Priatelka je silne veriaca a robi na mna natlak

Príspevok v téme: Priatelka je silne veriaca a robi na mna natlak
Linxz

Ahoj ,
Chodim s dievcatom 3roky lubime sa vsetko nam klape problem je ze ona a jej rodina su silno veriaci a stale to chcu aj odomna. Uz od zaciatku som sa snazil obcas v nedelu ist s nou do kostola vraj je rada ked som tam snou. Ja som niekedy tiez rad ked tam idem a pomodlim sa ale nechcem tam chodit nutene..Uz sme sa kvoli tomu vela krat pohadali priatelka robi na mna natlak zo zaciatku to tak nebolo potesila sa ked som obcas s nou isiel a mne to tiez fajn padlo ale teraz odomna caka ze tam budem chodit tak ako ona aj jej rodicia to cakaju proste chcu aby som bol ako oni silno veriaci ale mne to nejde hrozne ma to dusi nechcem tam chodit nutene ... Uz som jej to hovoril milion krat ale neda si to vysvetlit pozeraju na mna ako na hresnika lebo nechodim pravidelne dokostola a viem ze chcu aby som sa zmenil ale ja sa menit nechcem. Inak ich mam rad len neviem ci ma niekedy budu respektovat to aky som a ze nemusim byt kazdu nedelu v kostole... Obaja mame cez 20rokov planujeme buducnost nechcem sa s nou rozist ale niekedy si myslim ze by si mala najst niekoho podobne veriaceho ale bojim sa aby sa nesklamala a nenasla este niekoho horsieho... Ja ju mam uprimne rad len keby ma stale do niecoho nenuti...Nemali ste niekto taky problem?

Linxz

Ďakujem za prispevky mne to nevadi že su kresťania rešpektujem to každy je nejaký veď aj ja som teda aspoň ma naši k tomu viedli aj keď nie tak "fanaticky"občas sa pomodlim ale neberiem to tak važne ako oni a proste sa nechcem zmeniť... Neviem prečo to odomňa stale čakaju skusim sa s ňou o tom ešte porozpravať aj keď moc neverim že sa niečo zmeni rozisť sa moc nechcem chcel by som aby sme sa rešpeltovali vzajomne ja ich a oni mňa ale im to akosi nejde toto sa budem snažiť docieliť ale neviem ako hm...

Marsmeloun

a isto spolu aj spávate však ? :D :D milujem týchto " silno veriacich ", ktorí si z viery vyberajú len to čo im pasuje :D :D och ... toto prikázanie ano toto už nie ...aj too čo opisuješ nemá nič spoločné s vierou a láskou k blížnemu....ale s pravým opakom ..no....a to ešte sa len máš na čo tešiť , ak sa náhodou vezmete a obuje sa do teba celá jej preudokatolicka rodinka :D :D držím palce a prajem pevné nervy :D alebo radsej rýchle nohy ? :D :D

agni

ahoj. v takej situacii som ja osobne nebola, ale mam kamaratku, ktorej priatel nie je veriaci a klape im to. ona dost veri, zo zaciatku ju to trapilo, ze ako to bude, ale ked dvaja ludia chcu tak vsetko ide. ku pripevku podomnou sa ani nevyjadrujem lebo bludy ten clovek popisal. skratka potrebujes si s nou vazne pokecat, povedz jej vsetko, tvoje obavy aj pochybosti, neskracuj a nezlahcuj to hlavne! nechces ju ranit urcite, ale musite sa o tom porozpravat a ujasnit si veci. ty nedokazes takto byt s nou tak to vyrieste spolu. vela stastia

suineg

Ty ich rešpektuješ, oni teba nie ! Nie je o čom, kresťanskí fanatici to je strašné zlo. My sme u nás v robote museli jednoho kresťanského fanatika vyraziť, lebo neskutočne ľudí otravoval s jeho rečami a drístami. Pri tom to bol človek po profesnej stránke namakaný, ale ten fanatizmus ho úplne odrovnal.
Daj si na nich pozor, akýkoľvek fanatizmus je nebezpečný.
Sú to pokrytci a farizeji, hlavne kresťania, nedokážu Ťa akceptovať tak sa na nich vykašli.