechapem aku radu si mi tymto chcela dat vlastne.

Slobodna

Tu nejde vôbec o rýchlosť ale o to, že stresuješ a nemáš vôbec vzťah k šoférovaniu. Je to dosť vyčerpávajúce, pretože sa musíš maximálne sústrediť, vedieť čo máš robiť v nepredvídaných situáciách a hlavne zachovať chladnú hlavu. No a musíš vedieť predvídať aj správanie iných vodičov. Ja šoférovanie milujem, vždy to tak bolo, vždy som sa to chcela naučiť a ja som si vodičák zaplatila sama. Skúšky som urobila na prvý krát, žiadny stres. Jednoducho si vôbec nevšímaš inštruktora ani policajta ale sústredíš sa na šoférovanie.
Problém vidím aj v tom, že ty to vôbec nerobíš kvôli sebe, len sa snažíš naplniť očakávania iných aj preto máš taký stres.

stresujuca25

Aha, takze sa nemam ani unuvat ist na opravne skusky lebo nepatrim na cestu? Ved v pohode len 500 eur do vzduchu a psychika uplne v keli, nehovoriac o hanbe a o tom co rodicia povedia. Mne ten stres hlavne sposobuje policajt a instruktor a to ze mam len 2 pokusy, tiez som mala dobre jazdy ked aj instruktor mal dobru naladu tak to zo mna opadlo ale na skuske je este take ticho a pozera sa na kazdu chybu. Pomali vodici mozno sposobuju nehody ale nie smrtelne ako "rychli" vodici..vtedy sa stavaju smrtelne nehody, vo velkej rychlosti vrazi a nestihne uz zabrzdit, uhnut. A urcite ak by som nejakym zazrakom ten vodicak spravila tak nezacnem hned chodit po dialnici a cez den do spicky..ale budem po prazdnych cestach, po nociach trenovat kym si nebudem ista uplne. Ale to sa aj tak asi nestane takze mozte byt kludne a vdaka za "povzbudenie" .

Deria

Ty keby si bola mala môjho ucitela v autoskole aj sa zblaznis.:) Podla môjho vtedajsieho usudku som normalne vychadzala na dialnicu, vôbec nie pomaly, aby som sa mohla na dialnici plynule zaradit. Ja som bola hrda, ako rychlo jazdim, radim a on na mna ze: no co je??!!! ideme, ideme, nespime!!! preboha to co je za slimacinu...tempo tempo! Tam, kde bola predpisana urcita rychlost, som nemohla spomalit ani na chvilu bezdovodne. A vôbec bol na nas dost prisny ale nas vela naucil. Vraj pomali vodici sposobuju vela nehod. Dnes viem, ze je to pravda. Nie je vsak umenie jazdit rychlo ale bezpecne a nezdrzovat. Pritom nas vedel vzapäti tak rozosmiat, ze cele napätie zmizlo. Dnes som rada, ze som mala takého ucitela. Na tom tiez dost zalezi.

Deria

Stresujuca, znie to mozno tvrde ale suhlasim so Slobodnou. Soferi, ktori nemaju dost sebaistoty za volantom, nepatria na cesty. Tu nejde len o tvoju skusku ale o bezpecnost, ci tvoju alebo inej osoby. Je normalne, ze clovek je pred skuskou nervozny ale u teba to hranici s panikou. Inac, tu homeopatiu si kludne mozes dat, ta nema vedlajsie ucinky. Nie je hanbou, ak niekto nema vlohy na soferovanie. Kazdy clovek ma talent na nieco ine. Ja zas za volant nikoho nepustim, lebo najbezbecnejsie sa citim, ked riadim sama. Pred skuskami som bola takisto pekne nervozna ale len co som nastartovala, nemala som cas na somariny ako je strach, bolo sa treba sustredit.:)

stresujuca25

Dala som si jednu jazdu naviac a viac uz ani nestiham a nemam ani tolko penazi si za kazdu jazdu doplacat 20eur. Tak citala som ze lexaurin ak je len 1,5mg ma skor povzbudzujuce ucinky a az 3mg su uspavajuce. Nejde o to ze si neverim , ale ze viem zhodnotit moje schopnosti a na soferovanie nemam vlohy aj ked je to o praxi zrejme. MNe len pride strasne nefer ze niekto spravi vodicsky co prejde 100 metrov a mna z prvej jazdy vyhodil pre chyby, ktore neviem opravit ako pomale preradovanie, pri boceni dolava neviem ist uplne vlavo atd. Mam zlu techniku jazdy a to neopravim a jedine co mi moze pomoct je zhovievavy policajt no pri mojom stasti...nikdy v zivote som z nicoho nemala taky stres, skola je nic oproti tomu. :( fakt zacinam lutovat ze som tam vobec sla a tolko penazi do toho, citim sa uplne neschopna :(

anka89

Slobodna ,ona urcite nemyslela vazne tie tabletky ma len tremu ,strach ja viem presne o com pisala .A ja som mozno opatrna soferka ,ale mam strach z tych majstrov sveta v soferovani ,co si myslia ,ze im patri cela cesta pred tymi nech ma panboh ochrani .