MRI indikácia zlomenín

Príspevok v téme: MRI indikácia zlomenín
AndrejPetráš

Dobrý deň, aký je predpoklad, že dané MR vyšeterenie mozgu či hlavy zistí a indikuje "starú! zlomeninu, ktorá sa udiala , poviem príklad napríklad ešte v detstve. Aký je predpoklad, že sa v takom veku zregeneruje zlomenina lebkovej kosti natoľko, že ju nebude možné zistiť? Respektíve potrebujem vedieť či je možnosť zistiť starú zlomeninu nejakím sposobom. Ďakujem vám veľmi pekne.

Andrejko555

Do tých približne 3 rokov v mieste temena v rovine malej priehlbiny by sa táto zlomenina zistiť aj mohla dať?

Maryam

Nie, stara zlomenina sa neda vzdy zistit. Hlavne ak to bolo niekedy v ranom detstve, je to velmi tazke. Väcsinou byva na takomto mieste o nieco \"hrubsia\" kost, popripade o nieco rozlisna struktura kosti.

AndrejPetráš

V rámci mňa nezávisí od miesta, ide o hypotetickú otázku. Príklad:

- rozne miesta na lebka, skor na temen a nad či pri spánkovej kosti
- spred približne 2 až 3 rokov
- spred 15 rokov

Neviem ako mám podľa teba definovať zlomeninu, jednoducho ak už nejaká zlomenina tak to ten prívlastok "zlomené" už nesie. Dajma tomu, že tá najmenšia možná zlomenina.

"llek"... Neostáva azda po každej zlomenina vždy nejaká stopa? Resp. vývráť mi na príkladoch kedy neostane absolútne žiadna stopa ktorú nebude možné v živote zistiť.

llek

Zle postavena otazka a tak odpovede moc neprichadzaju. Zavisi od mtoho aka zlomenina, v akom veku, v akej lokalite.
Musis sa jasne opytat, potom mozno dostanes aj jasnu odpoved