Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Slaba anemia

Príspevok v téme: Slaba anemia
egi

Dobrý deň,
poprosím vás o radu, v lete som mal virózu a lekár ma poslal na vysetrenie krvi, z vysledkov mi nasli slabu anemiu. O mesiac mi robili znovu vysetrenie krvi. Vysledky boli trosku lepsie ale stale bol hemoglobin pod normou. V tom obdobi som dost krvacal z hemeroidov ale neskor sa to krvacanie zastavilo a teraz uz nekrvacam vobec. Ked mi na hematologii robili vysetrenie tak stale som mal lahku anemiu aj ked som uz dva mesiace nekrvacal.
Moja otazka je vlastne takato: mozem mat lahku anemiu z hemeroidov ked z nich uz dlho nekrvacam? Neznaci to ze anemiu mam z nejakeho ineho ochorenia?

Dakujem.

egi

Ahoj, medzicasom som absolvoval niektore vysetrenia ako stolica, krv a CT. Dolezite je ze ani jedno nepotvrdilo IBD. Dokonca na CT mi nenasli na terminalnom ileu ani zapal. Medzicasom som si kupil kefirove zrna a zacal vyrabat domaci kefir plny probiotickych bakterii. Takyto kefir chuti perfektne ukludnuje traviaci trakt a pomaha aj na hemeroidy. Neviem si ho vynachvalit.

egi

RNG, pracujem na tej mikroflore vyhladavam co najviac info aj v SK ale aj v AJ,uz mam svojich favoritov. Vsetky tvoje prispevky su vzdy prospesne a vela som za z nich dozvedel.Taktiez beriem do uvahy dalsie vyskumi a nazory.

ja mam zaludok v dobrom stave bez heligobaktera a vredov,kedysi velmi velmi davno som mal palenie zahy ale stravou a zivotnym stylom sa to dalo do poriadku tak kyselinu v zaludku mam vporiadku.
Co mi sposobilo zapal. Podla mna to bol silna virusova a bakterialna infekcia ktoru som mal v lete a nasledne antibiotika bez probiotik. Ale to je len dohad. Moze to byt aj porusena imunita v urcitom zmysle. Ale ani samotny vedci nevedia co to sposobuje. Moze to byt aj sterilita prostredia.

Mozno medzi casom uz zapal nemam, dolezite je ze travenie a stolicu mam vporiadku a citim sa velmi dobre.

RNG

Egi, vsetky tie nezrozumitelne diagnozy pre normalneho cloveka ti mozem zjednodusit, mas zapaly v creve a tie su sposobene mikrobami, takze si musis napravit crevnu mikrofloru, inac tam budes mat coraz viac skod
.A zacalo sa ti to pravdepodobne tym ze sa ti do criev dostavaju stale rozne zive mikroby, ktore malo kyselin v zaludku nevie znicit.

egi

Dobrý deň, tak už som dostal výsledky bioptickeho vyšetrenia a je tam stanovené toto:
MAKRO: typ vzorky: sliznica terminalneho ilea 3 vzorky
Vysledky: Utrzky sliznice tenkého creva s miernym prevažne chronickym zapalom, loziskovy edem a hemorágie, v jednom útrzku aktivované lymfoidné tkanivo Payerovho plaku, architektonika sliznice zachovaná, bez zretelnych aftoznych lezii, bez granulomov, bez displázie. ZAVER: Zmeny typicke pre M. Crohn v rozsahu vyšetrovaných rezov nie sú zachytené.
Ešte ma posielajú na CT s otázkou susp.termin. ileitída. Nejak tomu nerozumiem co vlastne mam? Vyzera to ze Crohna nemam, alebo ano? Da CT presnejsiu odpoved?

egi

no vraj su vianoce tak vysldky budu az v januari ale to nevadi, necham sa prekvapit.
Este dodavam ze vyskum tejto choroby tvrdi ze Crohn nie je popisovany ako autoimunna choroba ale skor ako choroba sposobena stavom nedostatocnej imunity. Co mi skor sedi k tomu ze ludia co maju tuto chorobu a chodia sa otuzovat tak tvrdia ze sa im to zlepsuje.
Ja som mal pred nedavnom problemy s imunitou ako kozne plesne a opakujuce sa kurie oka atd.

RNG

Nuz ja poznam pripady vyliecenia nielen Crohna, ale aj ulcerativnej kolitidy. To trva dlhsie, lebo sa musia zahojit vredy a regenerovat cele velke plochy criev.
Samozrejme to je mozne len ked si napravis crevnu floru, na co je podmienka dostatok kyselin,pripadne aj roznycy enzymov, aby sa do criev nedostavali rozne skodlive kultury cez zaludok a dostatocny prisum mikrovlaknin a probiotik, ktore musia vytlacit vsetky skodlive mikroby z criev.

philips

To sa s tou vzorkou na tej histológií hrajú? :) Celý postup trvá max 4 dni...
Ohľadom Crohna ti už poradiť neviem, ale môžem sa zajtra spýtať, ak nezabudnem.

egi

Dakujem za odpovede, ja si tiez myslim ze mi zacina Crohn,na colonoskopii som bol 16.decembra, vysledky budu az v januari. Ak by to bol ten Crohn este v stadiu ked zacina - da sa to este vyliecit? Alebo to vedie len k horsiemu stadiu?

philips

Kedy si bol na odbere materiálu na histológiu?

Takže z nedostatku železa to nemáš, jeho hodnoty máš v norme. Z chronického krvácania tiež nie, takže ostáva mi tu jediné to, čo hovorí ni-ka.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.