Dá sa vzťah ešte zachrániť?

Príspevok v téme: Dá sa vzťah ešte zachrániť?
luminátor

Potreboval by som sa poradiť. Mal som krásny 6-ročný vzťah, priateľku, s ktorou som bol naozaj šťastný, miloval som ju celým srdcom. Posledné 2 mesiace vzťahu to bolo veľmi ťažké, často sme sa pochytili na hlúpostiach, nechcela sa tak často kvôli tomu so mnou vídať, bývame cca 25 km od seba.. Prišiel jeden deň, kedy som mal stretávku zo strednej. Bola tam aj jedna spolužiačka, s ktorou som niekedy dávno na strednej niečo mal. Vtedy sme to ukončili otvoreným štýlom, že kto vie čo sa stane, že možno sa ešte uvidíme a dáme dokopy. Prišla teda tá stretávka, ona sa mi zverila, aké má ku mne city a tak... Mne to veľmi zaimponovalo, lebo z času na čas som si tak pomyslel, aké by to bolo s ňou keby...proste otázniky v hlave. Moja priateľka hneď na druhý deň odhalila, že sa niečo udialo, a to som jej ani nič nepovedal. Proste to cítila, ja zas nedokážem jej klamať, tak som jej povedal čo sa stalo. Rozišla sa so mnou v hneve a smútku z toho. Ja som bol z toho zdrvený a teda hneď som to skúsil s bývalou spolužiačkou, no s bývalou priateľkou sme ostali v kontakte. So spolužiačkou som si ale už po dvoch týždňoch uvedomil, že toto nemá význam, že toto nebude fungovať, že tá skutočná žena je moja bývalá priateľka. Každým dňom som si to uvedomoval viac a viac. No bývalej som strašne ublížil, už len tým že som sa dal dokopy s tou spolužiačkou, ale aj tým, že počas rozhovorov som jej hovoril čo sme robili a kde pôjdeme, lebo sama sa na to pýtala.... Dnes toho veľmi ľutujem, toho že som sa tak zachoval, že som jej tak ubližoval stále, jej srdce ochladlo, sama povedala. Mal som dosť pomotanú hlavu a konal som unáhlene. Bývalá priateľka o všetkom vie, že už s tou spolužiačkou niesom, aj o citoch z mojej strany ku nej. No všetko je len cez FB, nechce sa stretnúť osobne. Počas Vianoc som chcel ísť ja za ňou, volal som že prídem, no ona povedala že radšej nie, lebo má strach, že jej opäť ublížim, ale na druhej strane povedala, že keby som prišiel, už ma nepustí od seba preč. Neviem, čo robiť, či to risknúť, ísť za ňou a aspoň sa normálne porozprávať, alebo tomu ešte nechať čas, a až potom ísť za ňou. Myslím, že keby sme sa reálne stretli, pochopila by, že som sa uvedomil, kto je pre mňa ten dôležitý, koho ľúbim a s kým chcem byť, ale hlavne že sa chcem zmeniť.

ernest

mam taky pocit niekedy ze veci prilis komplikujeme. zeny su emotivnejsie a asi az tak nerozoberaju. ale na tvojom mieste by som tomu nechal cas. mali by ste sa mat radi nie preto ze momentalne mate obavy ci jeden druheho nestratite, ale preto, lebo vam to klape a je vam spolu fajn. ja na hry velmi nie som, mam radsej otvorenost. skoda ze su ludia taky zlozity :D

luminator

Nedalo sa dnes odolať, bol som za ňou. Porozprávali sme sa o všetkom, konečne z očí do očí. Môžeme sa vídať, môžem za ňou chodiť, no spolu ako pár nebudeme. Rozhodol som sa, že si ju pomaly budem získavať, tak ako kedysi, pred tými 6 rokmi

fudzifudzi

2dog ma pravdu v tom, ze ak zena skutocne miluje, tak si na muza pocka, resp jej imponuje, ak muz ignoruje atd.
aj ked osobne neznasam tieto hry, nieco na tom bude.

mne sa zda ze doubledog pise zo skuenosti, tie ich mam hociake, ale zatial mam uspesnost 100% a aj napriek tomu, ze su tieto manipulatorske (ciastocne) stategie vychcane, mozu docasne zachranit nieco, ale nie dostat lasku az za hrob

fudzifudzi

ja ti neviemblaho, ale myslim si, ze ak sa chcela rozist, mal si jej to zarazit, teraz je to tazke, ale tak chod za nou, co mas stratit ?

Slobodna

Musis mat velmi zle skusenosti so zenami doubledog :) ale celkom by ma zaujimala tvoja percentualna uspesnost dostat zeny kam chces na zaklade tychto manipulatorskych technik. Predpokladam, ze uspesnost bola u menej inteligentnych zien ;) . Vies, niekedy je svet tak krasne jednoduchy, ak sa nehraju zbytocne manipulatorske hry. Niekedy je obvinenie len obvinenim, bez sledovania akehokolvek ciela ale len preto, lebo to tak dana osoba citi.

doubledog

svet je ale o dost zlozitejsi, slobodna

to mas ako s detmi

to, ze im inscenujes divadielko s Jeziskom, este neznamena, ze ich manipulujes bez lasky so sebeckym cielom.

btw. vzdy ma pobavi, ked manipulaciu tohto typu kritizuju zeny
ale uplne to chapem, musi byt neprijemne, ked na vas muz skusa vase vlastne metody.
kedze vy velmi dobre viete, ake su ucinne :)
poznate dobre aj svoje slabiny.

luminator

Keby mi toto spraví ona, a prebehlo by to presne tak isto ako to prebehlo u mňa, dokázal by som jej to odpustiť.

Slobodna

Nepaci sa mi to doubledog, toto su metody manipulatora, kde nie je ani kusok lasky len ciel, dostat zenu kam chcem, vziat si len to co chcem. Kazda rozumna zena to prekukne a vypali to uplne opacne ako ty chces, ocakavas.

neviemakosav

Luminator: predstav si, že by sa to stalo opacne. Že tvoja žena by ti spravila to, co ty jej. Vrátil by si sa k nej?

doubledog

ale samozrejme, obvinovanie je ina kava.
to chce istu zrucnost, lebo to funguje len v pripade, ze si zena nieco take naozaj vnutri mysli.
proste treba najst a udriet na citlivu strunu.