Mat vztah = automaticky rodicovstvo?

Príspevok v téme: Mat vztah = automaticky rodicovstvo?
slobodny muz

Je to tak? A preco?
Preco odkedy mam vztah(su to uz dva roky) tak sa ma kazdy len pyta kedy sa ozenim a budem mat deti?
Lenze ja nechcem mat deti. Chcem len vztah. Po detoch netuzim len po pritomnosti milovanej zeny.
Preco sa vztah hned chape ako predvolba manzelstva a rodicovstva?
Preco ked mam vztah uz ma chce kazdy zenit a to mam len 31 rokov.
Najma starsie zeny a muzi, kolegovia a kolegyne, susedia a rodina. Lezu mi na nervy tie konvencne zvyklosti.
Nemozem mat vztah bez svadby a rodeni decak?
Nemozem si zit ako slobodny muz?
Preco musim tiez upadnut do manzelskeho chomuta a mat potomstvo o ktore nestojim ani moja partnerka?
Ved je to moje rozhodnutie a moja vec tak co sa vsetci staraju? Co im to neda spavat?

doubledog

to su len take vseobecne temy na to, aby nebolo ticho.
zbytocne sa nad tym zamyslas, to akokeby si sa rozculoval, ze preco sa ludia zdravia dobry den, ked tvoj den nie je dobry.
to je len spolocensky zvyk.
ved ti je urcite jasne, ze to vacsinu ludi vôbec nezaujima, ci ty mas deti alebo si zenaty.
nefandi si, ludia ta nikam netlacia, nechcu, aby si sa ozenil.
ludom si v skutocnosti lahostajny.

ja mam na taketo otazky jednu vtipnu protiodpoved:

"co myslis, kolko ludi ludi sa ma to uz spytalo?"

pripadne ostrejsie:

"to nie je prilis originalna otazka"

december

nie neznamena. Je to tvoja vec ci sa ozenis a budes plodit decka alebo nie. Len si musis vediet stat za svojim a nebat sa povedat si svoj nazor.

5.5 elsa

slobodný muž typické otázky čo by sa už pýtali tak im odpovedz ja si zariadim život podľa vlastných predstáv a normálne neplánujem sa ženiť ani zakladať rodinu je to každého slobodné rozhodnutie :) v podstate ti závidia slobodu vieš že si môžeš kvázi robiť čo chceš to ich žerie a nedá im spávať oni musia platiť dieťa a všetko okolo toho :)

papalacinka

ludia su tak nauceni ze ked niekto s niekym chodi nejaky ten rok tak uz by sa mal automaticky vydat a ozenit a robit deti. Mnohi tomuto tlaku spolocnosti a okoliu podlahnu aj ked je im to proti srsti a potom su sklamani ze si takto svoj zivot nepredstavovali. Ako moj kamarat jeden sa ozenil lebo vsak kamosi uz boli jeho zenati tak preco nie aj on. Potom prisli dvojicky a jemu ten kolotoc medzi plienkami, dudlikmi, flaskami, hrackami a deckym revom zacal liezt pekne na nervy. Bol z toho vycerpany a na prasky. Zistil ze toto este nechcel a chcel si uzivat slobodu a nie sediet doma pri manzelke a uplakanych dvojickach. K tomu jeho svokrusa je velka sekera :-)

iggzik

Ako aj pises "automaticky" rodicovstvo si myslim, ze vela tych otazok, kt. ti lezu hore krkom su tiez "automaticke".
Proste ked niekto pocuje 2r vztah tak prva vec co trkne vela ludom je to manzelstvo..

Ja sam mam 31 a povedal som ze manzelstvo a dieta nechcem.
Dieta hlavne z dovodu, ze neprajem nikomu zit v takych podmienkach ake teraz vo svete su..

Fleur-de-lis

samozrejme, že môžeš mať vzťah aký chceš. A ostatní ľudia môžu tiež slobodne robiť čo chcú, a teda napríklad aj liezť ti na nervy svojimi otázkami :)
Súhlasím s tým, že partnerka by mala jasne vedieť, aké sú tvoje preferencie, teda, že sa nechceš viazať a mať deti. Nepovedať jej to by bolo riadne sebecké.

A prečo mnohí vzťah takto vnímajú? jedna vec, že je to biologické, inštinktuálne - zachovanie rodu, ľudstva. A z psychického hľadiska, no neviem, ale podľa mňa keď človek starne a nezaložil si rodinu, bude sa cítiť sám a opustený. Keď sú v rodine dobré vzťahy, tak najmä v starobe sú ľudia veľmi vďační za svoje deti.
Ale tak deti nie sú nevyhnutnosť k tomu, aby sa človek mal dobre. Veď sú aj neplodné páry a majú sa spolu dobre.

slobodny muz

Dakujem za nazory. Konecne niekto kto ma podobny pohlad na vec ako ja. Som rad, ze sa najdu este aj taki :-)

Angelina7777

to je uplne v pohode, ze si to tak zelas.
len ci ma rovnaky nazor aj partnerka.
ak jej tiez tridsiatnicka a chce mat rodinu, beries jej cas.

alebo si najdi daku 18tku a s nou mozes randit aj desat rokov bez zavazkov

Dadula56

Lebo to tak vacsina robi, tak sa predpoklada, ze aj ty. Plus, ked nie je o com, len trusit jalove reci, tak je to asi taka vhodna tema ako pocasie a vcerajsi futbal. Neber to osobne, akurat to sa da poradit alebo sa snaz vyhybat ludom, ktori sa na to pytaju. Je ale zvlastne, ze sa vsetkym zda normalne a vhodne vyzvedat o tak citlivych veciach, co ak je napr. par neplodny?
A inak suhlasim aj s predoslymi prispevkami, ze je tam skodoradost a tuzba, aby clovek mal problemy. Uplne bezne su kometare typu "no uz vam to zacne", "no uz si nikdy neoddychnes" a pri tom nadherny jedovaty usmev.

jajaa

ja tiež nechcem mať deti a často sa stretávam s nepochopením zo strany okolia keď sa o tom zmienim...asi si treba len zvyknúť a nebrať si to osobne.