Malá výška (nespokojnosť)

Príspevok v téme: Malá výška (nespokojnosť)
Romanx

Zdravím, Mám 16 rokov a meriam len 168 cm. Už cca 2 roky som nenarástol a neviem čím to je. Obávam sa, že už nenarastiem vôbec no a ako už tušíte mám ten pocit nespokojnosti so sám sebou. Predsa len byť najnižší v triede/ v skupine ľudí a väčšina dievčat je taktiež vyšších nie je ten najlepší pocit... Nie je tu niekto kto má podobný problém a narástol ? Ako a čo pre to robiť ? Viem, že sa pre to veľa urobiť nedá a do rastového hormónu veľmi ísť nechcem. Je možné, že ešte narastiem ?

Vopred ďakujem za odpovede. :)

Angelina7777

praveze ked budes posilovat tak sa ti rast uplne zastavi, vid nas sused, majster sveta ale male pivo.

ja by som urcite isla k lekarovi a pytala rastovy hormon, vsak je to vec co podstatne ovplyvni tvoju buducnost

Biela Kobra

Ahoj. 168 cm nie je zasa tak málo. Viem, že v tomto veku je pre teba sklamaním, že ťa nepotiahlo vyššie, ale nie je to zasa také hrozné. S rastovými hormónmi ani nešpekuluj, to sa dáva len ľuďom s poruchami rastu, a to ty nie si. Nepíšeš, či športuješ. Ak nie, začni zľahka niečo dynamické - futbal, beh, bojové športy, tanec - alebo posilňuj s ľahšími váhami, najlepšie by bolo, keby si sa zveril do rúk odborníka. Nemusíš byť totiž veľký na to, aby si dobre vyzeral a zaujal - a je dokázané rokmi praxe, že nižší muži sa dokážu oveľa ľahšie vyrysovať zdravým spôsobom, než vysokí. K tomu patrí, samozrejme, dobrá strava a zdravý životný štýl. Keď to nebudeš preháňať so záťažou, je celkom možné, že ťa do 25-ky ešte pár centimetrov vytiahne. A keby nie, nerob si z toho takú ťažkú hlavu. Hodnota a sebavedomie človeka nespočíva v jeho výške, a okrem toho poznám kopec vysokých dievčat, ktorým sa páčia nižší chlapci, lebo zistili, že čo sa chlapcov týka, dobrého veľa nebýva ;-)

Romanx

Co myslíš tým zdravým? Keď je niekto nízky tak mu nedajú rastový hormon? Musi mať vysledky, že ma nedostatok rastového hormonu?

Angelina7777

je to geneticke, rodicia su nizki? ale aj vyziva moze ovplyvnit vysku. posilovanie a silove sporty zasa zastavuju.
ak by ti rastovy hormon pomohol zopar centi, ja by som nevahala, chlap nad 175 cm to mava v zivote lahsie