Obcasny tlak na hrudi, obcas zabraty - psychika?

Príspevok v téme: Obcasny tlak na hrudi, obcas zabraty - psychika?
Elevator

Ahojte. Mam 22 rokov a mam taky problem, ze uz 2 tyzdne nie som nejako vo svojej kozi. Stava sa mi, ze pocitujem mierne tlaky na hrudi ( nie stale ) obcas aj mensie pobolievanie vacsinou na lavej strane. Niekedy ked pride na mna to zovretie - tlak hrudnika tak hned si zacnem presdtavovat, ze neico nie je v poriadku a pride na mna zrazu taka slabost ( zopar sekundova ) ako keby na odpadnutie. Potom sa my zvykne aj zvyskt tep a mam strach, ci sa to nezopakuje znova... Tlak na hrudi pretrvava dalej az kym sa nejako inak nerozptylim, ale aj tak sa skor ci neskor vratim znova k myslienkam ci sa to nezopakuje. Co myslite ? Moze to byt psychika, alebo trebas od chrbtice kedze denne 8 hodin v praci presedim pri PC ? Doteraz sa mi to nestavalo, ale pravdou je, ze sportom sa extra moc nevenujem a pohyb mam akurat do roboty a domov ( cca 1km peso ) a vecer von s kamaratmi po meste. U doktora som bol a spravil mi krvne testy, moc, RTG hrudnika-pluc aj EKG a vsetko bolo OK akurat ma poslal pre istotu este na kardiologicke vysetrenie srdca, lebo som mu spomenul, ze kedysi v detstve som mal selest.

Dakujem za vase vyjadrenia vopred.

Elevator

Dakujem za Tvoju reakciu. Dnes som si rano zobral jednu tabletku 0,25 xanax ( mame ho doma ) tak som bol celkom v pohode cely den az na to, ze ma berie do spanku uz od doobedia... Moze to byt vedlajsi ucinok tej tablety, lebo pise to aj v prirucke a taktiez aj pocasie je cely den zamracene. Ale kazdopadne chcem si dat este spravit podrobnejsie vysetrenia aby sa vylucil fyzicky problem...

ddana

Ak je všetko ok, je to psychika a typická panická porucha. To zvýšenie tlaku a pulzu je úplne v poriadku, pretože všetko reaguje cez emočnú reakciu, ak sa nahneváš, zľakneš, nevieš o čo ide a pod, máš strach a okamžite reaguje tlak a pulz, nie je to nič patologické. Kontaktuj sa s psychológom, ktorý sa venuje kognitívne behaviorálnej terapii - KBT a bude s Tebou rozoberať tento psychický problém. Držím Ti palec.

Elevator

Este som zabudol dodat, ze problemy s tlakom nemam... maximalne ked sa zlaknem tak mi kus vyskoci ( co je asi normalne ) ale inak bezne tlak optimalny mam a tep v klude 60+