Čo dalej - záletný manžel

Príspevok v téme: Čo dalej - záletný manžel
palinapa

Ahojte, mam dost vazny problem a chcem pocut nazory od Vás. Som 11 vydata, s prvou prestávkou po 8 rokoch ked muz si nasiel frajerku a odisiel od nas, odomna a od dietata,vtedy som to nemohla predychat,lebo som netusila,ze take nieco ma caká. Po pol roku sa vrátil, mal to lahké, lebo som vtedy povedala, ze odpustim. Zial po roku sa to zopakovalo, to uz som vysvetlila synovi, ze budeme sami a zvladneme to. Muz po mesiaci sa vrátil s tym, ze mi nasluboval hory doly.. Fungovalo to asi 3 mesiace a teraz sa stale hadame. Ja nemozem zabudnut a viem co bol ochotny spravit pre slecny, pretoze som vela vedela a teraz vsetko porovnavam. On mi pri dnesnej hadke povedal, ze mame vsedne manzelstvo, ze to ine nebude, ja som sa do neho zatial znovu zalubila, pretoze robil tych par mesiacov maximum. Stale mi hovorí, ze on nie je ani zly clovek, ze je ambiciozny a mne to prekaza. On ma vo mne istotu ja v nom nie. Stara sa o rodinu,ale chodi neskoro z prace domov, cez víkendy sedí nad pocitacom, ze ma vela prace, ze mu mam dat pokoj, ale aky je to rodinny zivot. Ze ak ho nebudeme obaja pocuvat na slovo, tak sa zbali a odide. Syn ma 8 rokov a place pri nasich hadkach. Muz si stale rozprava svoje, ze aj syn sa ma prisposobit, ked mu poviem, ze potrebuje otca,tak odpovie, ze syn si musi zvykat, ze on nebude na nikoho pozerat, on chce karieru, postup v práci, je ambiciozny. A ked sa pytam, kde som ja odpovie, ze ci mi nestaci vylet...su to kazdovikendové vylety,tak na 1,2 hodiny aby som uspokojila a hotovo. Je to normalne?? Alebo ja som divná? Nechápavá? Inak o rodinu sa financne stará. Ja uz neviem,ci on ma pravdu alebo to mame skoncit. On nema s tym problem skoncit. Ja mam vzdy pocit,ze beha za zenami, ze taky clovek sa nezmení...Ziadna roznopravnost medzi nami ja som hlboko pod nim,jeho veta, posluchajte na slovo a ja sa budem starat!!!

Stevo32

Ak v niečom robíš chybu ty je to to že si na sebe obrazne vyjadrené necháš rúbať drevo. A aj v tom ako si sama napísala že on má v tebe istotu.
Nesúhlasím celkom s tým čo tu napísal človek s nickom Chlappp. Ked ti manžel odvetí či ti nestačí výlet tak nemám pocit že ho otravuješ ale že naopak on na teba kašle. S čím ale súhlasím je že by si sa mala zamerať na seba a syna. Nechaj teda manžela tak nech si nie je tebou taký istý. A nenechaj so sebou zametať. Venuj sa viac sebe a tomu čo ťa naplna alebo ak také nemáš hladaj to. A o syna sa neboj. Deti nie su zas až také krehké, sú stvorené na to aby sa prebíjali životom, záleží aj na tebe akým príkladom mu ideš. Dôležité je uistiť ho že je hoden lásky.
Nepoznám detaily vašeho manželstva a spolužitia ale niekedy sa dostane vztah za hranicu kedy ho treba ukončiť, je ako sa hovorí mrtvy. Neviem či je aj váš taký, možno sa dá s ním niečo robiť. Osobne si ale myslím že riešením by mohlo byť to čo som napísal ja aj Chlappp inými slovami, a síce že by si nemal byť manžel tebou taký istý. Ono to môže mať aj ten efekt že sama zistíš že dokážeš žiť aj bez neho, že sa to dá. Nuda je dosť velký zabijak. Vieš prečo deti nenudia ? Lebo sa vyvíjajú a to by mali robiť aj dospelí. Mali by sa v partnerstve snažiť byť zaujimavý jeden pre druhého ale aj každý sám pre seba

ChlaPPP

no pridam sem troska iny pohlad. ty tu cakas ucast a mozno aj polutovanie, mozno chces pocut, ze tvoj muz sa moze zmenit, alebo ze ty si ta ferovejsia vo vztahu. alebo si len dezorientovana zo vsetkeho. ale vies, vychadza mi z toho, ze mu stale nieco vycitas, ze stale dobiedzas a nieco od neho chces. pises, ze pre neho nie je problem sa zbalit a odist. asi nemas celkom pravdu, lebo ak by to tak bolo, uz by to bol davno spravil a viac sa nevratil k zene, pri ktorej nema pohodu. ak vie zarobit a je ambiciozny, tak taky chlap si najde na kazdy prst desat novych zien a to takych, ktore "budu posluchat".
ak ti mozem poradit ako muz, ktory sa na to diva z toho druheho brehu, tak zmen uplne pristup: zacni sa o seba starat, zacni chodit do fitka, pekne sa obliekaj, bud vzdy vonava a upravena. nie pre neho, ale kvoli sebe. chyba ti totiz sebavedomie a take zeny pre muzov nie su pritazlive. vzdelavaj sa, aby si nebola len pekna babika, ale aj vtipna a prijemna spolocnicka. staraj sa o domacnost, o syna, bud skratka zena, ktora ma uroven, hodnotu a patri medzi tie, ktore si muzi cenia a obdivuju ich.prestana fnukat a vyzadovat jeho pozornost. prestan sa starat o to, co robi a kde travi cas. ty to nezmenis ale takymto spravanim sa od neho len natrvalo vzdialis. no a co ma najviac znechucuje, ze sa hadate pred synom. ak sa nedokaze ovladat tvoj muz, preco to dopustis ty ako matka? vas syn vzdy vtedy place. mas rozum? to mu co pripravujete ake detstvo? aj ty mas na tom svoj podiel a mozno este vacsi ako tvoj muz, kedze provokujes a vyvolavas taketo hadky. to, ze ti bol neverny, moze mat viacero pricin. mozno je zaletny (co nezmenis), mozno sa s tebou uz paradne nudil a on potrebuje vzruso, mozno ho nepritahujes. naco nad tymi dovodmi vobec uvazovat? prestan sa vracat do minulosti a zacni riesit pritomnost a buducnost. obrat svoju pozornost na seba a svoj zivot, jeho zmysel. lebo vyzera to tak, ze on ma zmysel svojho zivota jasne pomenovany - je to kariera, uspech atd. pre teba je zmyslom spolocne traveny cas s rodinou. ale prepac, toto staci len drvivej mensine muzov. muzi su vysadeni na svoju pracu, karieru, uspech. taky proste sme, ak ti to vadi, zacni si zvykat na zivot bez muza, lebo takeho po akom tuzis sotva objavis. a ak by sa aj nasiel, zacnes sa s nim nudit. ty si do svojho muza znova zalubena - nie preto, lebo ti nasluboval hory-doly, ale preto, lebo ta niecim pritahuje. aj to moze zohravat rolu, ze si si nim nie ista. skus sa stat pre neho tiez ty troska zahadna, samostatna, silna, obdivuhodna, sebestacna a hlavne - aspon niecim nedosiahnutelna. naozaj mat pri sebe zenu, ktora ustavicne vycita a zobroni o moj cas, to musi byt peklo. postav sa na vlastne nohy, nebud zavisla od neho. zi svoj zivot, bude to mat prinos aj pre vasho syna. muzi skutocne nemaju radi zakomplexovane, ufnukane a zavisle zeny. je len otazka casu, kedy to ten tvoj zabali navzdy. ak sa nezmenis.

palinapa

Dakujem za nazory. Kto ma pozna, vie, ze som rodinny typ, nikdy som manzela nepodviedla aj ked chlapi maju o mna zaujem. Ale clovek trosicku vekom si vybera, ma svoje naroky a poziadavky na muza. Ked sme neboli s muzom spolu, tiez som si nasla ,,priatela,, ale neprislo to do nejakého intimneho zivota, lebo kym som sa spamatala,tak muz sa chcel vrátit a jasne, ze som ho prijala naspat. Kamaratka mi povedala, ze si nezasluzi moj muz ani mna ani maleho...len preco sa moj muz hra na to, ze je najlepsi a ja som ta zla. A ked sa hadame, len ja som nestastná a utrápenu...

Fleur-de-lis

no, že medzi vami nie je rovnováha je rovnako tvoja chyba ako jeho. Možno pre pocit menejcennosti si si to ľahko nechala...
A zamyslela by som sa nad tým, či taký bol vždy, alebo či sa to stalo časom. Totiž ak sa to stalo časom, je dosť možné, že ste zanedbali vaše manželstvo, mali ste nedorozumenia, nenapĺňali ste si navzájom potreby a on si tie potreby začal napĺňať inde - ocenenie v práci, preto workoholic, pocit mužnosti a vášeň so ženami atď...

Ak sa začal správať inak až časom, tak tam je väčšia šanca, že sa to dá dať do poriadku. Ak bol taký vždy a len si to pred tým ignorovala alebo nevnímala, tak to je horšie.

čo by si si želala? a si niečo ochotná pre to spraviť?

Inak, uč sa uvládať a nehádať sa pred synom. Radšej vtedy ustúp a doriešte to keď bduete sami...

maiuuu

toto co on robí nie je rodinný život ale spolunazivanie s občasným ,,odbehnutim si,, za nejakou novou, toto naozaj nepotrebujes znasat ani ty ani tvoj syn, aby si ty synovi vysvetľovala kde je otecko...s inou prepac, možno dôjde za par mesiacov ked ho to prejde......uznaj ved to je nechutne a takýto vzor aby mal ten maly...
mozňo nie je zlý človek ako si písala- ale je zlý otec a to je horšie

miauuu

ahoj palinapa
pride mi to celé nefer, on moze vsetko, ty nič, on sa ti vyhraza a ty sa máš tváriť spokojne...otázne ze dokedy sa tak dokážeš tvarit, ked sama cítiš ze hoci niekoho máš-aj tak si sama a akurát sa trapis
z reakcii tvojho manžela mi je jasne ze on si bude robit co chce a mavat si s tebou ako sa jemu zachce...som zastancom aby manželstvo ostalo ked sa to dá ale nie na úkor toho ze jeden bude trpieť a čakať na nieco,co sa nikde nestane a nebude normalne
nesmieš zabúdať na jedno-tvoje dieta, aj ked sa to nezdá, vsetko vnima,vsetko vidí a dokonca velmi dobre, hlavne to ako trpí jeho matka a cíti,ze si nešťastna
podla mna by bolo lepšie kebyže nadobro odidete, on chce karieru nič iné ho nezaujíma a pôjde si za svojim, a ty by si aspon malému mala vytvoriť pekne detsvo, pocit domova a istoty, ze ma teba a ty si tu preňho, hlave aby cítil ze aj jeho mama je šťastná a nie utrapena a ustrachana z niekoho, komu na nej nezáleží..maly si zaslúži pekne spomienky a bude to mat vplyv na jeho zivot
urcite to pomôže aj tebe a tvojmu sebavedomiu, a ktovie možno sa pritrafí po case niekto, kto by tvojmu malému konečne bol skutočným otcom, ktorý by si s nim išiel von zakopat futbal.. :)

alik3

presne ako pise zuzikka, myslim si, ze to sa uz nespravi, lepsie to skoncit cim skor. normalne a ako dospeli ludia. hlavne kvoli vasemu dietatu...

zuzikka

Asi nemam tolko rokov co ty, ani som nebola vydata a nemam deti. Ale myslim si, ze aj ty mas narok byt stastna a nie prezivat svoj zivot s niekym ako je on.pre manzelstvo si spravila co sa dalo- odpustila si , ale to zjavne nestaci. Nechaj ho odist a zacni zit s niekym kto za to stoji