Kastracia malu zabila

Príspevok v téme: Kastracia malu zabila
fdominika

Dobry den, chcela by som sa opytat na nazor/skusenosti. Je mozne,aby zdravy,zivotaschopny,mladucky psicek (mini yorkshirik) pri kastracii zomrel??!! Pred operaciou boli spravene krvne testy,podla ktorych bola zdrava. Je to pre nas hrozne,nakolko nase dievcatko bolo pre nas vsetkym. Teraz by mala 1rocik a 4mesiace. Prosim o Vas nazor

aktevi :)

ja mám yorkshirku a pred troma mesiacmi prekonala zápal maternice. Má už 11 rokov a nikdy nemala šteniatka. Je to naše bábatko. Nemala žiadne príznaky. Len z hodiny na hodinu prestala papať, dostala teplotu, potom sa už nevedela postaviť na nožičky, vela pila a pocikávala sa. Nevedela som čo sa deje.. ráno sme utekali k vetovi a povedal že má zápal. Tri dni jej dával ANT a až potom zoperoval. Ten strach čo sme prižívali nechcem nikomu zažiť. Doma som plakala až kým mi nezavolali, že sa prebrala. Potom dostavala týžden infuzky, ANT postupne začala papať. Mesiac som jej nedovolila veľa chodiť, všade som ju v taške nosila...som šťastná že je v poriadku, ale to čo sme prežili bolo hrozné.

Tým chcem povedať, že ak tvojmu psíkovi boli urobené vyšetrenia, niečo sa muselo udiať zo strany lekára, lebo tvoja fenka bola zdrava, mlada a silna. Moja bola zoslabnutá, chorá, plnú maternicu hnisu mala..a má už slabé srdiečko a predsa prežila...

viem si predstaviť ako ti chýba. drž sa, smútok časom prejde ..a možno raz, ked sa s tým vyrovnáš poskytneš domov inému malému stvoreniu

fdominika

pieskovasrst my sme verili,ze malicka to zvladne. Bola velky bojovnik. Ani by mi nenapadlo,ze to takto skonci...

Deria netreba sa hnevat. Dotycna nikdy nepocitila tu neskutocnu lasku,ktoru mi malicka dala. Nedokaze pochopit ten pocit. Niet sa co cudovat.

Ivana.n.m nasa malicka mala tiez 1,3kg

odpovedam ano,zlyhal kazdy. Ale malickej boli robene podrobne testy pred zakrokom. Odobratie krvi, analyza, popocuvali ju, vyter atd. A dedicne nemohla nic mat,nakolko vsetci surodenci na cele s maminou su zdravi.

A nakoniec pre vsetkych,ktorych to zaujima. Moja malicka vazila 1,3kg. Doktorka jej navazila 1,8kg. Neviem akym zazrakom prisla k tomu vysledku. Cize sa potvrdilo, ze som mala pravdu. Bohuzial kvoli takymto banalnym veciam, muselo odist to najkrajsie v mojom zivote..

odpovedam

kazda operacia je invazivny zasah do tela. kazdy vie, ze operacia ma rizika, akakolvek. Tiez by som hned neobvinovala lekara. Sice sa nevie, co presne sa stalo, ale nezabudajte na to, ze psik mohol mat aj skryte zdravotne vady, o ktorych nik nemusel vediet. chapem, ze to je pre majitelku tazke, ale kazdy z vas uz v zivote zlyhal.

Deria

Pieskovasrst, nieco na tom pravdy bude, verim.
Tikka, keby si ty stratila svoje milovane zvieratko, asi by si inac hovorila. Ale asi ten pocit nepoznas. Keby ti dieta zomrelo pri OP a niekto by ti povedal, ze obvinujes zbytocne vsetkych okolo a ze s rizikom sa musi pocitat, ako by si sa citila?

pieskovasrst

Chapem,ze je to tazke stratit zvieratko a ze by ste rada pochopila, kde sa stala chyba.
Zdielam len moje myslienky, ze ked som citala o kastracii kvoli rozhodnutiu o psovi v rodine, nasla som informacie, ze vazne ochoreli psici, najma male plemena, a dosla som k zaveru, ze psik to zvladne dobre, ak tomu majtel veri..., ak majitel ma obavy a zle pocity, ze to psovi dava robit, alebo ine, tak na psa sa to psychicky prenesie a potom to zle zvlada.
Netvrdim, ze lekar bol pri operacii 100 percentny, no to mohlo hrat mensiu rolu.
Ti, co veria psychosomatike, tak so mnou asi budu suhlasit.

fdominika

Tikka a preco potom NIKTO ani len slovkom nezmienil,ze tam je nejake riziko??!! Kebyze povedala,ze sa malicka nemusi prebrat alebo nieco, cokolvek,nedala by som to nikdy robit. Smutne je,ze viaceri od seba nezavisli, mi potvrdili,ze jednoznacne pochybil doktor. Take daco nie je normalne.. Ale obhajujte si doktorov, v poriadku, len dufam,ze sa Vam take daco nikdy nestane. Potom az pochopite ako sa clovek citi.

tikka

Treba si uvedomit ze kazdy zakrok ma svoje rizika.A sterilizacia neni prave najlahsia opka.Zasa vinite vsetkych okolo bolo to vase rozhodnutie s ktorym boli spojene rizika.

fdominika

Deria Teraz 14.11. sme dali malicku kastrovat. Strasne som sa bala,aby nedostala rakovinu. O tych veciach,ze budem mat pokoj s haranim a tak mi vobec neslo. Pre svoju pohodlnost by som to nerobila. Ta dotycna ,,doktorka" povedala,ze malickej zlyhalo srdiecko. Co je vsak normalne, ked jej istotne dala vyssiu davku narkozy. Jednoznacne skoncila. Zabila dietatko nespravnym ludom...

Deria

Kolko mesiacov mala, ked ste ju dali kastrovat? Ja mam väcsinou starsich psikov z utulkov a tak ale ak sa nemylim, kastrovat sa smie az po prvom harani. Je to inac hrozne, take nieco sa nesmie stat! Je mi to luto, viem si predstavit, co asi prezivate. Ten veterinar by u mna skoncil.:( Co vam vlastne povedal, preco sa to stalo, preco fenka nezvladla kastraciu?