Môžem mať zapal priedušiek? A nemám lekára..

Príspevok v téme: Môžem mať zapal priedušiek? A nemám lekára..
tiara224

Ahojte,
pred týždňom som veľmi prechladla, celý týždeň som sa s tým mordovala, ale už to (konečne) pomaly prechádza. Trápi ma však silný kašeľ, ktorý začal už niekedy v pondelok, a stále sa mi nezlepšuje. Je to produktívny kašeľ s vykašliavaním. Asi nie je normálne, keď kašeľ trvá tak dlho však? Mama tvrdí, že mám zapálené priedušky.
Skúšala som na to Stoptusin, využívala som celý sirup, potom pijem stále cibuľový čaj, jem veľa vitamínov...
Nemôžem ísť ani k lekárovi, lebo ho mám v meste, kde študujem, a teraz som doma.
Myslíte že to môže byť zápal priedušiek?
A neviete mi poradiť nejaké lieky alebo domáce recepty na kašeľ?

tiara224

Veď ja som práve užívala ten Stoptusin na radu lekárnika... ak by to nahodou boli priedušky, netreba mi nato nejaké antibiotiká? prejde to len sirupami?

prieduska

Pri zapale priedusiek mozes kaslat aj mesiac a podla niektorych informacii aj mesiac a pol. Neuzivaj stoptusin! Uzivaj nieco co ti pomoze vykasliavat hlien z priedusiek. Nesmies kasel zadrziavat lebo priedusky sa nebudu cistit a hlien sa v nich bude zdrziavat co ti moze sposobit aj zapal pluc. Uzivaj napr. bromhexin, bronchosan, mucosolvan, calcium je toho vela. Skoc do lekarne a tam ti poradia.