Uz viem co je pricinou depresii a chut zabit sa u ludi

Príspevok v téme: Uz viem co je pricinou depresii a chut zabit sa u ludi
nihil

Urcite tu vela z vas pozna ten pocit zbytocnosti, marnosti, smutku, zarmutku, osamelosti, nicoty, nechuti zit a chuti zabit sa a skoncit so vsetkym. Viem, mnohi z vas ten pocit uz aspon raz okusili.
A ja viem co je toho pricinou. Su to media a reklamy v nich a reportaze v spravach, piesne a diskusne temy na urcite obdobie v roku.
Viete, mam na mysli napriklad teraz pred Vianocami a Silvestrom. Vsade sama vyzdoba, vsetko sa v obchodoch trblieta, ligoce, same kolekcia a salonky az nam z toho kole oci. Z radii, televizie, casopisov, reklamnych letakov na nas doslova kricia kvazi sviatky pokoja a lasky. Sama otravna vianocna hudbo a sladucke melodie. Sme nuteni pocuvat a vidiet ze sviatky su tu a su to sviatky stretnutia s rodinou, radosti a lasky. ALE!
Ale co ak prave jeden z nas a ktokolvek nema prave s kym tieto sviatky travit? Co ak sme osameli, nemame rodicov, surodencov, kamaratov, deti, starkych, niekto nam v nedavnej dobe umrel, nemame pracu, nemame peniaze, zistili nam alebo niekomu z nasich blizkych zavazne ochorenie, co ak my nemame chut na Vianoce a vsetkom s tym spojene. Lezie nam to pravdaze na nervy pocuvat tie koledy, vianocne otravne piesne a nasilu si vnucovat ze sa blizia sviatky kedy by sa mala rodina stretnut a byt pokope. Kedy by sme mali travit cas s nasimi milovanymi.
Ale co ak takych pri sebe nemame? Co robit? Preco sa mame tesit ked nas to vobec netesi a je pre nas toto obdobie velkym psychickym utrpenim.
Je to ako s sviatkom sv. Valentina. Zo vsetkych stran sa na nas valia krvavavocervene valentinske srdia a vsemozne darceky v ich podobe. Same plysaciky, cukrovinky... ale co ak nam prave ta milovana osoba chyba a nemame nikoho kto by nas miloval, objal a vasnivo bozkaval. Co maju takyto osameli a smutni ludia v takychto dnoch robit? Jasne ze potom stupa v takychto obdobiach a pocet samovrazd ked nas idu udusit same reklamne slogany a piesne k tymto sviatkom stvorene. Ako sa mame citit my? Ako mame prezit tieto sviatky ci uz Vianoce, Silvester atd.?
Som presvedcena ze reklamy a media su hlavnou pricinou depresivnych stavov ludi. Ak by nebolo ich tak by sme sa tak nad sviatkami ani nezamyslali.
Aky je vas pohlad na to?

sexinko

Akoze ak by nebolo reklam, tak by si ani nevedela, ze su Vianoce a netrapilo by ta, ze is sama? :)
Nemas pravdu. Hlavnou pricinou depresii je, ze ludia beru zivot prilis vazne, upinaju sa prilis velmi k materialnym veciam neuvedomujuc si, ze si ich do hrobu nevezmu. Ludia, ved nezijeme v krajine, kde ludia umieraju od hladu preboha! Takze naco sa trapite? Uskromnite sa vo vsetkych smeroch (a to aj v narocnosti na partnera, najma co sa tyka vzhladu), popripade berte zivot napr. akoze hrate pocitacovu hru, ze to okolo nie je real a basta. Toto zazenie kazdu depresiu.

mifor

Mňa na Vianoce otravuje keď stále každý aj v reklamách hovorí, či už máme nakúpené darčeky, čo sme všetko nakúpili a dostali. Ako keby boli Vianoce len o darčekoch. A mnoho chudobných ľudí je vôbec rado, že sviatky ako tak prežije.

Azzael

Nick ako keby som ho vymyslel ja, iba reagujem, ze mavam 2 stavy. Jeden je sebavedomy boh/demon, ktory ludmi opvrhuje a pozera sa na nich z hora ako nejaku cerviu chamrad, a druhy bojazliva osoba, ktora si o sebe mysli ze je nula a nic nikdy nedokaze... Opisal som to trochu metaforicky ale asi kazdy chape... raz som hore raz dole... Mam hlavne dekpu z toho ze som sam a nemam druhu polovicku, to ma celkom dost trapi a znizuje sebavedomie takmer do minusovych hodnot... Duchovne sa snazim rast a dufat ze sa z tych **** dostanem a konecne nadobudnem nejake sebavedomie, neprestavam dufam, akurat viem ze bez cinu nie je vysledok, a tych cinov sa ja bojim...

Prezyvka055

No moj pohlad na to je taky ze skor vidim problem v tebe ako v tych reklamach a mediach. Ja ich napriklad skoro ani vobec nesledujem. Napriklad taku tv uz nesledujem niekolko rokov, bulvar necitam a vyzdoba mi nevadi.

_meno

Ahoj nihil

Podla mna je to, co nazyvame problémami (deprisie, nenavist, hnev, zabijanie, kradnutie) zla interpretacia nasich tuzob.

Nie tuzby samotne su zle - tuzba mat niekoho rad - ... ale ich interpretacia "vsetci ma musia mat radi".

Prave interpretacia toho, co sa deje, vysvetlenie, porozumenie .. to je vedomie, pozorovanie, skúsenosti, vedomosti.

Problem je o odmietani niecoho .. cesta je prijimanie .. sveta, seba, emocii, druhych ludi apod.

Nevedomym ludom vadi svet, resp. okolie. Lebo stotoznuju seba s okolim, trpi tak ego. Ja som ovela lepsi ako okolie a podobne. Taki ludia nevedia ze si robia zle .. :) zle sa citia ale neuvedomuju si to, zial.

Riesenie je podla mna pomahanie a vzdelavanie ludi.

LadyOpium

bliziace sa sviatky MOZU ale NEMUSIA mat na to vplyv..podla mna MOZU ZHORST prtiznaky depresie ALE NIE VYVOLAT

AK DEPRESIOU NETRPITEC DLHODOBO...a nemusite o tej depresii ani vediet-ci nou trpite...poznam z praxe

terkaw

Nemyslim si.. ja som mala depresiu len kvoli sebe a kvoli druhom ludom.. nic ine v tom nehralo rolu, ziadne media

Ja som mala depresie, lebo som zavistliva a chamtiva, domyslajuca si a impulzivna ..a nedokazala som prijat ze som jednoducho odmietnuta a este k tomu som sa utapala ziali..

Cez fazu uvedomenia si svojej tuposti, som mala depresie z menejcennosti ..

vix48

nesuhlasim..aspon nie v tom zmysle ze media maju na tom najvacsi podiel..skor je to tym ze ludia su otrokmi, su vycerpani z prace, k tomu maju osobne, rodinne problemy, su vystresovani, uhanani, vacsine priemernych ludi na slovensku ide prakticky o prezitie, musia mat aj dve tri prace aby vyzili..nepoznaju uz co je to radost, oddych, nemaju volny cas pre seba, iba pracuju od rana,potom chodia domov, spia a kazdy den dookola to iste..asi ich drzia nad vodou iba ich deti, vnucata.

.....ja

Media s tym nic nemaju. Ty mas ten pocit, ze musis s niekym byt. Bol si tak vychovany. Mne sa vyzdoba a koledy pacia. Je to skratka pekne, pre mna kludne aj cely rok. Btw, kto chce byt na vianoce so mnou? :(

zewa

Tych pricin je vela. Kolko ludi, tolko pricin, ich kombinacie, ...
Mne napriklad vadi to, ako dnes rodicia vychovavaju svoje deti. Ucia ich, ze dolezite je mat vsetko a hlavne vela. No a o par rokov, ked to nemaju, tak im z toho prepne. Cest vynimkam rodicov.