Čo dalej - záletný manžel

Príspevok v téme: Čo dalej - záletný manžel
palinapa

Ahojte, mam dost vazny problem a chcem pocut nazory od Vás. Som 11 vydata, s prvou prestávkou po 8 rokoch ked muz si nasiel frajerku a odisiel od nas, odomna a od dietata,vtedy som to nemohla predychat,lebo som netusila,ze take nieco ma caká. Po pol roku sa vrátil, mal to lahké, lebo som vtedy povedala, ze odpustim. Zial po roku sa to zopakovalo, to uz som vysvetlila synovi, ze budeme sami a zvladneme to. Muz po mesiaci sa vrátil s tym, ze mi nasluboval hory doly.. Fungovalo to asi 3 mesiace a teraz sa stale hadame. Ja nemozem zabudnut a viem co bol ochotny spravit pre slecny, pretoze som vela vedela a teraz vsetko porovnavam. On mi pri dnesnej hadke povedal, ze mame vsedne manzelstvo, ze to ine nebude, ja som sa do neho zatial znovu zalubila, pretoze robil tych par mesiacov maximum. Stale mi hovorí, ze on nie je ani zly clovek, ze je ambiciozny a mne to prekaza. On ma vo mne istotu ja v nom nie. Stara sa o rodinu,ale chodi neskoro z prace domov, cez víkendy sedí nad pocitacom, ze ma vela prace, ze mu mam dat pokoj, ale aky je to rodinny zivot. Ze ak ho nebudeme obaja pocuvat na slovo, tak sa zbali a odide. Syn ma 8 rokov a place pri nasich hadkach. Muz si stale rozprava svoje, ze aj syn sa ma prisposobit, ked mu poviem, ze potrebuje otca,tak odpovie, ze syn si musi zvykat, ze on nebude na nikoho pozerat, on chce karieru, postup v práci, je ambiciozny. A ked sa pytam, kde som ja odpovie, ze ci mi nestaci vylet...su to kazdovikendové vylety,tak na 1,2 hodiny aby som uspokojila a hotovo. Je to normalne?? Alebo ja som divná? Nechápavá? Inak o rodinu sa financne stará. Ja uz neviem,ci on ma pravdu alebo to mame skoncit. On nema s tym problem skoncit. Ja mam vzdy pocit,ze beha za zenami, ze taky clovek sa nezmení...Ziadna roznopravnost medzi nami ja som hlboko pod nim,jeho veta, posluchajte na slovo a ja sa budem starat!!!

5.5 elsa

palinapa už ťa podviedol veľa x,tam sa už nič zachrániť nedá, to už dobré nebude nikdy,zasa má milenku ak nie vážnu známosť keď prestal aj obedovať s vami a pod. a prestaň hovoriť také že mám ťa rada,ešte viac sa zhadzuješ no skôr by som mu povedala ak mieni vypadnúť tak nech už sa nevracia,že chceš mať zo synom svätý pokoj čo tam, on má svoj život teba tam neráta, obávam sa že ani syna nie,rozchod-rozvod čo tam čakáš? no lepšie to určite nebude žiadne zmeny k lepšiemu nečakaj ......

palinapa

Snazila som sa aby sme mali pekne sviatky, vsetko som popripravovala, veceru sme zvladli. Odvtedy sa len hadame, ja sa to snazim nevsimat si,ale akosi sa to neda. Zacal sam ranajkovat,obedovat,vecerat,nic ho nezaujima. Ked mu poviem, aby nas pockal, vzdy sme boli zvyknuty robit vela veci spolu,tak sa ani nepozrie na mna... Viem, ze sa len stazujem a bolo tu mnoho rad,ale tu nezabera ani po dobrom ani po zlom. Hovorim mu,ze ho lubim on nic, ze nech sa spamata.... podobne ,,drizdy,, Uz sa mi to zdaju ako drizdy, uz sama na seba sa hnevam..chcem zachranit nezachranitelne... Preco su niktori taki sebci, ze nerespektuju nic?? Ja tomu jednoducho nerozumiem,aj ked uz vek mam na to,ale mozog mi asi funguje inak..

novinka

mona7778 troska sa sem vsuniem do tejto debaty. celkom ta chapem, neviem ci si s tvojim priatelom vydata alebo ste iba spolu. ja som 13 rokov vydata, mala som zdravotne problemy a v tom case som s muzom nemohla mat sex. niekto moze povedat ze som to mohla robit inak, to ano, aj som spociatku robila, ale fyzicky som sa zacala citit strasne unavena a mala som silne bolesti. tak som proste sex zacala odmietat. v tom case v praci po mojom muzovi vystartovala jeho rozvedena kolegyna. nejaky cas sa len usilovala, ale nakoniec na vecierku ked si trocha viac vypil ho zviedla. netusila som nic, ich vztah trval rok. cely ten cas sme my doma spolu nespavali. ja som sa liecila a vyliecila, ale muz sa uz spraval chladne, dokonca aj k synovi zacal byt agresivny. syn (11 rokov) si prvy vsimol, ze sa nieco deje. ja som myslela, ze muz sa iba hneva ze nemame sex. nakoniec som sa o vsetkom dozvedela, kolegyna mojho muza uz uplne spracovala, mal u nej veci, spaval tam, mne tvrdil ze je na sluzobke atd. pre mna to bol priserny sok, aj ked som chapala, ze som k tomu odcudzeniu prispela velkym dielom.
zmenila som retoriku, zacala som byt k nemu mila, priatelska, kedze som uz bola fyzicky fit, obnovili sme sexualny zivot. nic som mu nevycitala, len som mu povedala ze o vsetkom viem a mame dve moznosti: alebo odide ku kolegyni a my sa rozideme, alebo sa k sebe vratime a s kolegynou sa rozide. zvolil druhu alternativu a v tej chvili sa zacal nas druhy intenzivny citovy vztah. myslim, ze sme sa do seba znova zamilovali. manzel odisiel od byvaleho zamestnavatela, nasiel si inu pracu a s byvalou kolegynou sa odvtedy nestretol. ona sa pokusala ho kontaktovat, on nereagoval. presne co pises aj ty, aj nevera sa da zvladnut a vztah sa moze znova stat krasnym a intenzivnym. ale musia to obidvaja chciet.
a este jedno chapem co pises: aj ja som mala tuzbu tej zene sa nejako pomstit. vycitala som jej v duchu, ze ublizila mne aj synovi, ze len preto, aby si nasla chlapa nebrala ohlad na inych ludi, nestarala sa o to, ze niekomu ublizi. a zelala som je, aby teraz ona trpela. aj sa tak stalo, lebo dlho vyplakavala a odvtedy je sama. ale uz jej nezelam nic zle a je mi jej skor luto. ten hnev a pomstychtivost ma uplne presli. bola sebecka, riesila svoju osamelost bez ohladu na inych a osud jej to vratil. ale aj tak viem, ze mstit sa niekomu nema vyznam. ani mne samej by nijako nepomohlo keby som niekomu zelala nieco zle.
ak by sa moj manzel spraval ako manzel zakladatelky temy, urcite by som zvolila rozchod. ale ani v takej situacii v akej je ona to nie je jednoduche. myslim ze pri vsetkom co pri nom zaziva ho ma stale rada a je jej luto, ze ju tak ponizuje a za vsetko sa jej takto "odmenuje". ale cas to vylieci a vyriesi, ak najde odvahu a osamostatni sa, mozno onedlho stretne takeho, ktory jej to vsetko vynahradi. drzim jej palce.

mona7778

tak sa vsetkym ospravedlnujem, ja som to nepochopilla, ze ona sa chce rozvod.
Nevedela som ci robi len zenu v domacnosti ale to ked tu napisla ze pracuje aj prispieva na stravu auto tak to je ina vec. Ak si teda jesitna a dokazes sa o seba postarat a aj o syna tak sa rozved.
Nechcem vyzerat ako zlatokopka ja tiez platim polovicu nakladov ktore su na dom plus strava. Ja som len chcela aby ta ..... co ma snou podvadzal trpela to je vsetko preto som zvolila tie sperky. Po tej nevere sme si to s partnerom vysvetlili a zistili sme sa lubime a skusime to znova je tomu rok a je to super. Sice mu sem tam skontrolujem mobil ale on to chape lebo vie ze stratil doveru tak sa mi snazi ju znova dat.
Ja len nechapem ked ona vedela o mne na co sa ho drzala tak strasne. Velmi by som chcela tak ako ja som trpela nech aj ona trpi. Viem ze je to hnusne a zle sa priat nema ale ...

salalalalala

ano, mona tu na seba strhla troska pozornost, ale myslim, ze sme vsetci diskutujuci pochopili a prispevky nemierili na palinapu :-)

dixit

palinapa, myslím, že ľudia si ťa tu poplietli s tým, čo tu písala mona7778 o sebe, že sa nerozviedla, lebo načo, keď muž platí, že s ním ešte mala ďalšie dieťa a nechala ho, nech jej kupuje šperky atď. niektorí potom ďalej reagovali, ako by si to ty písala.

prajem ti veľa síl

panalpin

Trosku sa tu debata zvrhla. Neviem, ci spravne vsetci pochopili. Mne muz nekupuje ziadne drahe darceky,sperky ani nic podobne,len sa stara o dom a s tym poplatky spojene. Ja pracujem, starám sa o jedlo, co nie je mala polozka, platim si auto,poistky.... Ja som chcela podporu a vazim si od ludi, co mi ju dali. Chcem sa rozviest, len sa musim odhodlat a to odhodlanie urcite príde... Ano vyplakavam sa, ze nie som stastná, utrápená ale hovorím si každym dnom, ze to zvládnem. Ano, ide aj o to, ze moja financna situacia bude horsia, ale co bude horsie,tak mam velky strach ako to maly zvladne...

5.5 elsa

no delete žiaľ každý,za chyby sa platí možno už keď boli slobodní kupoval darčeky drahé dovolenky a podobne čo si vyberie to bude mať ale myslím si že ona už si vybrala väčšinou ten kto chce to spraví a nehovorí nič a ten kto priveľa rozpráva nespraví nič :D už sa určite pýtala nejakých kamarátok a tie jej zaručene povedali to isté čo už tu bolo spomínané je to na nej konečné rozhodnutie ........

Delete

Veď ja sa nehádam ale som toho názoru, že každý by mal niesť následky svojich rozhodnutí a svojho konania.

5.5 elsa

už sme sa jej pýtali či si bola overiť u právnika na čo má nárok aj bytu čo sa týka nemôže bývať na ulici ale skôr je jasné že ona to nerieši vôbec jej to takto vyhovuje ide sa ďalej osobne by som nedovolila aby hádky z mužom ktoré sú zapríčinené mužom psychicky deptalo dieťa keď s toho môže mať zdravotné problémy v budúcnosti je to nakoniec jej vec ja som tému nezakladala ak jej to vyhovuje tak nech sa nesťažuje za tú dobu už sa mohla rozhýbať a to ju teda nechcem urážať ale ten muž sa nezmení a ona to dobre vie .....