Praziquantel pre ludi proti parazitom

Príspevok v téme: Praziquantel pre ludi proti parazitom
didik

bola som na jednom vysetreni u liecitela na takom pristroji kde mi pocitac vyhodnotl ze mam v plucach hlisty a odporucil mi uzivat praziquantel na 3 tyzdne ....citala som o tom ze sa to dava len zvieratam a on to bezne predava ludom ...co si o tom myslite ? a ako sada vobec zistit ze mam v plucach hlisty ...lebo obcas sa mi zle dycha a aj preto som sla k nemu a toto mi povedal..co vy na to?

mascha

to je vaše rozhodnutie, neviem čo vám všetko našiel ale na hlísty sa tento liek ani nepredpisuje, ale niektorí tí pokútni,keď nemajú istotu vo svojej diagnoze, ho "predpíšu" lebo má širšie spektrum pôsobenia..
a príznaky ktoré mala známa, mohli byť dôsledkom zamorenia, to skôr na jeho obhajobu

lombardo1981

Tak nemiešaj jablká s hruškami. Ak by si si o tom niečo zistila, tak by si prišla na to, že Vermox nie je jediné antiparazitikum na slovenskom trhu. Dohromady je ich 6. Z toho sú 2 antihemiltiká, 3 antiprotozoiká a 1 jedno na liečbu svrabu.

didik

ja to radsej nebudem brat..a zajdem k lekarovi...zda sa mi to nejake podivne ten praziquantel...ale moja jedna znama to brala a vravela ze mala tyzden po tom ukrutne bolesti brucha..a potom to prestalo...radsej nic neriskujem

mascha

OK, to sčasti viem, len som tu na webe čítala, že niekomu náš recept na liek proti toxoplazmoze, museli vyberať v Rakúsku,lebo v Nemecku im to nechceli vydať...

lombardo1981

masha, toxoplazmóza je protozoálne ochorenie spôsobené prvokmi, na ktoré sa Vermox nepoužíva. Pretože Vermox je konkrétne antihemiltikum, a nie antiprotozoikum. Síce obe patria do skupiny antiparazitiká, ale je medzi nimi veľký rozdiel.

mascha

ni-ka, nevidela by som to len čierno-bielo, to dokáže pochopiť len človek,ktorý má vážne problémy a klasická medicína mu nemá ako, resp. nechce pomôcť, ja som tiež ten prípad...
metódu objavila H.Clark, študovaná, nie žiaden šarlatán, ale tak ako vo všetkom ľudská nedokonalosť,to môže zvrátiť na úplne opačnú stranu...
a čo sa týka liekov, Vermox je jediné a slabé antiparazitikum na našom trhu, veď nechápem prečo si ľudia musia predpísané lieky na Toxoplazmozu kupovať v Rakúsku,alebo Nemecku,ako keby u nás mačky nažili alebo čo..

odpovedam

ver tomu, ze kazdy, kto by siel na ten pristroj, vzdy by (aj zdravemu) nieco ukazal. neviem si predstavit, ze nejaky pristroj ukaze konkretny kmen nejakej bakterie/virusu/parazita, ked na zobrazovacich zariadeniach vidis vzdy len zapal. Preto sa robia doplnkove vysetrenia - z krvi alebo kultivacii - aby sa zistili konkretne zdroje zapalu. aj ked ti lekar spravi rontgen, vidno tam hybat sa nejake hlisty? Ved to je hlupost. Naletela si.

Dnes je takychto ludi bez chrbtovej kosti vela. ponukaju vselijake "alternativne" moznosti liecby, lenze nefunguju. Priroda ma prilis slabe koncentracie latok na to, aby liecili. Z caju ani stravou sa nevyliecis. Keby mali take silne koncentracie altok v sebe, boli by to v podstate jedy pre zdravych ludi.

Ak mas problemy, chod na vysetrenia k lekarom, ktori su diplomovani a prinajmensom nieco o ludskom tele vedia. Liecitelia/homeopati/akupunkturisti atd. len zarabaju na ludskej hluposti.

ni-ka

je to podvod...jeden tyzdennik o tom robil velku reportaz...konkretne o p. Knapcovej a jej kumpanoch v BA...zial, nemame na SK zakony, ktore by mali dosah na tychto podvodnikov :-(
a to co pise mascha je blbost, samozrejme ze mame antiparazitika pre ludi a stoja bagatel...napr.Vermox

ta reportaz bezala cele leto v casopise Zivot...tu je link
zivot.azet.sk

mascha

no žiaľ u nás je taká situáciu,že na parazitov u ľudí nemáme lieky,ale pre zvieratá áno, to vám nevysvetlil? mohol Vám napr.ponúknuť lieky pre ľudí z čierneho trhu samozrejme drahšie a nie tak rýchlo dostupné,
záleží na Vás, či sú vaše problémy také akútne, že aj pri tejto nedôvere tú liečbu podstúpite...
veď ten prístroj vám zistil tie parazity,keď ste nepoznala príčinu svojich problémov, tak podľa všetkého sa to dá..
mne jedna veterinárka povedala,že tiež sama užila lieky pre zvieratá..
zrejme ste budila taký dojem,že vám to nepovažoval za potrebné vysvetliť,
mohol vám tiež povedať,že sa dá liečiť aj bylin.prípravkami,ale tie možno pri chronickej forme nestačia