Psychika a marihuana

Príspevok v téme: Psychika a marihuana
Nickname81

Zdravim aj ja som začal s touto rastlinkou asi v 16 rokoch ked som cez leto na konci ked som šiel na strednu školu,bolo to take pokušenie a tak zo začiatku ked ma zaplo prvy raz tak som mal hrozne stavy bal sa že to neprejde a že navzdy taky ostanem a tak,,,postupne to preslo ale nemal som už na to nejak chut samozrejme som bol v takej partii kde sme boli asi 4ria a chalanom sa to zapačilo tak ma presviedčali že daj si aj ty tak som aj tak spravil a už byvali aj fajn stavy všetko v pohode no niekedy ma chytili zas tie zle stavy ako aj tocenie hlavy ..raz sme boli na kofole a chytil ma taky blby stav že som sa postavil a odišiel domov a musel som sa prechadzat dokola po byte lebo mi bolo zle..niak som si to neuvedomoval a fajčil som nadalej a to bola chyba lebo som maval aj take čo ja viem nazvime to schyzofrenicke stavy ako pocit že ma niekto sleduje hlavne v tmavych ulickach,či počutie vlastneho zvonenia v hlave ale ked som sa pozrel na mobil tak žiadny zmeskany hovor :D..no proste hluposti a to som sa chcel spytat či to neznamenalo že sa mi spusta niaka psychicka porucha? dnes je tomu tak že sa citim taky divny aj triezvy,pripisujem to derealizacii no niekedy mam pochybnosti o tej schyzofrenii čo nieje dobre ale neviem si pomoct ako necitat clanky a podobne blbosti,,,naposledy som si dal 1.11 a tam to aj ostane,stale verim že sa to vrati doporiadku a budem normalny ako predtym,priznal som sa aj mame a tak isli sme k psychiatricke lebo som nemohol spavat tak uživam 1mg rispen ale chcem to vysadit a liecit sa proste len bylinnymi cajmi a nepchat do seba nič,,hadam mi tu niekto napisete nejaky pozitivny komentar popripade sa možme bavit o niečom konkretnom kedže som na vela veci určite zabudol,tak sa pytajte:)

_Liecitel

Keď tomu je 2 roky, čo si húlil a keď píšeš, že toho bolo dosť, tak tvoj mozog aj telo si potrebujú oddýchnuť. Tie lieky, ktoré ti dala pani doktorka by som určite vysadil, pretože sa môže stať, že si k nim vybuduješ postupom času závislosť. Mal si počúvať samého seba, nie partiu.

Moja rada znie: Keď si zhúlený, stále nad všetkým premýšľaš a všetko rozoberáš do hĺbky, napríklad ako si písal o tom rozhovore, ktorý si si pripravoval pre doktorku. Tvoj mozog sa namotal na to rozmýšľanie a ty musíš urobiť všetko preto, aby sa dostal do pôvodného stavu. Určite by ti pomohol oddych. Keď je možnosť, choď niekam do Wellnessu alebo na dovolenku, musíš proste vypnúť. Ďalej si veci moc berieš k sebe. Je to dobré, že si to uvedomuješ, ale zároveň je to normálne, že sa človek bojí sám o seba a preto hľadá možnú pomoc. Ty sa musíš naučiť svoju psychiku ovládať. Dookola si opakuj, že si zmierený so všetkým a príjmaš všetko také, aké je. Ďalej ti doporučujem, aby si robil to, čo ťa baví. Prídeš na lepšie myšlienky a celkovo ti bude lepšie, pretože mozog ti bude uvoľňovať viac "hormónu šťastia". Prestaň hľadať rôzne diagnózy, ty nie si chorý, len sa musíš po dlhej dobe húlenia naspäť znormalizovať. Keď si s húlením rozhodnutý prestať, tak naozaj prestaň. Daj tomu mesiac, možno pár mesiacov a budeš v pohode.

Nickname81

Sak áno ja si všetko moc Berem a uverim tomu proste ta predstavivosť a namyslanie a stale vsugerovanie si niečoho ťažko zastaviť,si niečo prečítam o kktine a hneď si v hlave sledujem príznaky a tak,tak už si nic necitam,len tu na fóre som:) ja som to možno mal veľa krát počas fajčenia ale nikdy som si nedal pauzu poriadnu tak uvidíme za pár mesiacov

Marsmeloun

ja si myslím , že sa dáš časom dokopy .. len ťa poste ešte žuje ... ale toto by si mali prečítať tí čo tvrdia aká je to príroda a nič to nerobí a neviem čo ... existuje mnoho ludí, ktorí sa prehúlili až ku psychózam ...

Nickname81

mam 18
fuuu to tazko povedat trvalo to niako dva roky sprestavkami no
ked som sa sfajčil v jeden den tak dalsi den zas,niekedy aj tak že najprv rano potom večer proste boli sme taka partia huličov no,toto posledne leto to bolo proste kazdy den bez prestavky cele leto niekedy raz niekedy 2x za den,,zo začiatku alebo v tych začiatkoch som si dal raz a potom som nechcel aj 2-3 tyzdne proste a znova potom k tomu došlo kvoli partii že sme nemali nič ine na robote
aj to je individualne nebolo to kazdy mesiac rovnako hovorim že cez toto leto to bolo take no ale inak som moc cez skolu nechcel skor cez vikendy ale cez hociake prazdniny to bolo horšie no..samozrejme sme si potom davali aj po škole niekedy to byvalo dost často no...par krat som miešal aj travu aj alkohol dokopy..

_Liecitel

Odpovedz mi na tieto otázky: Koľko máš rokov? Koľko krát si asi užil marihuanu za svoj život? Keď si sa sfajčil v jeden deň, koľko dní trvalo, kým si si dal znovu? V priemere koľko krát do mesiaca si sa sfajčieval?

Nickname81

tak ale ked tomu venujem pozornost mi to stale beha po rozume,nedokazem sa potom na nič sustredit ani v skole ani nikde chapeš:) ked niečo poviem tak sa už hned sledujem že ako som sa počul a takto,alebo idem bol som v posilke a ked odchadzam tak ani neviem ze som tam bol napriklad hodinu pride mi to ako 10 min :Dproste si niečo predstavim aj hned tomu verim chapeš aj ked toto všetko začalo tak som si našiel niečo o depersonilizacii a prečital priznaky a veril som že to mam a teda ja neviem či to vlastne mam či to nieje všetko len nahovaranie chapeš

doubledog

ved kludne tomu venuj pozornost.
mozno zistis zaujimave veci.

marihuana je dost introspektivna zalezitost, takze ty mas podla mna iba strach z toho, co vidis a citis.
a marihuana je v tom nevinne, ty si sa len zlakol jej ucinku.

Nickname81

hej no to mi aj mama hovori :) može to byt nahovaranie ale mne to pride divne lebo predtym ked som bol v pohode som si nič take nevsimal tak vieš:) šak to hadam časom pominie len tomu asi netreba venovat taku pozornosť:) jasne šak prestal som hulit aj fajčiť a pit som nepil niako extra ani predtym možno 2x do mesiaca proste max aj teraz ked niekam pojdem si dam tak 4 pohariky len tak do naladky:) zaleži mi natom aby som bol ok

0vecka

saq ten mobil to su uplne normalne stavy...

a je to pravda ze sa asi necitis uplne v pohode ono fakt tie stavy mozu trvat zopar mesiacov ale do polroka si imho ok...