Paleo - radme si navzajom

analyn

kolace peciem z kokosovej muky, aj priamo zo struhaneho kokosu (+ vajcia+ olej, zmixujes, upecies a jes, mozes aj natriet s niecim,necukrim, kokos je sladky dost). puding= na 1 avokado das 1 banan, kakao, trosku kokosoveho oleja, pripadne kokosu, trosku vody. A mozes pridat aj ine ovocie podla chuti, sezony. Chleba neriesim zatial, oblozene chlebicky si robim z cukiny, sal. uhorky, namiesto zemiakovych placiek robim cukinove, tekvicove. Namiasto klasickych lievancov dam banan+ 1-2 vajicka, cukor netreba, banan je sladky dost- pre nas.

analyn

nad tym sa netrap, proste vyberaj si mensie zlo. Ovocie a zelenina maju tiez cukor, a predsa su ok. Neries zbytocnosti, paleo v pohode das. Vela ludi sa takto stravuje, a ani nevedia, ze dnes sa to vola paleo styl a dokonca je to moderne.

johanna 42

Vie mi niekto poradit ako sa vyhnut psenici ked napriklad kura je krmene psenicou teda vlastne sa nesmie jest kuracie maso ani vajicka??

Fleur-de-lis

vieš po anglicky/nemecky? Mohla by som ti poslať knihy s receptami.
Paleo chlieb si ja nepečiem. Občas skúšam žemličky, ale ešte nie ej ten recept dobrý.
Keď pečieš bez lepku, je dobré cesto dlhšie miesiť/šľahať.A lepok nahrádza vaječný bielok, do bezlepkového cesta ide väčšinou viac vajec. Alebo chia semienka namočené vytvoria taký gél.
Ešte toho bolo viac, ale už sa nepamätám.

A múky, ja používam múku z manioku, orechové múky, kokosovú múku a chcem aj gaštanovú vyskúšať.