Uhryznutie psom, žiadajú od nás veľké peniaze

Príspevok v téme: Uhryznutie psom, žiadajú od nás veľké peniaze
Pes12

Dobrý večer, chcem sa spýtať. Cca pred troma týždňami bol išiel otec psa zaniesť k rodine. (pretože sme presťahovaní v byte,jeho išiel zaniesť do domu, kde ho zavrel a nebol doma nik.) Asi o cca 2 hodiny pes vyskočil z otvoreného okna (prvý x) Sadol si do vnútra do bytovky pred naše dvere a čakal. Bolo to tak , že išiel prvý pán - pes neurobil nič . Išla pani ktorú bohužial pes pohrýzol. Pani išla k doktorovi na infekčné (povedala nám že už má prečerpanú dovolenku , že to bude asi problém) . My sme samozrejme išli pre papier k veterinárovi že je pes zdravý pravidelne očkovaný (to veterinár i potvrdil) na všetky papiere, ktoré sme jej postupne dali. Po druhom papieri nám napísala sms , že je to v poriadku , že pre ďalší papier ani nemusíme ísť . No my sme pre istotu išli a papier sme jej dali tak či tak. Pes ju iba kusol a pustil (nemala žiadne tržné alebo hlboké rany) mala len malú modrinku a otlačený zub. Ukázať to nechcela vraj "to má prelepené,, no nevadí. Mama sa medzi tým pýtala dotyčnej či chce odškodné za ryfle , či ich má roztrhané atď. Povedala že nie! že , žiadne odškodné nechce , pretože ryfle nemá roztrhané ! Bolo "ticho,, asi 2 týždne . Po dvoch týždňoch napísala sms - Vraj by to chcela celé doriešiť a dohodnúť sa. Spatne jej volala na to mama a povedala o čo sa jedná či o to že si máme prísť pre knižku (kedže sme jej ju dali) povedala áno a ešte sa chcem dohodnúť, mama povedala že sa staví ( do toho nám prišla návšteva) a tak sa jej rozhodol otec zavolať a povedal jej že neprídeme a že nech povie na rovinu čo chce , či sú to peniaze . Povedala že áno - že chce 100€ (za 3 dni čo nebola v práci , čo behala po doktoroch , jednoducho že to chce preplatiť )
PRETO SA CHCEM SPÝTAŤ - Keď niekto ide k lekárovi na infekčné alebo obvodnému atď je tam maximálne 2 hodiny hore dole . Nebola marod "len sa bála,, aj napriek tomu že bol pes očkovaný atď . Sme schopní jej zaplatiť to , koľko bola u lekára + stým , koľko má na hodinu . No bohužial jej manžel nám povedal že sa nemáme starať kde ona pracuje , koľko bola , že chcú to preplatiť a basta proste vyžadujú 100€ , povedali sme , že to chceme riešiť cez políciu , no oni sa začali "vyhrážať,, vraj budeme platiť 400€ za súdne trovy atď. Idú to podať . CHCEM SA SPÝTAŤ , ČO Z TOHO MOŽEME MAŤ, ALEBO KOĽKO BUDEME PLATIŤ , KEĎ TO POJDE CEZ POLÍCIU ATĎ (mimochodom sme sa ospravedlnili a mrzí nás to, bola to naša chyba)
VOPRED ĎAKUJEM ! za odpovede

abc12345

vozovni alias just try me, ak by ti dal niekto bezdovodne pastou do nosa, tiez nebude smerodajne ze ti vlastne nevznikla ziadna skoda, alebo maximalne ze mas zakrvacane par eurove tricko ktoreho cena je nizsia ako tych nejakych 266 eur. smerodajne bude, ze sa jedna o nasilny utok a to sa riesit bude, to si pis a nielen v USA, ale aj u nas, pretoze ak by spolocnost netrestala nasilie, nech uz je akekolvek, tak by nemohla fungovat. ak by mala pani svedkov ze ju pes uhryzol, donesie lekarsku spravu od doktora v den osetrenia + vysledok vysetrenie u klinickeho psychologa ze jej to sposobilo nejaku traumu, tak ma nepriestrelne argumenty a nejake peniaze jej priznaju urcite a bude to viac nez tych trapnych a arogantnych 3 hodiny krat jej hodinova mzda. pani mala ist na policiu okamzite a kazdy by mal tak spravit, to bol samozrejme jej chyba, ze sa na to vykaslala.

vozovni

hanka9

keby vies, kolko ja mam uslu mzdu, za to, ze nejaky fantasmagor nevie na semafore sa rozbehnut, niekedy ma to moze stat az 10 000 eur, strata - usli zisk, nenahraditelne usli.

keby kazdy takto berie, tak sa vystrielame kazdy navzajom.

neucast v praci a ine sracky.

poviem ti nevycislitelnu stratu - zabrzdia ma kolony a ja nemam sex s priatelkou, lebo dojdem domov neskoro.

toto mi pod vycislit, ak si trufas..

PS: keby niekomu dam 100eur alebo iny peniaz, tak jedine na prijmovy doklad - moze potom ziadat viac, bude mu / jej to prt platne.

PS2: ak ma postipe vcela, co dostanem ? aj vcela moze mat svojho majitela.

taketo to americke, odskodni ma, je na smiech.. absolutne..

keby pani pride a PREUKAZE, ze rifle co na sebe mala, mali hodnotu X, a ze za lieky, DOPLATILA eur Y.

a neucast v praci je to iste ako usla mzda, to je zdvojene vymahanie, co tiez nie je uplne v pohode, hanka9..

skor panicka by mala byt stastna, ze jej pes neroztrhal zilu a nevykrvacala, aj takto by sa to dalo pojat. alebo da sa donekonecna vyplakavat. a nikto mi zatial neodpovedal, co sa stane, ak as vlastnou blbostou smyknem/potknem a roztrieskam si hlavu o stojace motorove vozidlo.

hanka9 a aj abc123456789123456789
pozeráš veľa TV... predpokladám, že americkú produkciu...

a ak je skoda pod 266eur, ani policajti sa s tebou nebudu bavit a odkážu ťa na miestny úrad a riešiť to ako priestupok... ale ani tam veľa nečakaj, lebo ak tam majiteľ psa nie je denno denne tak ho budú riešiť len ústne.

tetanus je maximalne 5eur, navsteva u lekara asi tak 20, max 25eur. to je 30eur. gratulujem. a dufam ze vam k tomu daju aj GREEN CARD do USA a stipendium na Harvard.

seriozne, tu sa nejedna o zmrzacenie. kludnen ech to da na sud, aspon sa tam poriadne zhlboka zasmeju.

MultiLevel

Ale jasne, ze pani moze vymahat peniaze, moze to dat na sud, ale tak isto sa jej budu pytat preco to neriesila cez policiu hned. Dalej, clovek si moze len tak navrhnut ledajaku sumu co chce ako odskodne? Pochybujem, ze to pani riesila s pravnikom. Maximalne to riesila doma v kuchyni s muzom...Treba zavolat na bezplatnu pravnicku poradnu a tam vam povedia viac....
A Slobodna pise tiez dobre, co ked jej daju 100 eur a ona sa po mesiaci ozve, ze vlastne je este stale psychicky zdeptana z toho, co sa stalo, a teda pozaduje dalsich minimalne 400 eur? Ja osobne sa nezastavam ani majitelov psika, lebo si ho mali poriadne zabezpecit, nikoho nezaujima z akeho dovodu psik vyskocil z okna a nasledne preto pokusal cloveka. Ale tu ide trosku aj o spekulaciu zo strany poskodenej pani, ktora si od buka do buka mysli, ze cez nejake vyhrazky cosi dosiahne. Ked jej zaplatia 100 eur, ako trebars po pol roku dokazu, ze jej tych 100 eur skutocne dali? Treba to riesit cez pravnika, nie cez forum...

Slobodna

Pokiaľ by tej pani tých 100 eur zaplatili ako odškodné, može si to napr. po mesiaci premyslieť a žiadať viac.

Slobodna

hana teda podľa teba pani može prisť po roku, dvoch či desiatich a žiadať odškodné za malé uhryznutie, lebo podľa teba to nie je smerodatné. Vieš ono si nestačí naštudovať len starý nefunkčný zákon a pár cudzích slov a možem sa hrať na právnika, ale treba posudzovať aj súvislosti a iné.

hanka9

Vonkoncom nie je smerodatne a ani podstatne, ci poskodena pani pyta odskodne po dvoch tyzdnoch, alebo ze teraz spekuluje. POdstatny je fakt, ze pani ma plny narok na odskodne (bolestne, poskodenie zdravia,sok, poskodenie veci, neucast v praci, platba u lekara, usla mzda, vydavky s tym suvisiace atd. atd... P.s- no a majitel psa moze byt takisto rieseny za nedbanlivost, atd...

hanka9

abc12345- pises rozumne a k veci= stotoznujem sa s Tebou. P.s- "poskodena" ma plne pravo na odskodnenie. Pokial sa nedohodnete, tak pani moze dat podnet na prislusne urady, resp. zalobu na sud a urcite bude uspesna !!

MultiLevel

Abc, pani to mala riesit hned a cez policiu....Pretoze nemala ziadne lekarky potvrdene poranenia, ziadnu dobu lieceni, nic, tak bolo jasne, ze to riesit cez policiu nebude. Po dvoch tyzdnoch sa jej rozbriezdilo, precitala si spolu s manzelom par pribehov o tom, ako moze clovek ziadat odskodne a tak to robia....lenze to mali urobit hned :)

Slobodna

Zaujímalo by ma koľko má pani na hodinu, keď jej to vyšlo 100 eur :) a na Slovensku.
Ďalej existuje také niečo ako premlčacia doba. Neviem, kde sa nahlasuje nejaký spáchaný skutok po 2 týždňoch.
Ale na Slovensku je asi fakt všetko možné.