Chyba mi moj ex, mam mu to povedat?

Príspevok v téme: Chyba mi moj ex, mam mu to povedat?
karolinka555

Ahojte,
mam priateľa , sme spolu 10 mesiacov, posledne mesiace nam to spolu neklape.... je to tym ze sme malo spolu a vycital mi ze na nom lipnem,... ja sa od vtedy citim ponizene, sklamane a prestava to akokeby iskrit u nas.......
mam problem s tym ze cim viac sa to kazi tym viac myslim na svojho byvaleho ... nevidela som ho 1 a pol roka, boli sme spolu skoro 6 rokov, myslim na nho cely mesiac kazdy den, nechapem co sa to so mnou deje, je to mozne aby mi zacal chybat?
po rozchode sme prerusili kontakty , myslela som ze je stastny, lebo viem ze mal vztah,ale pred dvomi mesiacmi pisal s mojou kamaratkou ....vraj nieje stastny a mal nejake nevydarene vztahy po nasom rozchode, ale ze ziadna zena sa nevyrovna mne, pisal ze ma sa dobre ale nieje stastny...
osud nam nedovolil sa skontaktovat: 3 mesiace po nasom poslednom stretnuti mi vraj pisal sms, ja som ju nedostala pretoze som zmenila cislo :( a pisal aj mojej sestre na fb, vyzvedal ze ci som stastna a ci niekoho mam a tak a ona mu odpisala ze mam sa dobre a ze je dobre ze niesme v kontakte pretoze som sa z toho rozchodu dost dlho dostavala.... tak sa uz neozval :( o tom ze pisal s mojou sestrou som sa dozvedela az teraz ....
citim sa hrozne pretoze keby som vedela ze sa o mna aspon trosicku zaujima tak by som sa na to pozerala vtedy inak, ale zila som v tom ze uz zabudol a ze uz nikdy nechce.... strasne by som si to chcela s nim vyjasnit a mozno by mal vediet ze mi chyba a ze preco som mu za dva roky nenapisala...neviem ci ho lubim lebo je to tazko povedat ked niekoho nevidis 1 a pol roka....

Mam sa s nim stretnut? a porozpravat sa? ... ja mam frajera a neni to fer odomna :( som zufala, neista

karolinka555

ja by som to mojmu terajsiemu chcela povedat , tak rada by som mu vselico porozpravala, ale nemozem lebo on je taky manipulativny typ, ja sa mu to bojim povedat, lebo by sa so mnou asi hned rozisiel, alebo by to nepochopil,.. nakoniec by som sa citila este horsie, lebo vzdy ked chcem nieco riesit v nasom vztahu tak vzdy sa to obrati prosti mne a ja za vsetko mozem, citim sa byt za to zodpovedna a vinna................ niesom hlupa, ved ja s mojim ex nic nechcem mat, len po dvoch rokoch som sa dozvedela veci kt. som nevedela doteraz... rada by som mu to vysvetlila,aj by si to zasluzil vediet, ... ja som si vedoma toho, ze s mojim terajsimto skripe, a aj keby to bolo neviem jake hrozne nic by som nespravila zle, nepodviedla by som ho!!

salalalalala

suhlasim, nic nerobit poza chrbat partnera. ved sa s nim nechces ist vychrapat ale porozpravat sa, vyjasnit si veci, upratat si to v hlave. nic zle na tom nie je, ak to priatelovi citlivo vysvetlis, urcite to pochopi

zvycajne

presne tak, rozid sa so svojim terajsim priatelom, urobis mu laskavost, chudak nevie co za jeblinu ma pri sebe.. a potom si ries tieto svoje sracky s ex

Fleur-de-lis

no ja by som to poza chrbát nerobila. Chápem, že ti to nie je príjemné, ale podľa mňa to voči terajšiemu priateľovi nie je fér.
A že na ňom príliš lipneš, a je to pravda? Lebo to je normálne, že sme rôznorodí a niekto aj keď ľúbi tak potrebuje menej času či prejavov lásky od partnera, a niekto zas viac a tomu druhému sa to môže javiť ako priveľa.

Neviem či si sa postavila k tej veci dobre.
Ex ti môže chýbať lebo máš teraz problémy a si si ten váš spoločný čas trocha zidealizovala.
Podľa mňa by si si mala najprv vyriešiť tento vzťah, teda či v ňom chceš ostať alebo nie a až potom doriešiť ex.
Keby sa ku mne tak zachoval môj partner, tak sa s ním rozídem. Je to neúctivé a neúprimné a tak trocha vypočítavé. Ak nie ten starý, tak potom ešte ten terajší, aj vyjde ten starý, tak čau terajší. Oni sú osoby, nie nové tričko :(

karolinka555

tak pozeram ze vsetci ste sa na tom zhodli aby som sa s nim stretla a porozpravala:
akurat som mu napisala, cakam co odpise, bude sa chciet stretnut podla mna...

potrebujem si to vyjasnit, cele tie nedorozumenia...

len ked si predstavim ze sa o tom dozvie moj priatel: toto fakt neviem ako by som mu vysvetlila, najradsej by som kazdemu vysvetlila co prezivam ao co ide... ale to by nedopadlo dobre, priam katasrrofalne... pred mesiacom som prisla na to ze aj on si pisal so svojou ex, sice to boli len take bezne veci, ale predsa ...

Agnes989

Kludne ho kontaktuj, vsak sa nemusite davat dokopy hned na prvom stretnuti, ale obnovte priatelstvo. A podla toho ci bude mat zaujem a co ti bude hovorit uvidis, ci sa zmenil a ci o teba este stoji. Psychicky sa priprav na najhorsie, t.j. ze napr. uz ma babu s ktorou je stastny a/alebo o teba nema uz viac zaujem. Nic horsie sa ti nemoze stat. Ale skus to, aj keby ta odmietol, aspon si nemusis neskor vycitat, ze si to aspon neskusila. Ste uz dost dlho od seba a ludia sa zvyknu casom menit, mozno aj on sa zmenil k lepsiemu, mozne to je.

miauuu

choďte na kávu :)
trochu pokecate, co ma kto nove, ako práca po skole atd a samy uvidíte ci vás to k sebe este ťahá alebo to zostane tak ako to je, stratiť nemôžeš nic, len ziskat ;)

Zuzka.forum

karolinka,
tiež som za stretnutie s ním, vieš ako sa vraví "neľutuj čo si urobil ale čo si neurobil", takže naber odvahu, nemáš čo stratiť, v najhoršom to stretnutie odmietne (čo si nemyslím), ale z toho čo píšeš vyplýva, že ste sa obaja z vášho rozchodu celkom nedostali. Pokiaľ dôvod rozchodu pominul (partia,pitie) a v ostatnom ste si rozumeli, šanca na návrat k sebe tu je -len teda žiadne veľké očakávania hneď na prvom stretnutí (tak ako píše aj Nina).
Výčitky voči terajšiemu nerieš - prečítaj si prvý odsek svojho príspevku, to nie je priateľ.
Držím palce a daj vedieť ako to dopadlo. :)

Nina.

Nič od toho neočakávaj, ale skús sa s ním skontaktovať. To či to je fér, alebo nie je voči terajšiemu - to nerieš. Ved ti dal najavo, že na ňom moc lipneš a nemá evidentne veľký záujem byť s tebou častejšie. Veľmi šťastná očividne pri ňom nie si.
Skús sa len tak nezáväzne stretnúť s bývalým a porozprávať sa. Možno z toho nič nebude, ale možno aj bude. Ved uvidíš. Ale mala by si to skúsiť sa mu ozvať, aby si si to neskôr nevyčítala.