Do bytu si pozyva kamaratky - je to ok?

Príspevok v téme: Do bytu si pozyva kamaratky - je to ok?
Petra *

Ahojte..
mame s priatelom vztah na dialku, ja zijem momentalne tu na Svk on v zahranici..
Vidime sa tak priblizne kazdych 4-5 tyzdnov..on tam zije sam, ma svoj byt, apod.
Vadi mi ale to, ze unho casto byva nejaka kamaratka..za posledne obdobie to bola najprv spoluziacka na 2 tyzdne ktora si nevedela najst byvanie hned v tom meste, lebo tam prisla za pracou, potom dalsia kamoska z inej krajiny na tyzden len tak na vylet a tak dalsia na nejaky cas , uz ani neviem preco
ako ja ho nepodozrievam ani si nemyslim ze by sa nieco stalo, a nechcem byt ziarliva, velmi sa drzim aby som nedala najavo ze mi to vadi ale je mi jednoducho neprijemne ze pomaly kazdy tyzden tam uneho prebyva nejaka ina dievcina, on to tak neberie, proste to je normalne ze niekto unho len tak byva..a je to malicky bytik, jedna postel a karimatka..
ja neviem ci som nenormalna alebo je normalne ze mi to vadi..jasne ze mu nemozem nic povedat, musim sa s tym nejako vyrovnat,ale jednoducho ziarlim pri pomysleni ze ja s nim nemozem byt takto dlho ale on tam ma ine dievcata, aj ked len kamaratky..
Co si o tom myslite?

Maoam

P.S. Hej, Multilevel, aj mna by zaujimalo, ako to dopadlo, o com by sa najskor presvedcila, ak by ho tam prisla navstivit bez ohlasenia (moj nazor).
Ziadne rozhovory, ziadne ohlasenie sa, ziadne otazky, proste prist.
Tak to zvyknu robit muzi - prekvapit svoju kocku - (aj v dobrom, nemyslim iba ked su zvedavi), zrazu tam stoji, bum...:-)

Iste si zazila tiez.

Takze preco ho nenavstivit, ak bude mat moznost. Takto bude mat dilemu sto rokov.

Maoam

Multilevel - len klud, netahaj vsetko hned do extremov, len co ti clovek napise, asi som zasa raz stlacila prave ten gombik, pri ktorom zvyknes explodovat v sekunde, nikde nepisem, ze zijes v bubline, kde je vsetko dokonale, akurat som ti pripomenula, ze u teba je to fakt ine (co vies koniec-koncov sama) a je to velmi zriedkave, takze toto aplikovat na zvysok rsp. väcsinu nemusi byt vzdy stastnym riesenim

takisto je extrem, mysliet si, ze za vsetkym vidim podvadzanie a nieco ZLE, to neviem ako si na to prisla, ale tak je to tvoj nazor

nech uz si pisatelka vyberie z nazorov nieco alebo vobec nic, osobne jej zelam viac ostrazitosti a menej iluzii

tot vsjo a maj sa dobre

MultiLevel

No a tymi mojimi prikladmi som chcela povedat to, ze chlapi su roznej povahy a zakladatelke temy som poradila prihliadnut aj na konkretnu povahu jej priatela. Co teda neviem, ci vie odhadnut, ked maju vztah na dialku....Neviem ci niekedy zili spolu "normalne".
Nezijem v nejakom bublikovo-ruzovom svete, v ktorom sa nepodvadza a vsetko je idealne....skusenosti mam rozne a preto z nich vychadzam, preto som dala tie tri "priklady". Kto z nas ale moze vediet, co je skutocne pravda? To co preziva Peta je zvlastne, ale i napriek vsetkemu by som nerobila zavery bez toho, aby som z oci do oci nemala vec vydiskutovanu :) Peta, drzim palce, az budes s nim, daj vediet ako to dopadlo :)

MultiLevel

Maoam, to aj ja mozem napisat, ze ty zas za vsetkym vidis podvadzanie alebo len to zleee :) Uz v prispevku pred par dnami som napisala, ze toto moze byt aj take, aj take. Sama mam skusenost s chlapom dobrakom, ktory ani coby spal mesiac v jednej miestnosti so zenskou, tak by mi neublizil (pisem o byvalom), a tak isto s chlapom, za ktoreho by som v zivote nedala ruku do ohna a cosi take ako zena v jeho byte by ma strasne stvalo. No a potom mam skusenosti s ludmi, ktori takto ponukaju ubytko a nasledne vyuzivaju protisluzbu ked su na cestach. Ale z toho co Peta pise by som si ja osobne nedovolila tvrdit, ze jeden, druhy alebo treti pripad je zarucene ten jej :) Podla mna jej nejake nase zarucene zavery len davaju pochybnosti este viac. Ja ani netvrdim, ze zenska u niekoho je ok. Toboz si nemyslim, ze postoj jej priatela je ok. Mam z neho pocit, akoby ho vobec nezaujimalo, co si vlastne o tom vsetkom jeho priatelka mysli.....a to je zle. Ale pisat jej tu nebudem, ze ju urcite podvadza. Prosto nech mu jasne vysvetli ako sa ona v tejto situacii citi a pokial on bude tvrdit len to svoje, ze za tym nic zle nie je, tak to je potom dovod na obavy. Mal by trosku prihliadnut aj na jej nazor, respektive si to zobrat z opacnej strany. Lenze co ak by to bolo opacne, ze Peta by mavala doma chlapov-kamosov a jej priatelovi by to vobec nevadilo? Opat by to mohlo znamenat dve veci. Bud to, ze je tak benevolentny, ze mu to nevadi, alebo ze mu to je jedno skrz to, ze ju uz vlastne vobec nemiluje a je mu to jedno....
Chce to rozhovor a trosku chlapcovho vcitenia sa do pocitov priatelky

Maoam

a vsak nech mu tam necakane nabehne prave vtedy, ked tam bude mat ubytovanu babulku, ktora nema kde byvat a ktorej treba ukazat mesto

ozi, to ma vyvesene na FB alebo kde, ze poskytuje ubytovanie v minibyte na karimatke pri svojej posteli?

ze sa baby o to tak biju, ktora skor u neho prespi v tych podmienkach?

hmmmmm

Maoam

Multilevel - ty to vidis iba zo svojho uhla pohladu, obkolesena ludmi 'mimo' priemernej spolocnosti a vydata za muza- HSP-cloveka...

daj si pozor na to, aby si uplne nezabudla na fakt, ze 'tam vonku' ziju aj ine typy ludi a deju sa aj veci, ktore sa u vas nedeju

Zuzka.forum

Petra, opakujem sa, navoď mu opačnú situáciu a uvidíš. Navyše toto tvoje vyjadrenie "uz ho vidim ako mi vravi ze tej kamoske co nemala kde byvat, ze by ju nemal prijat len koli mne? ze mne sa to nepaci? s nim to nepohne.." mi nepríde žeby mal až také dobré a citlivé srdce ako opisuješ - a to práve voči TEBE, žene ktorú akože miluje! Hm? Nie je to tak trochu na zamyslenie? Že mu viac záleží na tých chudinkách kamoškách ktoré nemajú kde prespať, než na tvojich pocitoch? " s nim to nepohne" - mám dosť, to je fakt láska z jeho strany jako trám, sorry za názor.

miki24

killingspree

Tak my sme sa nemali načo sťažovať, slečna vybrala dosť dobre. To bol jej nápad :D Dá sa povedať, že bolo to tam všetko super. Tiež vyzeralo na začiatku, že nič nebude, ale po 2 dňoch sme sa rozhodli vyskúšať jakúzy, lebo bol tam aj taký luxus.

Odvtedy ako by sa so slečnou niečo stalo. Nerozumel som vtedy tomu až tak veľmi, ale niečo tam trochu zaurádovalo (možno tam plávalo trochu chémie v tých jakúzach):D

Nikdy nezabudnem idem po večeru do jedálne pre nás a čaká ma slečna už pripravená. Skoro nič na sebe už nemala so slovami " Hele hele, no vyzkoušej, ty volé." Ten "vol" sa úplne rozhrehotal a nedal prosiť dvakrát a vyskúšal ju a potom neskôr ďalšie dní tiež :D Každopádne na mužov to vedela. Mala hrozne srandovné hlášky, ktorými vedela chlapov vydráždiť. Neviem, či to nebolo aj tou češtinou, ktorá mi pripadala miestami dosť srandovná. Takú slečnu u nás som ešte nestretol a márne dúfam, že stretnem. Niekedy to bolo aj do popuku s ňou. Ale každopádne pekne to bolo a raz by som chcel zažiť nejaký podobný hotel s priateľkou len by musela byť nejaká najprv :D

Deria

Ja som tu svoj nazor napisala a stojim si za nim. Dobre, vezmime to tak, ze chlapec je verny, byva cele dni ale aj noci(!) s "kamaratkou" v malom byte, potom zase s druhou, jeho vernost nemoze nic narusit, ani to, ze by ho niektora mohla zviest, atd. Ale zamysla sa vobec nad tym, ze to moze vadit jeho partnerke, s ktorou ma vztah a ktora je daleko od neho? Nie? Ajaj, to je vsak v kazdom pripade velmi zle znamenie.
Petra, zelam ti, aby som sa mylila.

hmhmm

Nečítala som celu diskusiu.
NO je normalne, ze ti to nie je príjemné. Aale ako tu pisali,nakolkomat obavy to uz zalezi od toho akej povahy je priatel a ako berie vas vztah.
Ale ak to je taky maly byt tak ja osobne to nepovazujem za najvhodnejsie.keby mala navsteva svoju izbu tak ok, ale ja tam mam ine hranice ze nakolko si pustim opacne pohlavie do súkromia. Na jednu dve noci no dobre ak sa inak neda, ale co robi tvoj priatel je odvazne a ak sa o toms tebou predtým neporozpraval tak aj neodhladuplne a nepartnerske.
ale mozno je povahy ze jemu by nevadilo ak robis to iste tak nevie pochopit preco by to niekomu vadilo.