Bojím sa svojej mami!

Príspevok v téme: Bojím sa svojej mami!
Makyna09

Ahoj, myslím že už podľa názvu viete o čo ide. Moja mamina po mne strašne hučí, každý deň.. Vraj jej vadí že musí prať, keby ma naučila prať urobím to aj sama. A prečo sa jej vlastne bojím? Pretože keď mi dá príklady aby som ich vyriešila a ja asi 2 príklady neviem vyriešiť tak po mne mamina začne strašne kričať a hovorí mi že som je*nutá, d*bnutá a že mám povedať učitelke že nech mi rovno napíše 5 že som sprostá a že nič neviem :'(.. A hovorí mi že sa neviem sústrediť a ako sa mám sústrediť keď po mne blačí ako keby jej rezali vnútornosti :'(..Ospravedlnujem sa za také výrazy ale inak to vysvetliť neviem, prosím pomôžte mi, ja už to naozaj nezvládam :'(.. Som stratená, nemám žiadne sebavedomie a nemám ani kamarátov..:'(

Makyna09

Ahoj, veľmi vám všetkým ďakujem :) Ste veľmi milý a určite vyskúšam vaše radi takže vám ešte raz ĎAKUJEM. :)

doubledog

skus sa s niekym porozpravat, napr. s triednou ucitelkou alebo vychovnou poradkynou v skole, mozno take nieco mate.

Zuzka.forum

Ahoj Makyna,
akoby som čítala o sebe v tvojom veku, no ja som to mala pritvrdené zo strany oboch rodičov,kedy po mne obaja hučali, že som sprostá, nikdy nič zo mňa nebude, iba ak hajzlipucérka a žumpárka. S bruchabôľom som chodila do školy i zo školy, no a vtedy som sa zaprisahala, že NIKDY v živote nebudem svoje deti takto ponižovať,ale naopak, budem ich podporovať a chváliť-čo aj robím. Ako ti tu už ostatní veľmi dobre písali, problém je v tvojej mame, ona si svoje nešťastie vybíja na tebe a taktiež to pochopíš (a odpustíš jej) neskôr. Ja až ako dospelá som zistila, prečo sa tak správali. Naozaj to nemá nič spoločné s tebou alebo s tým, žeby si bola hlúpa. Proste slúžiš iba ako ventil pre neschopnosť riešiť svoje problémy. Bohužiaľ. Skús sa odosobniť a vytvor si svoj svet, svoje záujmy, koníčky - hlavne potrebuješ kamarátky a nielen 1D. :)
Držím palce a hlavu hore, život je taký krásny akým si ho sama urobíš.
(No a na záver: "hajzlipucérka" úspešne ukončila strednú i vysokú a má véééľmi dobré zamestnanie. :) )

MultiLevel

Tvoja mama je velmi, velmi nestastny clovek, preto sa sprava tak ako sa sprava. To samozrejme nie je ospravedlnenie pre jej vyciny, avsak ked si to uvedomis, casom ju mozno pochopis. Schvalne pisem "casom", pretoze su to veci, na ktore treba dozriet. Tvoja mama ma nejake trapenie, nieco ju velmi stve, boli, preto sa nedokaze spravat tak akoby sa od nej vyzadovalo. Predpokladam, ze nie je vsetko v poriadku ani medzi tvojimi rodicmi. Je tazke nejako ti pomoct cez internet, da sa to maximalne slovami. Ak by si vsak poziadala o pomoc nejaku ucitelku, ktorej doverujes, skolskeho poradcu, psychologicku, kohokolvek na skole, komu veris a vies, ze ta vypocuje, nevahaj a urob to. Popripade ak mas starych rodicov, tetu...neboj sa hovorit o svojom probleme
V triede si urcite najdes kamaratov, len musis nadviazat s niekym kontakt. Prosto sa skus prihovorit nejakemu dievcatu, opytaj sa, ci by nesla von, niekedy len tak pokecat, prejst sa. Je smutne, co musis zazivat, ale dolezite je zverit sa niekomu, kto je realne pri tebe a moze si s maminou pohovorit

5.5 elsa

makyna nooo to je ukážkový prístup mami ako má svojmu dieťaťu vysvetliť to čomu nerozumie a žeby sa sa tak uráčila sama vysvetliť čomu nerozumieš ale možno ani ona sama tomu nerozumie poradím ti jednu vec zožeň si kamarátku spolužiačku ktorá ti učivo vysvetlí aby si tomu rozumela a cez víkendy si opakuj všetky príklady sama ktorým nerozumieš zavolaj kamarátke ktorá vie až ti bude ochotná niečo vysvetliť hlavne tvoja mama už ti mala dávno zohnať niekoho na doučovanie ak jej na tom tak záleží .......

bella21

A to bola chyba - že si sa stiahla. Možno oni teraz nechápu, prečo sa držíš bokom. Veď noví žiaci nemôžu len tak zničiť staré dobré vzťahy. Nevysvetlila si si niečo zle?
Skús spraviť nejaký ten krôčik naspäť. Nemusíš robiť žiadne veľké veci. Stačí sem-tam slovko uznania, sem-tam otázka na niekoho, ktorou by si o toho dotyčného prejavila záujem, nejaká pomoc ak by si videla, že ju nejaká spolužiačka potrebuje. Všetko medzi Tebou a spolužiakmi sa môže zlepšiť. Neuzatváraj sa len do seba a do svojej hudby. Takto asi nie si úplne šťastná. Nechcela by si kamarátku?

Leni888

Ahoj Makyna,
Je mi to lut ze mamina je na teba taka tvda, mozno k nej bola taka aj jej mama/tvoja babka? Najlepsia strategia je vacsinou umprimnost, povedz mamine ako ti to zranuje city ked po tebe tak vrieska, rozplac sa nedrz to v sebe...
Drzim palce a drz sa.

Makyna09

No so mnou sa rozprávali, ale potom začali prichádzať nový žiaci a celé to tam pokazili a ja som sa radšej stiahla lebo by si mysleli že sa vtieram..

bella21

Je to zvláštne, že nemáš kamarátky. Lepšie by sa Ti chodilo do školy, keby si sa mohla s niekým porozprávať. Si skôr tichá, utiahnutá? Neverím, že by sa nikto nechcel s Tebou rozprávať.