Novy vztah

Príspevok v téme: Novy vztah
mišelka4

Stretla som uzasneho cloveka, muza. Zatial sme boli len dvakrat vonku a piseme si cele dni. Mam pocit, ale mozno sa mylim, ze nieco krasne zacina. Kedze som to strasne dlho nezazila, tak potrebujem poradit. Mam za sebou dlhy vztah, zatial sme sa o takychto veciach nebavili. Ale nie som na to uplne hrda. Bol to starsi muz, najskor zenaty a klasicke reci o tom ako si nerozumeju, bolo to cele na dialku, ani neviem ako som sa do toho dostala a spadla... Bola som strasne mlada. Mozno mi chybala opora, chybal mi otec a on bol pre mna obrovskym vzorom... Trvalo to dlho. Bol moj prvy...

Nechcem si to u tohto muza pokazit, naozaj nie. Na druhej strane ani klamat ho. Ako to bolo u vas? Kedy prislo na rad priznanie s minulostou? Isto z nicoho nic na neho nechcem vybafnut vsetko, ved este vlastne ani nic nezacalo medzi nami. Ale ak by to raz prislo... Sam sa mozno pytat nebude, teda rozhodne nie teraz, ale raz urcite a nechcem, aby mi to mal potom za zle, ze som mu to nepovedala skor... A aby som nebola v jeho ociach klamarka alebo nieco take...

skorosenior

Nevieš si predstaviť aké je oslobodzujúce ak máš partnera ktorému môžeš povedať všetko, aj o svojej minulosti a nemusíš sa robiť ani lepšou, ani horšou ako si. Väčšinou si to vedia povedať len ošľahanejší životom kedy je už aj normálne že máte za sebou "dosť minulosti".
Veľa ich ale nestretneš, ak vôbec tak jedného za život. Neboj sa ak budeš mať toto šťastie budeš o tom vedieť bez pochybností. Zatiaľ by som Ti ale poradil si minulosť nechať pre seba, minimálne podrobnosti, a ak sa Ťa opýta jednoducho povedať že táto téma je pre teba bolestivá a nechceš zatiaľ o tom hovoriť. Sú ženy ktoré v tomto klamú a hovoria to čo si myslia že partner chce počuť, na túto často dobrú taktiku ale potrebuješ skúsenosti ktoré evidentne nemáš tak ako muž ti radím: o niečom mlčať zlato a radšej mu hovor ako ti je s ním v posteli dobre a ako si to užívaš a neboj sa povedať čo konkrétne ti robí dobre, rozkoš ženy má tisíc variantov a aj skúsení muži máme radi "spätný feedback"

mišelka4

Mala som vtedy 17. Bola som naivna... Teraz to uz vidim realne. A fakt opakujem dokola, ze sa s nim urcite o tom nechcem bavit ani dnes ani o tyzden... Chcela som len pocut realne nazory inych a tiez to ci sa so svojim partnerom rozpravaju o predoslych vztahoch a cca v akom case na to prisla rec...

Cariboo

ste na nu hnusni, ale uznavam mate pravdu.

Miselka, si privelmi dovercive dievca. nieco s tym urob! je spravne aby partneri poznali aj minulosto toho druheho, vy tak daleko este nie ste.
nic mu nemusis hovorit, ked sa ta spyta a nebudes pripravena, tak to odlozte na neskor. vyhni sa detailom

.....

A tento je tiez zenaty?
Stari uchyli maju na Slovensku raj. Tolko mladych, hlupych naiviek by nikde inde nenasli...zasnem
A ako to vlastne skoncilo s tym tvojim byvalym? Rozisiel sa s tebou? Mozes aj nam porozpravat, ked uz sa chytas aj tomu novemu.

mišelka4

Jasne, to chapem a ani by sa mi o tom rozpravat nechcelo.
Skor ma zaujima aj prax, nie len teoria.
Ak su dvaja spolu a jeden sa druheho, tak ten druhy nemoze kukat ako tela na otvorene vrata a zahrat sa na nemeho...

mišelka4

Nejdem mu teraz nic rozpravat, samozrejme, ze nie... Aj som to napisala hned v uvodnom prispevku. Mozno z toho nic nebude, mozno ano. A ak ano, tak raz pride aj na takuto temu. Viem, ze predbieham a pytam sa skoro. Ale som nadtym tak uvazovala, tak som zacala tuto temu, ze si precitam nejake rady, skusenosti inych. Aj keby sa nic nemalo stat, tak nebude to pre mna zbytocne podebatovat o tom... a vidiet aj ine pohlady na vec.