Ked nevera nie je nevera...

Príspevok v téme: Ked nevera nie je nevera...
elis_ka11

Zdravim,som uplne na dne.Mam priatela 4 roky,tie 4 roky neboli vzdy idealne,vela hadok,aj rozchodov-vzdy z jeho strany.Obidvaja mame nad 25.Ide o to,ze pred 3 mesiacmi sa so mnou moj priatel asi po 5.krat znovu rozisiel.Stale som mu pisala,ako ho milujem, ze ho nechcem startit,ale on ma iba ignoroval, zrusil ma ked som mu volala.Takto to trvalo asi 10 dni.Studujem v BA,vecer som bola na izbe na internate,pisala som si jednym chalanom.To pisanie bolo typu:ahoj ako sa mas,kde chodis do skoly,co robis.... s priatelom sme sa dali po nejakom case dokopy,nikdy som si tymto dotycnym uz viac nepisala,iba vtedy jeden jediny raz.Pred nedavnom mi lajkol tento chalan fotku kolaca,ktory som upiekla a dala na FB.Moj priatel sa spytal,kto to je a odkial ho poznam.Povedala som mu samozrejme pravdu,ze sme si raz pisali.Zacal ma obvinovat z nevery,ze ho klamem a podvadzam.Chcela som aby bolo dobre,tak som mu napisala,ze mu dam heslo od FB nech si pozrie vsteko co si s kym pisem...Nechcel isiel si svoje,ze som ho sklamala.Poslala som kopiu toho mojho rozhovoru s tym chalanom.Nebolo tam naozaj nic nevhodne za co by som sa mala hanbit aj keby som s nim vtedy bola.problem bol ten, ze ten chalan je jeden futbalista z mesta.Moj priatel ma ihned nazval,ze mi ide len o peniaze,ze potrebujem celebritu a nie obycajneho chalana ako je on,ze nech si najdem takeho bohateho a slavneho alebo nech diem rovno za nim a rozisiel sa so mnou.Neviem co mam robit,milujem ho, nikdy som sa s nikym poza jeho chrbat ani len na kave nestretla,velmi mi ublizil cim vsetkym ma nazval,podla mna bezdovodne.Nechcem ho stratit,je mojim vsetkym a nevymenila by som ho,ani za toho najznamejsieho a najkrajsieho cloveka na svete.Pre mna bol nim len on.Prepacte,trochu som sa rozpisala,je mi ale strasne na nic,pretoze stracam cloveka ktory mi bol vsetkym pre nieco,co sa nikdy nestalo...

elis_ka11

gamm, asi si to nepochopil,pretoze s tym chalanom som si pisala vtedy,ked sa so mnou moj priatel rozisiel.Samozrejme nie hned,presli asi 2 tyzdne od rozchodu,ale pocas tych dvoch tyzdnov som pisala mojmu priatelovi,ze mi chyba a ze ho lubim,ale on ma ignoroval.Nikoho som cielene nevyhladavala...A na druhej strane,viem aj o tom,ze on si pisal s inymi dievcatami,nic strasne,normalne pisanie a nerobila som z toho vedu tak ako on mne.Napisal jednej z jeho byvaliek,ze je krasavica,a nevyhodila som mu to na oci a nerozisla sa s nim.Ale je pravda,ze toto je uz privela!Lubim ho,velmi,ale ako pisete,ak sa to da znovu doporiadku-a to jedine,ze by som sa ja veeeeeelmi snazila-bude to stale o tom istom.

Zuzka.forum

eliskaaaa, nuž takto: z jeho strany tam vidím hromadu rôznych komplexov menejcennosti, nízke sebavedomie, egoizmus, neschopnosť priznať si svoje chyby no žiadnu lásku a úctu voči tebe a z tvojej strany vidím akúsi posadnutosť, obavu že nestretneš niečo "lepšie", taktiež nízke sebavedomie či sebaúctu, k tomu že ťa 5xokašlal sa radšej nevyjadrujem, láska je o niečom celkom inom, určite nemusíš mať strach, že toto bolo to najlepšie čo ťa v živote stretlo, ojojooooj, ešte to len príde, len tomu daj čas a šancu, uzavri kapitolu zvanú "prvý vzťah, ktorý nevyšiel" , aby sa mohla otvoriť ďalšia... a ostatné ti tu už ostatní skvele popísali, napr. MultiLevel ..
a inak som správne pochopila, že tou poslednou smskou že sa má ísť liečiť si sa akože s ním rozišla, lebo on sa už neozve (hmm, kde tí ľudia s nízkym sebavedomým berú toľko hrdosti?), iba ak by si ty za ním zase doliezala?

dixit

pozri, elis, vidí sa mi, že si zlaté dievča a to, koľko si bola ochotná urobiť pre váš vzťah, že si vždy vyšla v ústrety atď. podľa mňa nie je zlá vlastnosť - ale za jednej podmienky - že to ten druhý nezneužíva. a že koná rovnako, ako ty. ale tak to zrejme nebolo... a preto by si mala ozaj zapracovať na sebaúcte, lebo na druhej strane, aj tvoj priateľ sa k tebe správa len tak, ako si mu dovolila... keď si samu seba nevážiš, ani on si ťa nemá prečo vážiť. pravda, možno by si ťa nevážil ani tak, ale to by ste sa rozišli už hneď na prvýkrát a ušetrila by si si trápenie i čas. on možno bude mať ešte veľa partneriek, ale pre tie jeho komplexy všetky od seba odoženie a ani potom mu nedôjde, že je chyba na jeho strane, a ešte sa bude ľutovať, aké sú všetky ženy mrchy... ale ty si z toho vezmi ponaučenie do budúcna

kafe

eliska, toto sa vážne zle číta. Jak môže byť jedna žena tak.. blbá! Si na ňom pricucnutá jak kliešť, to neni normálne a už vôbec to neni láska. Závislosť na druhom a neschopnosť existovať sama. Plazíš sa pred ním po zemi, nohy bozkávaš, aj keď vôbec nemáš prečo! Fakt, preber sa dievča.

Nemusíš na neho len tak z fleku zabudnúť, skús sa POUČIŤ! Čo všetko si tomu človeku dovolila? Nadával ti? Urážal, ponižoval, vybíjal si svoju zlú naladu a komplexy na tebe? A to ti príde normálne??? Nie, takéto správanie ani náhodou neni normálne a vo vzťahu nemá čo robiť. Pokiaľ ovšem sa nenájde nejaká trubka, čo to chlapovi toleruje a prepáči, LEBO veď ON je NIEKEDY AJ taký DOBRÝ. Namiesto urážok si vo vzťahu predstav bitku a zamysli sa PREČO, do kelu, to neni normálne. Myslíš si, že chlapec by sa pred vašimi deťmi, ak by si vážne ochorela správal k tebe pekne a bol ti oporou? Alebo by si bola pre neho handra a záťaž, ktorej sa po čase radšej zbaví? Prípadne ťa bude vycuciavať, ničiť a využívať dovtedy, dokedy sa necháš. Ale ON bude tebou pohŕdať, nie ťa ľúbiť. O takéhoto chlapa stojíš??
V normálnom vzťahu je rovnováha - každý chvíľku ťahá pílku (stáva sa že raz spraví chybu jeden, raz druhý, aj chlap potrebuje niekedy cítiť oporu od ženy a žena zas oporu muža), úcta, radosť, pocit istoty, bezpečia... Schválne si odpovedz na otázku, čo pre teba znamená nejaká tá hrdosť a čo by si určite vo vzťahu NEtolerovala. Lebo to čo si opísala tuná je des, a takto nejak funguje vo vzťahu ženská, čo nemá ani trochu vlastnej hrdosti.

gamm

baby maju pravdu v jednej veci a sice ze by si nemala so sebou nechat zametat. povedz mu co ti vo vasom vztahu vadi (vsetky tie hadky, rozchody a ich priciny) a ze ti to ublizuje a ze ked s tym nieco nespravi respektive nespravite obaja tak sa to skonci. vy poznate vas vztah dopodrobna tak si to rozoberte a zvazte.

no na druhej strane ako vidim baby sa na to nechcu pozriet a z jeho strany. mozno preto ze su baby a maju tendenciu zastavat sa svojho pohlavia. podla mna vsak nie je o pohlavy to ked partner zaseje do druheho semienko pochybnosti. pozri kazdy reagujeme po svojom, on prehana, ja by som tak napriklad nereagoval, ale ver ze nejake otazky by som mal. aby si druheho cloveka lahsie pochopila skus sa na vec pozriet z jeho pohladu. predstav si ze by si partner (nemusi to byt zrovna tento sucasny, moze to byt aj iny) takto pisal s nejakou babou. nebola by si minimalne aspon zvedava co je za tym a kto je ta baba ? :-)

a ruku na srdce. myslim si ze dovod preco si s tym chalanom pises aj ked len tak neskodne, je ten ze mas so sucasnym partnerom problem a niekde tam hlboko v tebe sa pohravas s myslienkou ze si najdes ineho. hm ? mozno to nepriznas ale myslim si ze to tak bude :-)

laura321

ja som ti predsa nepisala, ze si chudera, len som ti naznacila, aby si dala dole ruzove okuliare. obetavost je dobra vlastnost, vzacna, lenze netreba nou plytvat tam, kde vyjde nazmar , radsej ju investuj inde, lebo budes vdaka tvojej obetavosti zit po zbytok zivota ako obet, maj rada aj samu seba, potom sa nebudes takto ponizovat pred niekym, kto s tebou zameta ako chce, lebo vie, ze si to pri tebe moze dovolit a ty sa po jeho kopanci este doplazis a budes odporosovat, nehnevaj sa, to nie je obetavost, ale hlupost, dokedy este je na tebe. Kazda rana preboli, aj ta z rozchodu.

elis_ka11

dixit, tie komplexy ma od svojej byvalej,jej rodina a ona mu povedali,ze ona ma naviac,nakolko ona chodial na VS a on nie,a ze ma aj na cloveka co bude lepsie zarabat ako on.Mne a mojej rodine ani jedna takato vec nevadila,ani ma nenapadlo,zamyslat sa nad takym,ved studovat v dnesnej dobe uz dokaze kazdy.Lenze on si to nechce priznat,ze s tymto problem ma!Povedal mi,ze som este hrosia ako bola ona,a pri tom som mu vlastne nic neurobila.Napisala som mu,ze by mal vyhladat nejaku pomoc,pre svoje vlastne dobro a dobro dievcata s ktorym znova bude,ak to uz nebudem ja.A to,ze sa mi ozve prvy sam je sanca 0,000000001 %.Asi tak...

dixit

lebo vážne, tým, že ho vždy kontaktuješ ako prvá, snažíš sa ho uprosiť, píšeš mu, že ho nechceš stratiť atď., ho len podporuješ v tom, že si môže vo vzťahu robiť čo chce a zaobchádzať s tebou, ako sa mu práve hodí...

dixit

ako, on ťa možno aj má rád, ale hlavne má rád sám seba... a svoje ego. a k tomu je podľa všetkého celkom slušne zakomplexovaný, keď ho najviac trápi, že si si písala s PEKNÝM a BOHATÝM (tak keby bol ten chalan škaredý a chudobný, tak by mu už nevadilo, že si si s ním písala?). tvoj drahý reaguje úplne neprimerane, v lepšom prípade to robí nevedomky, nemôže za to, v horšom prípade ťa chce takto manipulovať a citovo vydierať.

neviem, kvôli čomu sa s tebou rozchádzal predtým, ale teraz jednoznačne nie je v práve, tak ho prosím ťa nechaj, nech si trucuje alebo robí čo chce, nevypisuj mu, že ho ľúbiš - už si mu to predsa vysvetlila dosť jasne. ak ho máš tak rada a chceš mu dať ešte šancu, ok, ale len ak on prejaví záujem a bude ochotný sa ti OSPRAVEDLNIŤ (a zároveň popracovať na odstránení svojich komplexov a majetníckych sklonov).