Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Citim sa byt diskriminovana

Príspevok v téme: Citim sa byt diskriminovana
slovenka0000

ahojte, chcem sa s vami podelit o svoje pocity, ktore uz nezvladam tuto nespravodlivost v tomto state.
Mam 30 rokov slobodna, bezdetna, mam vysoku skolu STU v Ba, od skoncenia skoly mam robotu.
Ked som zacala studovat tak skola ma vysla kopec penazi, ale hovorila som si ,,super skola,, ziadna Trencianska Univerzita /nic proti nej/, ako sa budem mat dobre, ze isto zarobim aj tu na Slovensku peniaze a budem normalne fungovat, nie ako moja matka ktora zostala na moju vychovu sama, ked sa rozviedla a musela pracovat v zahranici aby som dostudovala a zili sme si normalne.
Hm a dnesna realita je asi taka: pracujem pracujem a v podstate nic nemam, byt na hypoteku, auto mi kupila matka, ktora si v 58rocna tu ani nemoze najst robotu tak z poslednych sil pracuje este v zahranici dokym sa da.

Nuz a nasi romovia tu dostavaju zadarmo vsetko. Podla Vas je spravodlive aby sme tu makali na nich?
Preco aj mne neda stat za to ze som nebola nezamestnana a nevalala si sunky nejake vyhody, napriklad nejaky prispevok za to ze musim dochadzat do roboty takze cesta ma stoji nemale peniaze.

slovenka0000

nemam moznost vycestovat za mamou pretoze ja tu mam 80rocnu babku este a ta uz neni schopna takej cesty. Ved to sme tri generacie zien.

Inak ja som len zvedava ak to pojde takto dalej ci ja budem mat za 30-40 rokov nejaky dochodok ked vsetci su tu na aktivacnych pracach alebo invalidnych dochodkoch na toto nemysli nikto?
kazdy mysli co je teraz ale treba aj myslet co bude potom, nechapem preco sa na vseliake prace v meste volaju firmy na kosenie. Nedava mi logiku, ze jedno kosenie stoji teraz len tak trepnem ale u nas hadam aj milion e, ide to cez tri firmy pytam sa na co? ved dajme pracu aj romom.

doubledog

ved aj Rómovia sa citia byt diskriminovani :)
toto odvolavanie sa na diskriminaciu, to je mor dnesnej spolocnosti.
snad vsetci sa citia diskriminovani.
Rómovia, sudcovia, zeny, gayovia, danovi poplatníci, ucitelia, mladi, stari, postihnuti, muzi, otcovia, matky...

slovenkaoooo

mate pravdu, co som si tu precitala vela veci pekne napisanych, je mi fakt luto ze idu Vianoce a moja mama nemoze byt doma lebo tu si robotu nenasla tak musi robit v zahranici aby sme vyzili to je vsetko co som chcela tu vyjadrit

_meno

Ahoj slovenka0000

"Povedz mi co si cakal ja ti poviem kto ti klamal" - ak ti vraveli ze stat sa od teba postara.......

Rob co ta bavi a co chces, to vznikne .. nechaj co ta nebavi a nechces, aby samo zaniklo.

Zo skusenosti mozem poradit, ze nedostatok vztahov (k rodine, k priatelovi, k priatelom, ku kamratom, ku kolegom, ku susede, k byvaniu, k detom) sa prejavuje nespokojnostou.

Tvoja spokojnost nepride ked stat prestane davat tmavsim peniazy. Tvoju spokojnost vytvoris, ked zacnes mat svet rada. Pekne veci maju rada, skarede veci zlepsi alebo nechaj tak.

Napis nam Viac o sebe, co mas rada, co rada robis :) Ako radost rozvijame tak spokojnost rastie.

Vela stastia a radosti slovenka0000 :)

gbela

a co s tym akoze chces spravit? .. vies ono lahko sa to povie.. ale tato tema a vobec vsetko co sa tyka verejnych financi, kam putuju a tak.. to je neskutocne zlozite/zlozity proces.. jednoducho ak spravis nejakych navrh, s ktorym by boli vsetci spokojni, tak klobuk dole..

fakt mi povedz, co by si s tym chcela robit?..

akoze nechcem povedat,ze je to spravne ..

ale ked prestanes podporovat romov, tie peniaze pojdu niekam inam.. proste,, ono by bolo treba urobit celkovy koncept toho aby sa nieco napravilo..

5.5 elsa

maoam no vidíš nemá drzosti že aj tí lekári nezasiahnu zasa kto sa s nimi bude hádať že keď ich je toľko,čo sa aj čudujeme cigánka zoberie deti ihneď z 5 tej triedy v základnej škole nemá teda ani základku a má už voľno :D zadok si vedia utrieť a to im stačí nie :D :D najlepšie ako ich učili soc.pracovníčky dodržiavať hygienu v TV novinách čo ukazovali nie :D nie je im čo závidieť ......