Unava, zavraty, nevladnost, slabost..

Príspevok v téme: Unava, zavraty, nevladnost, slabost..
Miso30

Opisem vam moje zdravotne problemy. Trva to uz od zaciatku roka, som vzdy slaby, unaveny, mavam zavraty, som bledy, nervozny, podrazdeny, mam traviace problemy, hnacky. Schudol som pocas roka cca 10_12 kil, aj napriek tomu ze jem velmi vela, chuti mi. Taktiez mam zimnice, upchaty nos takmer vzdy. Pomaly sa dostavam do depresii, mam uzkosti, prestava ma vsetko bavit. Predým som bol zdravy clovek, plny energie a elanu, chuti do zivota.
Pobehal som vsetky mozne vysetrenia, viacmenej vsetky su v poriadku, akurat na neurologii NEROGENNA TETANIA a na Gasto almulancii, intolerancia mlieka - kazeinu a soje (uplne som vylucil mliecne vyrobky)

Mal som aj raz poriadny tetanicky zachvat, RZP mi pomohla.

Je mozne aby mi tieto problemy sposobovala ta tetania? Lebo vzdy si to nechcem pripustit.
Neurologicka mi predpisala Citalec ale nakolko je to antidepresivum tak sa mu branim a nechcem ho brat, aj ked mozno by mi pomohol.

Taktiez uvazujem ci to nemoze by krcna chrbtica nakolko uz dlhsie ma boli a nieco mi tam tlaci a vzdy ju musim rozhybavat, mam s tym problemy uz dlhsie ale nejak to neriesim.

Uvitam vsetky vase rady, uz som z toho chvilami zufaly.

Dakujem.

renika36

Ahoj miso30....už si prišiel na to čo Ti je?...lebo ak nie, viem Ti poradiť aj keď čítam, že príspevok si dal už pred rokom....daj mi tu teda vedieť, poprípade môžem poradiť aj iným s takýmto problémom, pri ktorom som si vytrpela muky dva roky až pokiaľ som neprišla sama na to, čo mi vlastne je...daj alebo dajte vedieť na email 1linduska36@azet.sk...ak by som sa náhodou k týmto príspevkom už nedostala.

michalmmm

Tie hnacky, ale aj bolesti brucha spojene s plynatostou a pocity na odpadnutie (prichadzali vzdy po jedle) som mal aj ja, kym som este jedol vsetko. Na gastro mi z hadicoveho vysetrenia zistili tazky deficit laktozy, celiakia sa neukazala. Sestra to ma tiez a kazia sa nam zuby. Krvny test na intolerancie s 220 potravinami ukazal aj dalsie intolerancie, vsetky tieto potraviny som vylucil a citim sa uz konecne dobre. Mal si krvny test na intolerancie? Kolko si v nom mal potravin? Kludne to moze byt intolerancia na nejake dalsie potraviny, o ktorych ani nevies, ze mas na ne intoleranciu a robia ti problemy. Alebo fruktoza, ani neviem, ci na Slovensku vysetrenie na fruktozovu intoleranciu vobec niekto robi. Sestra si to chce dat urobit v Rakusku, ale tam sa 3 mesiace caka na termin, vsade maju plno. Moze to byt aj cukrovka, ale na to by sa uz pri beznych prehliadkach asi bolo prislo. Vo vseobecnosti prave cukry ako laktoza a fruktoza sa najtazsie travia a najcastejsie sposobuju intolerancie. Medzi 10 najcastejsie intoleranciu sposobujucich potravin (laktoza je cislo jedna) patria aj mliecna bielkovina (vtedy treba vylucit vsetky mliecne vyrobky, aj bezlaktozove), psenica, vajecny bielok, kukurica, gluten (vacsinou ide o neceliaticku intoleranciu), cervena fazula, ryza, zemiaky... Cize vsetko su to zakladne potraviny, ktore konzumujeme kazdy den a ani nevieme, ze nam robia problemy. Ale dobre je dat sa vysetrit aj na potravinove alergie. Ja mavam pocity na odpadnutie po spenate. Nebola mi nan zistena ani intolerancia, ani alergia a varil som ho bez mlieka a bez muky, proste len spenat zamrznuty rozpustim vo vode a pridam trochu soli, to je vsetko. Uz v case jedenia ma svrbia usi a palia ma pery, pali ma v hrdle, potom sa mi zatoci hlava a citim sa, akoby som zomieral na nejaku otravu, musim si lahnut do postele, nafukne sa mi brucho a pride bolest brucha a kazde tri sekundy prdnem, najmenej 12 hodin trva,, kym tento problem pominie. Tak som proste spenat zo stravy vylucil a hotovo, nie som samovrah. Biorezonanciu som tiez uz mal a ukazala velmi silnu alergiu na kadmium, ale ja neviem, co je kadmium. No nech je to cokolvek, urcite sa nachadza v spenate :) Vazne - kadmium je vysoko toxicky kov a existuju potraviny bohate na kadmium. Patri tam napriklad kakao, na ktore mi nebola zistena ani alergia, ani intolerancia, reagujem nan alergicky. Tak ho proste nejem a hotovo. Skus sa viacej pozorovat, hlavne ako reagujes na jedlo. Ak ti nejaka potravina nesadne, proste ju svojvolne vyluc zo stravy a nahrad ju nejakou inou. Napriklad psenicnu muku prosovou, ryzovou, amarantovou, a podobne. Antidepresiva v ziadnom pripade neber! Ak si ich nasadis, tak kazdy mesiac priberies 10 kg, stane sa z teba apaticka, tucna gula s nezaujmom o zivot, o cokolvek, neustale si kvoli priberaniu budes musiet kupovat nove oblecenie, budes mat "uzamknuty mozog", cize akekolvek rozumove logicke, ci pamatove ulohy nebudes uz schopny vyriesit, zacnes stracat pamat, z obezity vyplynu dalsie problemy ako vysoky cholesterol, vysoky tlak, pretazene klby - koxartroza, gonartroza, nejaka prezita mozgova mrtvica, ktora ta posadi na invalidny vozik, kde s ochrnutou polovicou tela stravis zvysok zivota... Takuto buducnost nechci!

RNG

Nuz mozes mat pokazene travenie. Na to staci 1-2 denna "zaludocna chripka," a nasledok je nedostatok kyselin, a enzymov a pripadne aj znicena crevna probioticka flora. Ked mas slabe travenie a absorbciu, nemozes mat ani dost zivin a teda energie, obraqnnych a regeneracnych latok
Aj ja osobnwe aj moja zena sme boli toho roku uz 2 krat napadnuti takymi virusami, predtym uz som mam malo kyselin a teraz tak malo, ze bez doplnku kyselin z vacsieho jedla dostanem az otravu zaludka(kvasenie a hnitie, v zaludku, nhacky v crevach)
Takze beriem s jedlom az 3 kapsule betaqinu HCl s pepsinom

Samozrejme beriem aj traviace enzymy, mikrovlakniny a probiotika

mascha

tie problémy so zažívaním a intoleranciou mlieka, by si mohol riešiť očistou čreva,to by som ti doporučila viac ako antidepresívum,to len prekryje skutočnú podstatu problému