Mierne točenie hlavy

Príspevok v téme: Mierne točenie hlavy
Tincex

Ahojte. Chcem sa opýtať, či sa niekto z Vás už stretol s miernym točením hlavy ( väčšinou pri prudšom pohybe hlavou, niekedy pri sedení občas aj pri chôdzi ). Začalo to z ničoho nič. Jedného dňa som si sadol do kresla nakrivo a to tak, že opierka kresla mi tlačila na chrbticu. Približne za 10 min ma začalo jemne pichať v pravom oku a následne sa mi zatmilo pred očami. Vtedy som poprosil matku aby mi dala pohár vody a rýchlo som sa postavil ( zo šoku ) trvalo to len zopár sekúnd. Ihneď som si zmeral tlak a mal som 140 / cca 95 ( predpokladám, že preto trochu zvýšený, že som sa zľakol. Inokedy som problémy s tlakom nemal, taktiež pulz som mal zvýšený. O 2 dní nato ( keďže bol víkend ) som navštívil doktora. Dal mi spraviť krvné testy a RTG hrudníka / pľúc. Tieto vyšetrenia ukázali, že je všetko v poriadku. Akurát mi predpísal Magnesium pre istotu jednu tabletu ráno, jednu večer. Od spomínaného závratu sa mi už cca 2 týždne stále takto mierne točí hlava. Je možné, že je to od chrbtice, alebo skôr psychika ?. Pracujem ako IT Administrátor / Programátor teda mám sedavé zamestnanie. Čo sa týka životosprávy tak ovociu a zelenine tiež moc neubližím aj keď po tomto "zážitku" už začínam jesť aj ovocie a zeleninu :D. Taktiež sa snažím dodržiavať aj pitný režim už. Ešte dva možno dôležité fakty: Cca štyri dní pred týmto závratom mi trhali pravú hornú sedmičku a cca 2 dní pred týmto závratom som buchol s autom do plotu, kde mi počas tohto incidentu mierne "šarplo" hlavou. Môže to mať nejaký súvis ? Vďaka vopred za všetky odpovede.