Ako vydrzat medzi dvoma zenskymi operaciami

Príspevok v téme: Ako vydrzat medzi dvoma zenskymi operaciami
Biela Kobra

Po štyridsiatke sa mi začali objavovať maternicové myómy a polypy. Užívala som TČM, čo mi na pár rokov pomohla, ale neskôr už nepostačovala. Začala som mať bolesti v podbrušku. Pred troma rokmi som bola na prvej hysteroskopii, vybrali sa polypy. Po troch mesiacoch sa problémy objavili zasa, plus zvýšila sa bolestivosť prsníkov, ktorá trvala celý mesiac. Brala som Indonal, rôzne hormonálne tabletky, nepomohlo. Vlani som bola na hysteroskopii zasa, brali sa stopkaté myómy, zrezalo sa tkanivo maternice. Po operácii problémy neustávali, najprv lekárka súdila, že ide o pooperačné bolesti, cca o mesiac mi zobrala stery a zistila sa chlamýdiová infekcia. Nechcem tu rozoberať, ako som k nej prišla, sme s manželom už 20 rokov, sme si verní a ten rok som bola na gyn. vyšetreniach hádam 20x. Vyliečila sa chlamýdia, ale problémy sa stupňovali. Pri labákoch sa ukazuje len bežná baktéria, ktorá by nemala byť patogénna. Cca rok beriem Klimonorm. Bolestivosť prsníkov sa zmiernila, ale bolesti v podbrušku pretrvávajú - diagnóza chronický zápal maternice. Vybrala som asi 10 druhov antibiotík, bolesti vždy ustúpili na krátky čas, a potom to bolo horšie ako predtým. Lekárka si myslela, že myómy kalcifikujú, preto do nich antibiotiká neprenikajú a baktéria prežíva. V lete toho roku boli bolesti už trvalé, podstúpila som laparoskopické vyšetrenie, ktoré skončilo trojhodinovou operáciou. Vybrali sa niektoré myómy a prerušil sa masívny počet zrastov na maternici, hrubom čreve, brušnej stene a pobrušnici (IMHO spôsobené zápalmi). Mesiac trvalo, kým som sa dostala do normálneho stavu a už som si myslela že bude pokoj. Absolvovala som kúpele v Lúčkach, kde ma dali do poriadku. Týždeň po návrate do práce sa to všetko začalo znovu. Momentálne prežívam s náplasťami Flector, pretože lieky perorálne mi už nezaberajú a na algifen mám alergiu. Lekárka čaká, kým sa dohojím a odporúča mi ďalšiu operáciu, tentokrát hysterektómiu, po novom roku. Ja by som šla na operáciu hneď, len ešte nemám zhojené jazvy a hrče po bruchu... začala som piť čaj Anticancer, nepomáha. Obávam sa, že ani po hysterektómii nebudem už v poriadku, a že sa to zasa objaví niekde inde. O vaječníky zatiaľ prísť nechcem, pretože mi začína už osteoporéza. S operáciou som zmierená, ale som už prístupná akémukoľvek riešeniu, ktoré by zmiernilo moje problémy, pomohlo mi vydržať do januára, resp. eliminovalo by riziká recidívy. Lekárka priznáva, že v mojom prípade je bezradná. Ďakujem za akúkoľvek radu.

Angelina7777

fuha, vymenit lekara, lebo to uz prilis dlho trva!
nepisali ste, ci mate deti, to tiez ovplyvnuje stav maternice.
neviem kolko mate rokov, ale ak uz deti neplanujete, lepsia by bola hysterektomia
na vasom mieste vyhladam najlepsieho odbornika v okoli, lebo urcite aj postup lekarky ma dost na rovasi