Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Potratové tabletky

Príspevok v téme: Potratové tabletky
Feny44

Aký máte nazor na potratové tabletky ?? Našla som jednu stránku : www.ru-486.eu
Komentáre ktomu su všetko pozitívne takže neviem chcem vedeť názor čítala som že to je diskrétne a da sa to spraviť aj doma a vypadá to tak že aj tak aby otom nevedeli rodičia.. Hlavne chcem vedeť názori na tie tabletky..Ked niečo otom viete píšte...

escap

Na takej stránke, ktorá tabletku propaguje, sa asi negatívami nebudú chváliť, skôr ich ešte zamlčia. V podstate ide o chemický potrat, ktorý si žena vykoná na sebe sama. Takto vyvolaný potrat je často veľmi bolestivý, nesie so sebou závažné nežiadúce účinky a môže skončiť aj smrťou ženy (následkom toxického šoku). Pritom stále existuje riziko, že tehotenstvo bude pokračovať, a v tom prípade je vysoká pravdepodobnosť, že plod bude poškodený.

Čo sa týka psychiky ženy, tento potrat je pre ňu veľmi traumatický, pretože pri plnom vedomí žena prežíva umieranie a smrť svojho dieťaťa. Keďže vykonávateľom zákroku je žena sama a nie lekár (ona kupuje a berie si tabletku a následne čaká na vypudenie plodu z tela), prežíva po potrate väčšie pocity viny. Keď počas prebiehajúceho potratu pociťuje bolesti, veľmi dobre vie, čo znamenajú a čo sa v jej lone odohráva.

Či chemický alebo chirurgický potrat alebo aj tabletka po (ktorá za istých okolností je tiež potratová), žena ich absolvovaním / užitím ide proti sebe. Ona je tou nežnou bytosťou, ktorá má život darúvať, a nie ho svojim deťom brať. Jej lono má byť pre ne bezpečným prvým domovom, a nie hrobkou. Matka Tereza povedala: Ak matka môže zabiť vlastné dieťa, čo môže zabrániť mne i tebe, aby sme sa nezabíjali navzájom?