Stačí jesť len ovocie a zeleninu?

Príspevok v téme: Stačí jesť len ovocie a zeleninu?
Martinit

Už asi 3 týždeň nejem nič iné len ovocie a zeleninu (jablká, orechy, pomaranče, hrušky, mrkvu, slivky, červené, čierne ríbezle, egreše atď atď)
Nemôžem si to vynachváliť, cítim sa ľahšie, lepšie spím rýchlejšie zaspávam, a necítim že by som mal brucho ako sud.

Môžem potvrdiť že to čo vás drží na stále rovnakej váhe je biele pečivo a cestoviny (teda aspoň v mojom prípade to tak bolo). Najhoršie to bolo sa odnaučiť sa jesť práve tieto potraviny, cukor a soľ išiel zo dňa na deň ale biele pečivo hmmmmmm koľko krát som mal chuť si dať tresku s rohlíkom. Žemľu so syrokrémom atď. Naozaj to chce VEĽMI silné presvedčenie že už viac nie.

Zároveň by som sa chcel spýtať či sa napríklad z jablka keď ho postrúham aj so šupkou nestratia vitamíny?

analyn

GoFruit a preco si taka nervozna? Ovocie ta neupokojuje? Mne je jedno co jes, ja jem, co mne vyhovuje, tak kde je problem?

Slobodna

Ja napríklad od narodenia veľmi mäso nemusím, ale netvrdím o sebe, že som vegetarián, pretože ryby mám rada a raz-dvakrát za rok si dám aj fajný rezeň - keď mám chuť. Nedržím sa striktne v živote ničoho, ale snažím sa počúvať svoje telo, voliť menšie zlo a vyberať si z každého čo mi vyhovuje.
A poznám aj jedného veľmi dobrého trénera, ktorý svojim zverencom absolútne nezakazuje obmedzovať sa v jedle, to na čo máš chuť - ale športovať.
GoFruit nešportuješ predpokladám, len prekladáš svoje dieťa z miesta na miesto ako som čítala.

analyn

GoFruitDnes 14:04??.??.130.118 neprekrucaj, som biela, a nehambim sa za to. Vsimla si si, ze nespominam cernochov? Su vysoki, ako biely, len farba pleti je ina. A su masozravy. Vies ty vobec jeden zo zakladnych rozdielov vo vareni cinanov a trebars nas?

GoFruit

Slobodna ano? A preco ini tu mozu napisat nazor a ja nie? Ty vlastnis toto forum a rozhodujes kto moze pisat? Preco ked niekto napise nazor proti tejto strave ja nemozem napisat protinazor?

Slobodna

GoFruit: prosím prijmi odo mňa jednu dobre mienenú radu - ty si spokojná so svojim životom, tak prečo potom máš neustále pocit, že sa musíš pred druhými obhajovať??? Či už je to strava, myslenie atď.
Osobne fanatikov nemusím, ale pokiaľ ich na svojej ceste nestretávam, sú mi v podstate ľahostajní a nemám potrebu ich nijako riešiť.

GoFruit

Anjelik mne ale o tolerancii nemusis rozpravat. Moj muz jevegetarian a velmi dobre sa s nim znasam. Rodiny jedia maso a tiez im do toho nekecam . Ani tu nebojujem proti masu. Praveze mam pocit ze som len obhajovala vitarianstvo. Ja v tom vidim velky rozdiel. Nepisem ze maso je zle. To uz davno nepisem. Pisem ale ze iba ovozelplus orechy mozu stacit. To bola moja povodna odpoved.

analyn

zial, nie je to len jedno dievca, tych ludi je vela, a vela z nich skonci u doktorov. poznam viacerich, co sa stravovali ako ty, a nejak spontanne sa vratili k tradicnej strave, maso trebars obmedzuju, davaju si vacsi pozor na to, co jedia a pod. Toto dievca poznam velmi dobre, viem aka je, a preto sa o tuto temu zaujimam. Nic nie je cierne alebo biele, ani len nocna obloha nie.

GoFruit

Ty si vobec nepochopila co som napisala. To ze bieli su vysoki neznamena ze prave to je normalne. Teda dobre ci zdrave. Co ak je prave to zdrave a normalne aki su cinania.???? Hm???? Kto to urcuje? Ty lebo si biela? Chapes co hovorim? Inak to neviem vysvetlit. A cinania dakedy kym nezacali jest maso a mlieko boli velmi zdravym narodom narozdiel od napr europanov.

Ja osobne uprednostnim zdravie pred vyskou.