Problémy so spánkom

Príspevok v téme: Problémy so spánkom
LadyOpium

Ahojte, pred 3 rokmi som na madarskej psychiatrii absolvovala elektroliecbu /9x/
bola som hrozne unavena na oddeleni som zaspavala na terapie a stav sa mi nelepsil...predstierala som zlepsenie stavu a pustili ma domov...po dvoch tyzdnoch ma mama poslala naspat ale uz som bola na sk-nastastie...tam mi nasadili haloperidol 1-1-1, timonil retard 1-0-1 a prothazin 1-0-0 co dodnes nechapem...tam som takisto zaspavala na terapie a bola som cela rozbita, kavu som v tom case vobec nepila... po troch rokoch som isla opat do madarska na psychiatriu a tam mi davali tisercin 2-0-2, postupne mi ho znizili na 0-0-1 a unava presla, lebo som zacala kavickovat proste rano nalacno kava, po ranajkach kava, po obede kava, po terapii kava a fungovala som... teraz som uz doma, ALE som stale unavena, spim poobede od 13:00 do 16:00, potom neviem zaspat ani do 1:00 a potom zaspim a vstanem o 11:00 a tak dookola...som na invalidnom dochodku, mam prerusene studium, ale chcem sa vratit na skolu-pedagogicka socialna akademia, ale neviem, ci to s tymto spankom vydrzim... na kontrolu mam ist o dva tyzdne a uz teraz sa chcem ucit, ale nejde mi to, lebo po par minutach sa mi zatvaraju oci!! velmi mi na tej skole zalezi, nechcem z nej odist, ale jednoducho nevladzem!!!

neviete, ci by som nemohla uzivat nejake lieky na spanie na noc aspon okolo tej 22:00 aby som sa zobudila povedzme o 6:00? a poobede nespala?

lebo ak to takto pojde dalej tu skolu fakt nedokoncim a skoncim doma ako psychicka troska...zakazdym pri zaspavani aj po zobudeni placem ze som taky slaboch ze neviem ani ovladat moj biorytmus, ze som unavena aj ked ziadnu tazku pracu nevykonavam, stale mam pocit, akoby cely svet isiel mimo mna a ja cely zvysok zivota prespim v snoch

please HELP!!!

RNG

Je plono prirodnycy co uspavaju a upokojuju tj umoznia spanok. Odporucam chmel, valerian, priamo spankovy hormon Melatonin a pripadne na uklludnenie L-theanine(2 x 400 mg) pocas dna alebo vytazok zo st John's Wort, co obsahuje v narazovej davke(jednorazove, len v pripade potreby) 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Tento posobi na hladinu serotoninu(ssri) norepinephrinu(SNRI) a tiez dopamimu a GABA v mozgu, tj neurotransmiterov zodpovednych za klud a spanok.
Ucinok je za asi 2 hodiny a trva vyse 8 hodin.
Zialbohu je na trhu plno vytazkov zo st John's wort, co nespecifikuju obsah hyperforinu, takze treba byt na to opatrny. Dobra znacka je napr Paradise Herb, kde v 3 kapsuliach tato davka zhruba je, tj obe potrebne zlozky

nadcha6

a tiez plati ze ak mas dlhodobejsie problemy so spankom tak urcite necakaj zazraky po par dnoch. to je dlhodoba zalezitost ak mas rozburany biorytmus, zle stravovanie, nedostatok pohybu, stres atd.

nadcha6

dobry spanok = sport na prijemnu fyzicku unavu + kludna mysel + pravidelny rezim + zdrave stravovanie s ohladom na intolerancie a alergie

fitMonka

Ahoj, skus si pozriet vyrobok Purple Caps na energiabhip.sk Latka AC11 upravuje spankove cykly a clovek sa pri jeho uzivani jepsie vyspi a je celkovo energickejsi, pritom dobre posobi na celkove psychicke zdravie...
,,AC-11® stimuluje produkciu esenciálnych aminokyselín v čreve, najmä tryptofán, ktorý má významný vplyv na duševné zdravie. Tryptofán je potrebný prekurzor serotonínu, čo je hormón, ktorý je tiež známy ako "hormón dobrej nálady". Tento hormón pomáha zlepšiť náladu a podporiť normálne spánkové cykly. Pravidelní užívatelia AC-11® v poslednom desaťročí hlásia výrazný nárast energie, lepšiu náladu a lepší celkový zdravotný stav. Čiastočne aj vďaka zlepšeniu kvality ich spánku. S AC-11® sa budete prebúdzať svieži a oddýchnutí."

LadyOpium

no som stabilizovana-zatial...este sa mi nestalo, ze po vysadeni vsetkych psychofarmak by mi bolo dobre...vzdy som nakoniec skoncila v cvokhause...takze radsej uz nechcem riskovat...ved predsa len...5 rokov byt na liekoch, to nie je sranda len tak hop a vysadim si ich...dva krat som si ich vysadila a trpela som aj psychicky aj fyzicky...prvy krat som grcala a mala priznaky intolerancie laktozy do toho aj par trhotenskych priznakov a pri druhom raze priznaky alkohlovoych abstinencych priznakov