Meniskus

Príspevok v téme: Meniskus
Lenka188

Ahojte,
jedeného pekného dňa sa mi stalo z ničoho nič niečo s kolenom, nemám pocit, že by som ho nejak nadmerne namáhala, a raz keď som sedela v autobuse, teda ani žiadna zaťaž nevznikala ma rozbolelo koleno. Pri výstpue z autobusu som mala veľký problém, na nohu som v ten deň nemohla ani dostúpiť. Tak som sa rozhodla že na další deň pôjdem k doktorovi, ale ako zázrakom ma na další deň nič extrémne nebolelo, cítala som že koleno nieje také pevné ako by malo, tak som radšej šla k doktorovi, ten mi predpísal ortézu a povedal že je to čiastočne natrhnutý meniskus, ale prečo to už vobec nebolí? máte niekto takú skúsenosť s meniskusom?

6katarina6

ahoj :) ja som mala uraz, roztrhnuty predny krizny vay, bocny natrhnuty a odstiepeny meniskus...neviem ti povedat len o meniskuse, lebo to bolelo vsetko dokopy :D meniskus mi na artroskopii. takej mensej operacii vybrali, teda ten odlomeny kusok z neho. Ludia vravia, ze ked im vyberu meniskus- odlomeny, z kolena, velmi im to pomoze a bolest prejde. Ale urcite by som sa neponahlala do nemocnice si ho dat vytiahnut, pokym ti to doktor neodporucil, pretoze aj meniskus ma velmi dolezitu ulohu v tele- neopotrebuvavaju sa tak velmi kolena. Takze ta bolest mozno prejde, mozno ta bude koleno boliet po zatazi, u kazdeho je to individualne a urcite nie si jedina, kto trpi pdobnou bolestou. Najhorsie je, ze kolena su najhorsie liecitelne, kedze nikdy nevieme co tam presne je.