Len maturita? Je to nic?

Príspevok v téme: Len maturita? Je to nic?
hviezdicka..

Ahojte. Moja otazka je jednoducha. Ma vobec niekto len s maturitou vobec pravo na zivot? Alebo je len handra, ked okolo su len sami vysokoskolaci? To fakt clovek bez vyskzy sa nikde neuplatni?? Tento rok som zmaturovala a aj na vs chodim. Ale toje des. Je nas tam mrte, a vacsinu to nebavi. Ja chcem skoncit tiez. Je to mlatenie prazdnej slamy... Ale da sa dnes zit bezvysky? Alebo budu mnou vsetci pohrdat??? Dakujem ak odpoviete...

no2

Na východe je to tak, že buď je niekto sociálny prípad alebo robí na sociálke a dáva sociálne dávky sociálnym prípadom.
Zväčša.
A tí, čo sú zamestnaní, nemajú až také šťastie, lebo zväčša majú partnera, ktorý prácu nemá a tým pádom sú v podstate obidvaja sociálnym prípadom, ktorý však nemajú nárok na sociálnu dávku.
Je to proste všetko o sociálnosti alebo podobných veciach.
A to už nezachádzam do detailov, že sa ešte ako tak oplatí študovať edukáciu mentálne retardovaných.
Áno, máš pravdu.
Ak sa chceš starať o dementa, treba na to výšku. Neviem na čo, ale je to tak.
Asi nejaká smernica k zákonu o nejakej sociálnosti...

embryo

POZOR: prispevok nie je vhodny pre vacsinovu cast studenov socialnej prace... a podobnych odborov... ak na takejto skole studujete, preruste citanie, hrozi nebezpecenstvo samonasratia :-) (cest vynimkam!)

studovat kvoli par pismenkam pred menom mi pride rovnaky nezmysel, ako ist robit do UNICEF len preto, aby si videla Safari...

to, ze vlastnite tieto, v dnesnej dobe popularne skratky, z vas dobreho cloveka neurobi... vsetci stojime pod spolocnou oblohou a dychame rovnaky vzduch ;-)

donimy

Ked ma zamestnavatel na vyber absolventa VS alebo iba SS, tak si vyberie radsej VS. Pochopitelne.Napriklad absolvent SZS odbor farm.laborant ma podstatne mensiu sancu sa zamestnat ako absolvent vysokoskolak-farmaceut. Vsetko to zavisi od odboru , oblasti...
Moj nazor je taky, ze ked je dany clovek sikovny a dokaze sa presadit, proste je iniciativny tak nepotrebuje VS. Ked si chce podnikat vo vlastnom napriklad.. Ked nemas VS je velke plus vediet ovladat aspon jeden cudzi jazyk. Takyto clovek podla mna VS nepotrebuje.
VS, ktory je dobry v tom co vystudoval, ovlada cudzi jazyk, je velmi ziadany a firmy sa o neho budu "bit". Je to vec nazoru. Takto to vnimam ja.

skola17

to uz nie je ako kedysi ist do GB/DE/AT umyvat hrnce a zit si aj ako nekvalifikovany zamestnanec na celkom dobrej urovni, doba sa velmi zmenila. vycestovat sa da, ale ak nechcete zivorit treba byt schopny clovek so vzdelanim, optimalne technickeho smeru. kvalitne komunikacne schopnosti na urovni C1 su samozrejmostou, nie nejakou vyhodou... bez toho sa s vami nikto o nejakej normalnej praci ani len nebude bavit

sweater*

skola17 stavim svoje trenky nato ze nemas ziadnu osobnu skusenost s pracou za hranicami, tvoj nazor sa zaklada vyhradne na skusenostiach inych. nieje tak?

skola17

no2, len ty si zaspal dobu.. faktom je ze v sucasnosti kto ma na SK problem so zamestnanim ho bude mat problem najst aj za hranicami, resp. dostane len nizku mzdu ktora je sice vyssia ako u nas, ale vzhladom na tamojsie zivotne naklady je mala, to ti vyjde na existencne potreby. ja poznam len zo svojho okolia 6-7 ludi ktori boli niekolko rokov za hranicami a sa vracaju naspat.. len zopar kvalitnych ludi sa tam teraz uchyti a to su taki, co by si nasli pracu aj u nas... podmienky na pracovnom trhu su dnes velmi tvrde

no2

Ide aj o to, v akom regióne človek žije. Na východe sa stačí vyznať v sociálnych zákonoch (ako sociálny prípad) alebo mať vyštudovanú sociálnu prácu:-)

no2

Trochu mi to zaváňa socializmom, kedy väčšina rodičov dbala na to, aby deti mali dobré vzdelanie. Teraz je vzdelanie dôležité, ale plat nie je väčšinou adekvátny dosiahnutému vzdelaniu.
Preto väčšina mladých ľudí odchádza za prácou do zahraničia, kde stačí umývať napr. riad a máte istú tisícku.
Neviem, či pre väčšinu je dobré, ak väčšina mladých takto odchádza zväčša preč. Je to fakt ťažké. Zväčša.
Väčšina tých, ktorí in der SK geblieben sind, by si mala uvedomiť, že byť závislý na niekom, je zväčša z časového hľadiska neudržateľný prodžekt:-)
Naučte sa nemčinu alebo angličtinu a to bohate stačí, pre väčšinu.