Len maturita? Je to nic?

Príspevok v téme: Len maturita? Je to nic?
hviezdicka..

Ahojte. Moja otazka je jednoducha. Ma vobec niekto len s maturitou vobec pravo na zivot? Alebo je len handra, ked okolo su len sami vysokoskolaci? To fakt clovek bez vyskzy sa nikde neuplatni?? Tento rok som zmaturovala a aj na vs chodim. Ale toje des. Je nas tam mrte, a vacsinu to nebavi. Ja chcem skoncit tiez. Je to mlatenie prazdnej slamy... Ale da sa dnes zit bezvysky? Alebo budu mnou vsetci pohrdat??? Dakujem ak odpoviete...

no2

Na kreativitu človek nepotrebuje vysokú školu.
Napísať báseň, román, novelu, zložiť pieseň, namaľovať obraz, zahrať si sám pre seba.
To sú iné estetické zážitky, ktoré potrebujeme, aby sme povzniesli nášho ducha.
Najlepšie príbehy píše sám život, ale vystaviť sa jeho pôsobeniu nie je práve príjemné. Sociálne kontakty sú však dôležité, aby sme sa cítili ako ľudia.

no2

Cestou k úspechu je kreativita a schopnosť zamestnať sám seba. Kreativita je podľa mňa v dnešnej dobe najpodstatnejšia. Aj keď človek objaví "Ameriku", tak si môže pogratulovať, nie je to na zahodenie.
Bez cudzieho jazyka je na tom človek takisto o čosi horšie.
Je to všetko aj o tom, že ak človek chodí do práce a má rodinu, tak čas na nejakú kreativitu nemá, lebo treba riešiť iné veci. Ak sa človek do takého vlaku dostane, tak jediné, čo mu zostáva, je robiť ako otrok lampy a v podstate chu. z toho. Neužije si ani rodinu, nemá čas ani na to, aby si zosúladil vlastné myšlienky.
Nerozmýšľajte, ale robte - to je asi hlavná nosná myšlienka kolektívneho vedomia dnešnej doby a ducha dnešnej doby. V minulosti to bolo asi ešte oveľa horšie.
Chodiť do práce, pozerať telku, dať si pivo atď.
Keď človek nemá čas na seba, tak sa v podstate nenávidí a asi je podstatné mať rád sám seba.

Pane bože

"Da sa dnes žiť bez výšky?" Áno dá... rovnako tak ako státisíce rokov predtým než nejaká vôbec existovala.

"Alebo budu mnou vsetci pohrdat??? " Na všetkých sa úprimne vyser, cele je to boj s veternými mlynmi. Pohŕdali by tebou aj keby si bola, mala neviem čo.

Ako si budeš žiť to záleží len tebe

Vysokú školu potrebujú skutočne len v právnickom, lekársko a stavebnom sektore tam bez nej tie vyššie pozície len tak ľahko robiť nemôžeš je to nelegálne takmer všade.

V ostatných sektoroch sa dá zaobísť aj bez nej. www.ako-sa-naucit-skor.com

Stále platí vysoká škola je ta najľahšia cesta k možnostiam na zamestnanie sa niekde na nejakej vyššej pozícií, respektíve lepšie platenej, záleží od oboru = práca denne, na nejaký milionársky život zabudni.

Záleží však čo študuješ a ako sa snažíš, ak nemáš možnosť rodinkárstva tak sa musíš snažiť byť čo najlepšia v tom čo študuješ aby si si zvýšila šance, ale pamätaj pomyselná ľaťka sa neustále zdvíha vyššie.

Ak sa chceš vymaniť zo "šedi" a byť bohatá, tak môžeš zamávaj škole a začni pre to podnikať kroky, ale to je ta omnoho ťažšia cesta.

Myslím že to bolo v animaku Rodinka úžasných, tam ten zaporak povedal pokiaľ niečo majú všetci nemá to nikto. Tak to je aj s "titulmi" a tak mnohý robia certifikáty a pod. ... ale kam nás to až zavedie?

Ako sa rozhodneš závisí na tebe. Prajem veľa šťastia a pevnej vôle a oceľových nervov.

LadyOpium

ja mam len zs takze ticho:DD
a dodnes neviem ci mi zdravie umozni studovat dalej...ale aj tak z invalidu sa zit neda...myslim ze moj ztp bolo skor stastie v nestasti lebo mam ho kombinaciou zraku a psychiky...kym sa nevylieci zrak ani sa nevylieci psychika...teda je to trvale

hviezdicka..

sewie, dakujem za rady. budem nad tym romyslat. aj nad ostatnymi. lebo ja mam stale v hlave, ze by som sa musela zamestnat niekde. asi bude najlepsie dokoncit semester a nechat si to este prejst hlavou. idem si to cele este raz precitat. dakujem.

5.5 elsa

no tak hlavne čo ťa baví na to sa pozeraj ale keď už na tej škole si tak to dotiahni aspoň na toho bakalára aj keď v tom divadle by si si zarobila podstatne viac no neviem aspoň toho bakalára si dorob