Zápal spojiviek alebo niečo iné?

Príspevok v téme: Zápal spojiviek alebo niečo iné?
LadyOpium

ahojte som zrakovo postihnuta mam aj ztp preukaz so sprievodcom... moje diagnozy su degeneracia rohovky, nystagmus horizontalis, sivy zakal bez svetlocitu to vsetko lave oko a astigmatizmus a tazka kratkozrakost ( minus 17,5 do dialky, 18 na citanie ale na citanie kedze je viac dala mi rovno jedny bryle na vsetko plus ten astigamtizmus dalsie dve dioptrie teda minus 20)

pred par dnami som citila ocnu unavu alebo ako to nazvat tak som si ich suchala...preslo...po troch dnoch som citila podrazdenie pokozky pod spodnym vieckom a spozorovala som nadmerne slzenie a pichanie ktore preslo po vymti ale potom som stala odrazu velmi ictliva na svetlo aj na denne musim mat odvtedy zatiahnute zaluzie, ist von je pre mna utrpenie, musela som znit jas na pc aj odsraubovat jednu z troch ziaroviek v kazdej miestnosti...oko si prirodzene nevidim ani v zrkadle, ale odfotila som si ho a je cele cervene...kupila som si teda ocuFLASH vytazok z ocenky lekarskej a uzivam 3x denne po jedenj kvapke-kvapka mi to mama...no stale citim, ze slzim, aj cez gazu co mam na oku nalepenu stale citim podrazdenie -asi prepracovanost oka alebo ako to nazvat

je mozne ze oko, ktore bolo 20 rokov totalne bez svetlocitu, zacalo nan reagovat?lenze problem je v tom, ze ja cezen svetlo ani tmu nerozoznam, vidim len jednym okom od narodenia, proste akoby existovalo len hmotne ale funkcne uz nie akoby bolo len tak nefunkcny program proste...moze sa stat ze sa s tym svetlocitom ieco deje? je tam nejaka nadej? alebo skor skapsa? ci nema stresovat a nic sa nedeje len je to cisty zapal?

poprosim fakt niekoho kto ma s tym skusenosti plus nepotrebujem lutostive slova typu ,,chudatko nevidi" ani hejterske komenty typu ,,slepec" a pod. nestojim o lutost ani urazky CHCEM LEN RADU

RNG

Za zapalmi su vzdy zamorenia alebo mikroby. Pri ocnych zapaloch typujem na rozne mozne mikroby, na ktore dost pravdepodobne pomozu kvapky koloidnej striebornej vody alebo roztok citricidalu,2 az 4 kvapky do 100 ml vody.
Samozrejme tym mienim citricidal, profesional, tj taky co obsahuje quaternialne zluceniny.

LadyOpium

Vraj je to komplet zoskratovane a ta degeneracia pokracuje.. Vraj slzi koli zapalu a ne koli dakej reakcii na svetlo.. Ze to po zapale vymizne

ni-ka

tak aspon vies na com si :-)
a ten sivy zakal mas neoperovatelny? lebo aj ja som mala, a dost silny a ked mi ho zoperovali, transplantovali mi novu sosovku a znizili mi dioptrie...

LadyOpium

bola som u obvodacky lebo som nebola objednana u ocnej tak mi dala vymenny listok s tym ze je to akutne a treba prist tak som to aj ocnej povedala a zobere ma zajtra...diagnostikovala mi H10 teda fakt je to zapal...vraj mi doporucuje kym sa nedostanem ocnej oftalmo-septonex ale musi byt od kvapiek (ocenka) min. 24
hod pauza teda to uz budem davno u ocnej... vonka chodit teraz nemozem ked uz tak so slnecnymi brylami teda radsej vobec lebo sa bojim kedze vidim len na par metrov plus tmave skla tak radsej ani nikam nepojdem dnes...az zajtra ked pojdem k ocnej

ni-ka

a preco nejdes na ocne?my nemame kristalovu gulu aby sme vedeli co mas s okom...:-)
a ten sivy zakal ti nechceli operovat?