Medziludske vztahy

Príspevok v téme: Medziludske vztahy
ivi111

caute, uz dlhsie ma trapi ludska hierarchia. trapi ma asi hlavne preto, lebo mam casto pocit, ze v nej som nizko. a trapi ma aj len tak, ze vobec existuje, ze mi to pripada tak zversky. od detstva som dost dobrak, co sa ludia akoby snazili strasne zneuzivat, cakala by som rovnake navrat, ale hovnajs. blbe, ze toto vidim aj na svojej neteri, ktora nema ani dva roky. narozdiel odo mna je dost dominantna a nejak si ma vzdy vyberie, ked potrebuje niekoho poskriabat alebo vytahat za vlasy. viem, ze nemozem plakat, ze svet je zly, takze sa chcem opytat a poradit, co s tym robit. existuju na to nejake kurzy, rady, literatura, ktora vam pomohla?
dalsia vec, ktora s tym iste suvisi, je ze si neviem najst staleho partnera. stale len pocuvam, ze je to neuveritelne, ze nemam, ale nejak to nikdy nevydrzi, akoby muzi videli iba povrch a zaujimal ich iba sex. ale toto je druhotne, viem, ze kludne mozem byt do konca zivota sama, lebo aj take sa stava.

kafe

ivi, a ty si nikdy nevidela drobnú ženu, ktorá ten rešpekt má? Ľudia si k tebe dovoľujú, lebo z teba CÍTIŤ, že si mäkkýš a nevieš sa ohradiť. Nič iné v tom neni. A kým sa nenaučíš postaviť sa druhým, chytiť neter za ruky a odviesť ju von z izby, ak sa nevie správať pekne, tak dovtedy si budú k tebe dovoľovať. Žiadna iná záhada, ani ôsmy div sveta v tom neni.

ivi111

neviem, ze ako sa mi to podarilo, ale tusim som vyvolala celkom negativnu atmosferu:). a vlastne som sa ani nic nedozvedela. samozrejme, ze si o sebe normalne nehovorim, ze som "dobrak". ale proste to sledujem od detstva, ze ini ludia obvykle myslia na seba, kym ja najprv na inych, nie v tom, co povedia alebo si o mne myslia, ale ci sa citia fajn atd. ale fakt neviem "asertivne" reagovat, ked mi niekto zacne bezdovodne nadavat, kricat na mna a podobne. a s tou neterou to tiez nie je take jednoduche, lebo jej povedat prestan alebo zvysit hlas nestaci. skor som to pouzila ako priklad, ze asi tam bude aj nieco pomimo, ked si na mna ludia dovoluju. mozno to, ze nie som velky chlap a fyzicky nevzbudzujem prirodzeny respekt.

kafe

ivi, moje zdesenie je trochu hrané, ale... preboha, to čo si za dospelého človeka, čo nevie ukázať dvojročnému decku (!), že prekročilo hranice?? Nevieš povedať: aúúú, to bolí, to nesmieš robiť!! A nedovoliť, aby ti deculo ubližovalo. Prečo robíš zo seba takú handru? A sa divíš potom, že ťa muži chcú len využiť? Ty si doslova o to pýtaš!

Tvoj vzťah s neterou je úplne ukážkový v tom, čo robíš zle. NEVIEŠ si vážiť SAMA SEBA, lebo ak mám k niekomu druhému/sebe úctu, tak sa nebudem k nemu hnusne správať/nedovolím aby niekto bol hnusný ku mne. A ty ubližuješ, síce nie druhým ale SEBE! Je to smutné. A nie je to normálne. Normálne je nebyť handra, ale byť dostatočne pevná. Nie tvrdá ako skala, ale pevná, veriť si, mať sa rada, vedieť čo chceš v živote, kráčať si za tým, tešiť sa zo života. Pomôcť druhým, ak mám chuť pomôcť. Ale ak nie, jednoducho povedať nie a neriešiť, nevysvetlovať, neospravedlňovať sa, nevyhovárať. Neni tvoja povinnosť byť dobrá k druhým. Máš byť dobrá k SEBE, žiť svoj život, zisťovať, čo teba baví a teší v živote. Ak nevieš milovať seba, nedokážeš milovať ani druhých. Preto je dôležité vedieť milovať najprv sama seba, aby si rovnaku láskou dokázala milovať aj druhých. Takí tí dobrácky ťuťkovia sú prázdny, neskutočne mäkký ľudia bez lásky, s vadným postojem k sebe.. sú rovnako zlí ako agresívny, sebeckí, bezohľadní ľudia. Je to proste extrém a žiaden extrém neni dobrý. Zlatá stredná cesta. Sú situácie, v ktorých potrebuješ byť AJ zlá, drzá, potrebuješ sa ozvať a obhájiť svoje práva, vydiskutovať si niečo, prehovoriť niekoho. Ak sa nevieš postaviť dvojročnému decku a necháš si skákať po hlave, tak amen tma s tebou! Ale to neni zlý svet naokolo, chorý je podľa mňa tvoj pasívno-submisívny postoj. Vedieť sa postaviť voči tomu čo sa mi nepáči, nie čušať ako voš pod chrastou a zatínať zuby od bolesti. Popracuj na tom. V živote sa ti to veľakrát zíde.

5.5 elsa

mini_kona nie si drzá neobtieraš si papuľu mala som iný pocit to čo som napísala je preto že naozaj sú muži keď žena zostane tehotná idú do ústrania vyhnúť sa zodpovednosti,ale tiež som napísala nehádžem všetkých do jedného vreca!!!!!!!! a už to nemienim riešiť..... nie sú všetci muži takí!!!!!

5.5 elsa

Delete za pár rokov no tak neblázni ja som ešte mladá :D :) určite aj ty pozri sa mne je jedno kto si ako žije je to každého vec už to ďalej nebudem rozoberať lebo vidíš ako to dopadne lepšie je si svoj názor myslieť a nehovoriť ho nahlas ľudia sa začnú búriť a urážať ako keby sa ich to bytostne týkalo pritom to je len môj názor ktorý si tu môže povedať každý ...... nemôžeš učiť ľudí čo majú robiť delete to je každého osobná záležitosť ako sa správa čo robí :)a moment tie čísla nie sú môj vek :D

mini_kona

elsa - neurážam Ťa, ani si o Teba neobtieram papuľu a vôbec si nemyslím, že som drzá.
Napísala si:
\"muži sú dobrí na vzorku pre dieťa a na sex .....\" tak som si iba na základe tejto vety dovolila položiť otázku, ktorú som položila a ktorá Ťa nemala ako uraziť, keďže bola odovodená z Tvojich slov...alebo si to nepísala Ty a nie je to Tvoj názor???
Čo sa týka problému ivi111 - jej som radiť nechcela, rada si čítam toto fórum a veľa si z neho beriem. Málokedy reagujem a ak niečo napíšem, tak iba na základe mojej skúsenosti - nemám na všetko odpoveď a nemám potrebu reagovať na každú tému.
Báť sa o mňa nemusíš, som predsa žena, zvládnem všetko lepšie, nie? ;-)
Toto je posledná moja reakcia k Tebe a k Tvojmu názoru - ako som už písala, našťastie je to iba Tvoj názor a Tvoj svet... a ja verím, že si v ňom veľmi šťastná.
peace :-)

Delete

Lenže ak odmietneme tých, ktorí majú tie ako to nazvať ,,horšie,, hodnoty? Nič také nejestvuje ale ak tých ľudí odmietneme a budeme ich súdiť, tak nie sme o nič lepší ako oni! Hádať sa môže človek s kýmkoľvek ale je to strata energie, pretože každý jedinec vidí svet trošku inak. Čo takto naučiť túto spoločnosť konať tak, ako si myslíš, že je podľa teba správne.O pár rokov umrieš a tvoj názor ostane len na tomto fóre...pouvažuj. PS: aký človek uráža? zamysli sa trošku.

5.5 elsa

Delete spôsobujeme je taká doba ja nehádžem všetkých do jedného vreca opakujem až to tu tak niekomu vyznelo!!! každý má právo na vlastný názor či úsudok ale nie urážať niekoho s kým nesúhlasím .....

5.5 elsa

iggzik :D :D :D nechcela som sa tu obúvať do chlapov muži!:D :D a máš pravdu poznám aj také ženy ktoré využívajú mužov za peniaze takže uznávam že z tohoto hľadiska ani podaktoré ženy nie sú svätice prajem ti aby si našiel dobrú ženu ak ju už nemáš a tiež veľa krásnych dní :).......