Vianocny dar

Príspevok v téme: Vianocny dar
ahink

Ahojte.
Dostala som od niekoho koho milujem vianocny dar..knihu. Podakovala som za nu ale netesila sa jej.
Asi som sa mohla pretvarovat a hrat hrozne stastnu jak sa tej knihe tesim ale ja sa nedokazem takto pretvarovat.
Proste ako sa mozem tesit niecomu co sa u nas v pivnici garazi a inde povaluje po zemi na desiatky poctov?? Otec jak drbnuty z 1 spolocnosti 10r objednava dokola nonstop knihy a u nas je to jak v knihkupectve. Nemame to uz kam davat a fakt to mame drbnute na zemi po pivniciach (lebo byt je uz tiez zapratany knihami tak preto tie pivnice) jak nieco bezcenne zbytocne.
A to minuly rok podostavala od znamych tiez same knihy k vianociam a docil ich mam drbnute tiez na zemi ani som ich este neotvorila necitala.
A od niekoho koho milujem bac..tiez kniha. Keby dostala blbu pohladnicu tak tej by sa fakt vacsmi potesila. Boze to je fakt taky problem pre niekoho kupit nieco mile pekne?? A pritom je tak inteligentny mudry a toto ho napadne? Vsak CD by bolo ovela hodnejsie ci daka satka parfem ci bizuteria kvoli cene.. Ale kniha? A jasne ze vycitil ze sa tej knihe netesim aj ked som sa za nu podakovala. A bola z toho hadka. Nazval ma nevdacnou zenskou a ze lutuje ze mi vobec nieco daval..
Ma to mrzi ach jaj. Ja mam vazne alergiu ku kniham nemozem ich ani citit a este jak ochorela tak sa neviem vobec sustredit na citanie. Ja prv rada citavala ale ja teraz citam citam zastavim sa lebo si vlastne uvedomim ze si nepamatam nic-co som dovtedy vobec citala. Uchodi mi pamat kade tade takze ma citanie skor znervoznuje netesi ma, nemam z knih vobec radost. A to este studujem na VS a uz len to ucenie a citanie z knih skrypt atd ma doslova vyciciava vycerpava vysiluje..cize som rada ak knihy vobec nevidim co uz mam na ne alergiu. A to sa doma o ne doslova vsade potkynam co ich novych nevybalenych knih mame ako blbi..
Mrzi ma ze som sa nedokazala tomu jeho \\\"daru\\\" tesit. Rada by sa ale neslo to. Keby som sa tak by vlastne klamala, bola by to pretvarka. A aj ked to nerobim tak som mala. Vyhla by sa hadke kvoli tej kravine co mi dal aj ked som ozaj vdacna ze mi fakt nieco vobec dal..hm. Ozaj drbnute vianoce nedivim sa ze tieto sviatky nemusim (a nepiste mi o com tieto sviatky vlastne su to ja predsa dobre viem ale ja som tradiciu zvyk obdaruvat sa pocas nich nevymyslela ten tu je uz cele veky tak klud..skor som len to sklamanie z tej knihy potrebovala dostat zo seba von).

Maoam

* ked sa nad nimi zamyslis, u oboch na nieco prides, alebo dokonca na nieco spolocne...

lebo rodicia tohto typu si vela nedozicia (lebo su nauceni setrit, lebo su nauceni roky makat, lebo su nauceni odtrhat si od ust) - ale to NEznamena ani zdaleka, ze tajne po niecom tuzia (kukni knihy, ake citaju, kukni dokumenty, filmy, ktore pozeraju, pozoruj matku, co si obzera, ak si s nou na nakupoch ;-), u otca detto, mozno o niecom dokola hovori, spomina, co videl, alebo nenapadne vytiahni info - iste ma vela zaujmov

makovytoto

keby bol vv mojej situacii tak ano, lenze chlapec ma milion na ucte, takze vies, silne reci.. 1. zmenial sa mu povaha a aj ked (2.) chapem ako to myslel, predpokladam ze tak, ze chudaci rodicia, alebo ze to v jeho alebo dokonca aj v mojom (nemam milion na ucte a ani sa k tomu zdaleka nepriblizujem) pripade je nevhodne a ze on cakal ponozky ale nedostal ich (zistim co dostal) :D

kazdoapdne, napr, ja babke a dedovi, kupili sme im papuce (maju ich radi) na trhoch a potom poukazy to obchodneho retazca (platne 1 rok), kedze viem ze tam nakupuju..

inak rodicom okrem kozmetiky to iste..

ono bol rok, ked nemali TV, kazila sa, tak ok kupim, tesia sa z toho dodnes.. ale potom moje napady skoncili :D

chcel som tiez, ze listky do divadla, alebo pobyt niekde, ALE - dost pracuju a co ak netrafim dobry a vhodny den.. budu otroci listkom do divadla.. ale ako tak sledujem mamu, potesila by sa tomu, tomu divadlu... (ak tam vobec niekedy boli.. takze asi ma hlad po takom niecom, spolocenskom)

Maoam

jasne, pretoze je to autonomna bytost :-) a ten PROCES nakupu jej tam chyba - vojst, vidiet co maju, moct si pokojne vybrat, vziat do ruky, objavit nieco s cim neratala....a byt aj sama pre seba...

tu je obcas prijemne zazit, ze ti muz kupi nieco na seba (napr. spodne pradlo, ak vie velkost a strih a co mas rada) ALE osobne by som uprednostnila poukazku, nech mozem ist sama :D alebo peniaze, lebo ja viem, co potrebujem, kedy a ten partner to nie vzdy uhadne

lebo zena casto prekvapi aj seba samu, ide kupit vetrovku a pride s nohavicami, takze tak, lebo v zahlavi mas, co cca. asi treba, nahodou to maju a vetrovku dost cast objavis zasa inokedy :D

Maoam

generaciu starych rodicov - tak to treba brat s velkym pochopenim

proste oni funguju ciastocne alebo velkou castou este v tom svete az do smrti a ked vidis, co do toho dava, tak jej to treba nechat a ocenit to

ale je aj dost starych rodicov, ktori praveze velmi holduju darcekom v penaznej forme, lebo nevedia odhadnut, co vnucence prave potrebuju 'a v tom novom svete sa nevyznaju' (cest modernym vynimkam)

makovytoto

jasne maoam, posleme im urcite pohladnicu (ako inak, to je vzdy, ale...) a donesieme nieco.. verim ze aj taka mala blbost, ako kamen pre statie, a tak.. nieco specificke z tej ktorej krajiny :)

PS: k tomu obleceniu, suhlasim, aj nepriek tomu, ze viem PRESNE co chce niekto, ale dokonale presne.. mozem to objednat, zabalit atd, ale.. raz mi priatelka povedala taku mudru vec.. (ne ze by inokedy nehovorila mudre veci), ale.. ze ju prestava bavit, ako vsetko nakupujem a citam jej myslienky a vsetko jej znesiem "z neba" a to pretoze - chyba jej to, ze ide do obchodu SAMA a nakupuje SAMA a plati si to SAMA.. a ked sa nad tym tak zamyslim.. obcas je to asi aj dobre.. lebo aj ten proces hladania/nakupovania.. moze potesit viac, ako ked len rozbalis a hned tam na teba vyskoci xy materialnych veci, bez toho procesu hladania a nakupovania pripadne poflakovania sa.. podla mna moze byt, ze sa tam straca to čaro nejake.. takze namiesto toho, ze budem at vsetko na podnose ako princezna v stredoveku, tak ju len zoberiem niekde na obchodnu alebo kde a nech sa paci, mas x casu SAMA pre seba a zavolaj ked budes hotova :D a toto ju potesi viac, ako keby pod stromcekom rozbali hoci aj 10000000eurove lodicky od talianskeho navrhara (obrazne povedane a umyselne prehnane)..

Maoam

makovytoto :-), vidis, vsak obcas je fajn pozriet sa na to trocha inak ako doteraz, nahodou ja osobne mam darcek vo forme poukazky (ked si zelam konkretnu a ja som typ, ktory presne povie, co si zela) alebo euracov velmi rada, lebo s tym mozem nalozit ako chcem, KEDY chcem a viem, ze si na 100% vyberiem nieco, z coho budem mat velku radost

poukazka je platna 3 roky minimalne, ak teda dovtedy dana siet nezbankrotuje, prachy - dakedy sa hodi aj cash, dakedy to beriem na neskor, lebo napr. cakam na vypredaj, alebo mi danu vec treba na jar a nie v zime (napr. bicykel)

takze tak...

no a zvlast s darcekmi, kde ide o to, ze si napr. zelas fakt nieco konkretne, o com len ty vies alebo este nie si uplne rozhodnuty - su peniaze vhodny darcek, napr. ked sa rozhodujes aky chces laptop, alebo mobil, alebo spodne pradlo

lebo TY to budes pouzivat no a nie vsetci su v tej veci tak zbehli a vybrali by ti nieco, z coho by si bol sklamany, musis vymienat (alebo oni) a su iba obstrukcie - tym, ze ti niekto da prachy sa vyhne aj tymto obstrukciam a AJ sklamaniu

no a ten tvoj znamy, ktory by 'hodil tych 500 eur do krbu' neverim ani slovo z jeho vypovede

milerad by ich vzal, keby bol v tvojej situacii

makovytoto

Maoam

pozrouhodne menis vo mne nazor na peniaze ako darcek. hej, slovaci su mentalne inde ako nemci, ci ba dokonca aj rakusania.

vies co... ten kamos co by to hodil do krbu ma tak irituje, ze sa ho spytam, co on kupil :D

inak - babka mi zvykne kupovat take, ze.. anjelik socha (mala) a podobne, alebo retiazka (bizuteria) (som chlap). a tak.. nuz.. radsej knihu (ale nemam ich 200 v pivnici), ale aj rodicia mi take kupili, ze anjelik, od nejake swarowskeho, neivem co to stalo, odhadujem +-100e, to si aspon dam vedla TV a skulturni to obyvacku (na druhy rok to iste), ale tiez su to veci, co su pekne, potesia, ale bohuzial, je to marketing - kam to dam o xy rokov, hodnota nestupne (az tak, ak vobec, asi nijak) a zavadzia to pri upratovani.

ale pointa je v tom, ze ked vidim ake nadsenie dava babka do toho, co mi dava pod stromcek, tak to mi staci a obetujem miesto na tie veci doma.. je to ina generacia a nechecm aby mna niekto sudil, alebo sa mi este vysmial, ze co kupujem, ked budem mat 60 rokov a nekupim vnucatam nieco, co si aj tak kupia, lebo si prachy bud zarobia, alebo to vyprosia od rodicov za dochadzku do skoly alebo nieco.. (tablety a rozne blbosti). obzvlast, ked ma dochodok 200eur, prosim pekne.

to len taka uvaha nahlas.. je to nieco ako varenie ryze. kazdy to ma rad inak, doma si to varim tak, ako mi to chuti (aj tak najlepsie vari moja zienka), a ked pridem inde, ryza chuti inak, ale tak to robia oni, nesprdnem ich zato.. som rad, ze ma ma kto a kam pozvat, a to mi staci, zvysok je bezpredmetny.

Maoam

* a väcsinou aj velkost, ked si mala napr. o dve cisla menej alebo o dve cisla viac pred davnymi rokmi...

:DDDDDDDD