Rozbijanie oblickovych kamenov

Lilik1976

zdravim.včera som bola na rozbyjanie obličkovych kamenov.najprv som mala strach,nevedela či to vobec vydržim ale dalo sa,postup bol taky,
lahnete sa na lehatko kde je je ultrazvukove vlny sa puštaju,namera sa taka okruhla guma,vyzera ako fitt lopta len v menšiom na presne mesto v ktorej ľadvine maťe kameň,všetko nastavuju tak aby to bolo presne zacentrované na kameň a pustaju vlny,trvala to u mňa hodinka..
mala som 8mm kameň v ľavej ľadvine,procedura trva 5 krat vlnov po 10 min stale inu frekvenciu vln.prve 3 bolo pohodičke,ale pri 4-5 už som citila neprijemny tlak,ale dalo sa vydržať,lekar hovoril ak budu silno bolieť že mi daju niečo proti bolesti,chvala Bohu nepotrebovala som,ALE ked sme prišli domou v noci tak mi začalo bolievať kde ľadvina,musela som zobrať analgetikum,v tedy som spomenula na prvý zachvat,už rano mi bolelo menej,ale citila som jemny tlak,o 3 tyždne idem na CT.potom vám napišem ako som dopadla,mimochodom mam aj stent,ten mi zaviedli ked som akutne dorazila do nemocnice,je to veľla pomoc že nemate zachvaty,ale obmedzuje vám v pohybe,lebo stale mate pocit že potrebujete močiť,

Andrej

ja viem, ze to znie akoze reklama... ale opytal by som sa lekarov v nasej Klik-Klinik - k dispozicii 4 nefrologovia, verim, ze poznaju odpoved.

klinika.zdravie.sk