Ako to prekonať?

Slobodna

Ukľudňujúce slová neexistujú (čím ťa viac bude niekto ukľudňovať, tým budeš nervóznejšia) ale nejaké ukľudňujúce prostriedky áno :) napr. čoko, za štamperlík, ciga, vtipy atď.

Najlepšie je sa zhlboka nadýchnuť a ísť s úsmevom do toho - pretože čo ťa nezabije, to ťa skutočne posilní :)

ferkaLL

často mávam neopodstatnený strach že som na ulici a začnem sa bát len tak citim to a potom mám strach z veal vecí ako s dokroti mala som nepríjemnu skusenost odpadla som v nemocnici odvtedy sa neustále bojím vyšetrení a íst ku doktorovi

Maoam

kazdy clovek na tomto svete ma z niecoho alebo niekoho strach, aj ti, ktori by to popreli :D

v podstate ide hlavne o to, v akom stave vnutorne si ty sama a aky postoj zaujmes k tomu a tomu

je to o vnutornom a mentalnom nastaveni sameho seba

v tomto zivote je iba par veci skutocne dolezitych

pri lekaroch, pravnikoch, instituciach - si povedz, ze su to tiez v prvom rade LUDIA, zrejme mas privelky respekt pred autoritami a ludmi vzdelanejsimi od teba

viem, nie s kazdym sa da vyjst, lenze ono ani tito ludia medzi sebou nevedia casto vyjst (lekar verzus lekar)

ak je to normalny clovek (lekar), pomoze oboznamit sa so svojimi tazkostami blizsie a jasne formulovat hned v prvych vetach, pretoze lekar je casovo limitovany

takisto je velmi dobre poznat svoje prava ako pacient, ktore si mozes nastudovat - ale treba ich pouzit rozumne

co sa strachu z vysetreni tyka - tak to je pochopitelne a ludske, tam je to otazka osobnosti a psychiky, niekto to zvlada OK a zasa je to o jeho psychickej stabilite a osobnosti-ze sa nestazuje kvoli talafatkam, väcsinou su to ludia, ktori kadeco museli zvladnut, niekto sa zosype z odberu krvi a robi dramu z nadchy alebo hnacky raz do roka a stara sa o neho regiment ludi

skusky: pozri, skusky sa daju dokafrat, ale nie je to koniec sveta, clovek moze podat len taky vykon, na aky ma a zavisi to aj velmi od aktualnej dennej formy plus dalsich faktorov

kazdopadne sa svet nezruti z nespravenej skusky, no boze, pri najhorsom ak clovek skolu celkovo neda, tak si moze vybrat inu

treba si stanovit zivotne priority - co je naozaj dolezite, primarne je beztak najdolezitejsie tvoje prezitie a zdravie, bez toho nezmozes NIC a ked je to v keli, vsetko ostatne je v riti

vsetko ostatne, skola, praca, atd. - to sa vzdy da zmenit aj ked to prave nefici ako by si clovek predstavoval

chce to hlavne ziskat k tomu taky postoj, ze treba ubrat z vlastneho perfekcionizmu, uvedomit si, ze na 100% nejde nic, tesit sa z hoci malych osobnych uspechov, vidiet to pozitivne a tie ostatne veci brat sportovejsie

vela veci sposobuje natlak okolia a debilne reakcie okolia na tzv. 'zlyhania' - to je fakt otras, ak mas okolo seba takych ludi, tak ich eliminuj, ak nemozes (napr. rodina), tak sa musis naucit asertivite

oni sami maju vo svojich zivotoch XY veci, ktore spackali a v zivote by sa k tomu nepriznali, hlavne ti tvz. image-makeri, ktori puliruju svoj super image poctivo cely zivot

za tou fasadou sa skryva tolko hnusu a pruserov,ze by to bol pre teba sok

je dobre mat ciele, byt ctiziadostivy, motivovany - ale treba diferencovat, selektovat a hlavne- NEuspechy nebrat ako TRAGEDIU ale iba ako skusenost

casto su to iba lekcie, vela sa z toho da vziat, skusenosti, nabuduce tu chybu uz neurobis alebo si das na tu vec viac casu - na pripravu a Co.

cim väcsia vnutorna stabilita a schopnost mat na veci a ludi vlastny nazor a nedat sa utlacat, tym lepsie

nech si melu co chcu, aj tak zijes svoj zivot TY a nie o ni za teba