Nezmyselný život?

Príspevok v téme: Nezmyselný život?
Baragan

Má život zmysel, alebo inak stoji za to žiť? Áno aj nie. Nastanú okamžiky ktoré za to stoja, ktoré prinášajú chuť do života silu pokračovať. Ale akoby to bolo pravidlo, tak sa objavia chvíle pri ktorých mám chuť zaliezť si pod zem či skočiť do hlbokej priepasti.

Z toho nekonečného kruhu nevidím žiadne východisko a vy?

_meno

Ahoj Baragan

"Z toho nekonečného kruhu nevidím žiadne východisko a vy?" Čo vidíme sú naše prejavy. Áno, pokiaľ ignorujeme príčiny, deje sa presne čo píšeš "nekonečný kruh" prejavov.

"Má život zmysel, alebo inak stoji za to žiť?" Život som si nedal ja. Rovnako zajtra ráno keď sa zobudím, tiež to nie som ja kto mi dáva život. Lebo ak by som dnes zomrel, zajtra sa nezobudím. Inak povedané, sme pozorovatelia Božieho života, nie sú to konečné životy jednotlivcov, ako to môžeme bezducho vnímať.

Čo hľadáš Baragan sa nachádza v podstate života, v jeho zdroji, v koreni ... čo hľadáš nie sú listy a konáre, sú to korene.

Čo hľadáš nie je prehĺbenie hocijakej oblasti, práve naopak, je to spojenie všetkých oblastí a putovanie k ich počiatkom, zdrojom.

Preto ľudstvo vytvára toľko nepochopenia, pretože to pochopenie sa v ľuďom nenachádza aj ked nam bolo dane, odmietajú ho.

Ak tak kludne napis mail Baragan.

Pekny vecer :)